Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt tényleg mindenki a legdrág...

Itt tényleg mindenki a legdrágább tápot adja és napi legalább 3-4x sétáltatja (össz.3-4 órát) a kutyáját?

Figyelt kérdés

csak a válaszokból ítélek. a házi koszt nem olyan jó? és aki ennyit sétál az mikor dolgozik, tanul, gyerekezik?

nem kötözködésből kérdem, csak érdekel ki hogy oldja meg ezeket.

ja és még nincs kutyám csak tervezem.


2012. dec. 30. 22:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
92%
Az egyik szomszéd házban senki nem lakik, a másikban pedig óvoda van, aminek csak az oldalfala van a kertünkben. És itt a legtöbb háznál így van. Egy hétig biztos érdekes a szomszéd, aztán baromira megunja a kutya, és jó lenne neki az új inger meg a fárasztás.
2012. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
9%
Ugyanoda levinni naponta 2x tényleg új inger :D:D
2012. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
15%
Nálam is szaladgának az udvarban maguktól. De ezt egy olyan, aki egy pl:németjuhászt egy panellban tart, nem tudja elképzelni. Az én kutyáim kevesebbett vannak sétáltatva, még is sokkal izmosabbak, fejlettebbek, mint a panellölebek.
2012. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg nagy inger:D:D Mivel járnak arra más emberek és kutyák, új szagok, új események nyomai. A kertben pedig nagyobb részben ti jártok, meg egy-két vendég. Sőt mondok egy még jobbat. El lehet vinni új helyekre is. Na ezt nem gondoltad volna, mi?:D:D
2012. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a sétát azért is kérdeztem mert egy faluban lakom, amit másfél óra alatt bebarangolnunk, akkor később mi lesz? nem fogja unni?
2012. dec. 30. 22:54
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha erdő mellett laksz, akkor az erdőben sétáltasd. Én is mindig oda viszem a kutyáimat. Egy szép nagy 10 km-es túra a Mecsekben.
2012. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy kis településen élek, mégsem unják meg a kutyáim ugyanazokat a helyeket, mindig vannak új szagok, őket meg ez érdekli legjobban, meg persze a szaladgálás. De elmehetsz akár kirándulni is vele ide-oda, nincs is jobb dolog, mint együtt felfedezni új helyeket.
2012. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
88%

Én csak napi kétszer viszem le. Ezért pont ma lepontoztak egy másik kérdésnél, úgyhogy gondolom most megint le fognak.

Reggel 30 perc, este 2 óra. Ő egy idős, kis termetű kutya.

A munkám miatt nehéz többször megoldani. Ha nagyon lenne rá igénye, akkor természetesen megtenném, de tényleg nincsen neki. Egyszerűen csak olyan kutyát kell választani, aminek teljesíteni tudod az igényeit. Én direkt ezért választottam egy kis mozgásigényű, idősebb kutyust.

Nem csúcskategóriás tápot kap, de azért próbálok jót választani neki. Brit Premium Senior-t kap. Elég jókat hallani róla, alaposan utánajártam, itt is tettem fel kérdést, az összetétele is jónak tűnik. 7000 Ft. a 15 kg csomag, ami 3 hónapig elég neki. És még volt egy csomó más választási lehetőség, alig tudtam dönteni. Szóval lehet jó minőségű táppal etetni olcsón is.

2012. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a legdrágább tápot veszem nekik, de nem is kukába való mocsokkal etetem, amit néhányan tápnak csúfolnak. A minőségi táppal etetés semmivel nem kerül többe, mint az olcsóbb tápok, csak kicsit utána kellene nézni. És nem, nem sétálok velük 4 órát naponta, csak 1-2-t, mert ennyire van igényük és ezalatt bőven kifutják magukat. Kifogásokat mindig lehet találni, hogy miért nem foglalkozunk a kutyával, csakhogy mindig meg tudnánk oldani, ha akarnánk. Van akinek fontosabb a kutyasétáltatás, mint az esti sorozat vagy a gépezés és egyéb szórakozás.
2012. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem, én nem tápozok, BARF étrend szerint etetek, olcsóbbra jövök ki, mintha prémium tápot adnék neki, de számomra nem az ár a legfontosabb, hanem az egészség és minden, amivel egy barfos kutya pozitív "előnyre" tesz szert a táppal szemben.


Napi 3x viszem le, ebből 2 eü séta, egy pedig a fárasztásra irányul. Ez összesen kb. 1,5-2 óra. Van, hogy több, de ez leginkább hétvége.


Mindenkinek olyan kutyát kell választani, ami a lehetőségeihez/életvitelébe beleillik.


Biztos, hogy nem tartanék pl. border collie-t, hülyét is kapna, ha ennyit lenne csak mozgatva, mint az én kutyám, de pl. bernáthegyit sem tartanék, mert a gatyám rámenne az etetésére, ha azt a színvonalat akarnám neki biztosítani, mint a mostani kutyámnak.


Ez ami van, mindenkinek jó, a kutyának is és nekünk is, emellett sok minden másra is jut időm.

2012. dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!