Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik pici méretü kutyust...

Melyik pici méretü kutyust ajánlátok lakásba?

Figyelt kérdés
Kutys válsaztas elött vagyok:)Van egy 5 éves kislányom is.Amik között gondolkozom nagyon:csivava,yorki,havanese és bolognese...AZ lenne a kerdesem melyik amelyik kevésbé ugat (tudom hulye kerdes,de ha esetleg egyeduk hagyom par orara nem ugatja fel nagyon a házat:))) ).illetve jobban tanithato...nem tudom eldönteni melyiket vegyem:))))Segitsetek:)érvek és ellenérvek:))

2012. nov. 17. 14:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
9%
yorki a jó választás ha fiú :) mivel észrevételem szerint nem egy örök mozgók :) de szót fogadók is :)
2012. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a havanese megfelelő a leírásodnak. :)
2012. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Csivibaba ***** válasza:

Először is jól gondold át, hogy lesz-e elég időd a kutyára... Mennyit tudnál vele foglalkozni?

Minden nevelés kérdése. Mindegyik tanítható.

A kislányod hogy viszonyul az állatokhoz? Tudja, hogy egy kutya nem játék? Csak azért, mert lehet, hogy a gyerek csak játszani vagy szeretgetni akarja a kutyát, viszont a kutya nem biztos, hogy ezt díjazná. Nagyon könnyen sérülnek. Szóval jól gondold át.

2012. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

5 éves gyerek mellé csivava ,yorki kizárt!!!

túl picik és nem szeretik a gyereket, sokat ismerek inkább yorkist és hiába szoktatták a gyerekekhez egyszerűen nem tűri el őket,kutyasuliba is jártak azóta persze javult a helyzet,de akkor sem oldott meg a probléma!!


a havanese-t viszont nagyon ajánlom a 3 éves unokatesómmal nagyon jól elvan a mi havanese-ünk :)


a miénk csak akkor ugat ha zajt hall,de ha elmegyünk itthonról akkor nem ugat :)

viszont sok mozgás kell nekik és 2 naponta ki kell őket fésülni viszont nem hullik a szőrük szóval a lakás nem lesz tele kutyaszőrrel, a csivavának nagyon hullik a szőre!!

2012. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Csivibaba ***** válasza:

Kicsit cáfolnám, amit a csivaváról írtak előttem. Nekem csivim van, és Ő imádja a gyerekeket. Ez is nevelés kérdése. Az elején félt tőlük, mert ahonnan hoztam a kutyát, ott nem kezelték rendesen. Aztán én úgy voltam vele, hogy akkor is össze kell szoknia gyerekekkel, mert ha nekem lesz gyerekem, akkor nekik is ki kell majd jönniük. A rettegésnek mára nyoma sincs, az utcán meg kell állnunk, ha gyerek jön (persze ha a gyerek is akarja), mert a kutya menne játszani. Olyen kisgyerekkel kezdtem a szoktatást, aki megértette hogy ő egy kutya, és nem szabad ,,bántani,, óvatosan kell vele játszani.

Viszont abban teljesen igaza van, hogy nem kimondottan gyerek mellé való, mert ha a gyerek nem érti meg 100%-osan, hogy hogy kell a kutyával bánni, könnyen harapás, támadás lehet belőle.

2012. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Csivibaba ***** válasza:
És a szőre valóban nagyon hullik!
2012. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Fannybaba8 ***** válasza:
Boston Terrier.Imádja a gyerekeket.Nem ugat túl sokat.Igaz te nem írtad az elképzeléseid közé.De ők nagyon jó kutyák. Okosak, szófogadóak, higgadtak de játékosak. Én Boston Terrierem nagyon jó semmi probléma nincs vele és 3 gyerekkel lakik együtt és 5 kutyával.:)
2012. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én is boston terriere szavazok:)
2012. nov. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:))Igen utánaolvastam csivava kilöve,meg a yorki is:)))Viszont a bologneserol nagyon sok jot olvasok:))szerintem annál maradok,ö kisebb mint a havanese:)))Egyébként a fiu vagy kislány kutyus a jobb választás?
2012. nov. 18. 11:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem Havanese kisfiúm van és imádja a gyerekeket imád játszani:D Én úgy tudom ugyan ezek a tulajdonságai a Bolonese-nek is csak ő kisebb. Szerintem az már nem olyan lényeges, hogy milyen nemű legyen a kutyus. Milyet szeretnél? Mind a 2 nemnek megvan az előnye és a hátránya is, de lehet őket ivartalanítani.
2012. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!