Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyát tudnál tartani,...

Ha kutyát tudnál tartani, akkor elfogadnál egy keveréket vagy mindenképp fajtatisztához ragaszkodnál?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 14:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%
Sokkal szívesebben nevelnék egy fajtatiszta kutyát, hogy őszinte legyek:/ Nem vagyok képmutató, vagy sznob, de jobban tetszenek. 10-15 évet pedig nem szeretnék leélni egy olyan kutyával, akinek nem tetszik a külseje. Persze attól füöggetlenül szeretném, mint ahogy szeretem is a mostani kutyánkat, aki 100%-os keverék:D De jobban szerettem a fajtiszta kutyánkat, szebb volt, és jobban is viselkedett (tudom, hogy a jó viselkedés nem függ össze, de ez így megmaradt bennem).
2009. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
85%
Én szívesen elfogadnék egy keveréket ő is lehet ugyanolyan okos ,ugyanolyan aranyos ha megtetszik benne valami akkor jöhet:)
2009. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Nekem most nincs kutyám, de már volt, fajta tiszta és keverék is. Ha őszinte vagyok, akkor a keverék okosabb, és aranyosabb is volt. Bár ez utóbbi lehet, hogy azért mert szuka volt, a fajta tiszta pedig kan.

Éppen ezért a keverék kutya mellett döntenék, főleg ha "szép kis pofás jószág". Könnyebben taníthatók, okosabbak. Meg ami a mai világban nem utolsó könnyű ingyen is hozzájutni, sőt lehet, hogy pont menhely lakót mentek meg vele, ha befogadok egyet. Az meg meghálálja!

2009. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
62%
Van kutyusom és keverék,és nagyon imádom nem cserélném le egy fajtisztára,mert ő is van olyan okos!!
2009. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
56%
Valamelyik nagyokos megmondaná, hogy miért baj ha nekem az a bizonyos fajta jön be? Mit ártok evvel a keverékeknek? Akinek keveréke van az miért mondhatja hogy ez meg az a fajta nem tetszik? Mintha a keverékeket sajnálni kéne... Pedig én nem mondtam róluk rosszat csak nem akarok keveréket... De tudjátok hogy ezért miért kell 0%-ra lepontozni....
2009. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%

ha jó természetű keverék, akkor persze.

de fajtatisztánál azért a személyisége jobban kiválasztható, mint keveréknél.

(nem szaporított, hanem tenyésztett, mielőtt jönnek a nagy szaporítóellenesek)

persze csak ha kiskutyáról van szó, és mondjuk nem ismered a szüleit.

én már megjártam 1-2 keverék kölyökkel, csak azért vannak fenntartásaim.

2009. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
78%

szia!!!

nekem most van egy fajtiszta csivava,és egy keverék kutyusom akit a mult hónapba fogadtunk be a párommal és nagyon mádom mind a kettőt ugyanolyan okosak...!!

2009. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
Nekem volt ilyen is meg olyan is (németjuhászok). Mindkettő külön személyiség volt, olyannak szerettük őket, amilyenek voltak. Nekem csak annyi kikötésem van a kutyákkal kapcsolatban, hogy nagyobb testűek legyenek, első látásra is tetsszünk-e egymásnak, elfogad-e. Az nem érdekel, hogy fajtatiszta vagy keverék-e.
2009. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Zola18 válasza:
72%

Nem értem miért kell lepontozni a másikat mert olyan az ízlése h a fajtatisztát szereti... én imádom a kutyákat legszívesebben mindet befogadnám de nekem is fajtatisztám van mert mindig is a kedvencem a németjuhász volt :) a hegyes felálló fülük a tartásuk az eszük... és h imádnivaló :) de lehet h te pont egy keverék kutyába találod meg ezeket :)


És amit sose szabad elfelejteni h ő nem egy ruha vagy egy táska... nem azt kell nézni h milyen a színe vagy h passzol-e a ruhádhoz hanem egy élőlény, egy társ akinek ugyanúgy vannak belső tulajdonságai mint neked :) és ezek szerint dönts h melyik kutya kell :)

2009. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%
Ha lenne lehetőségem még egy kutyát tartani, akkor egy fajtatiszta törzskönyvezett colliet vennék. Hogy miért? Nem arról van szó, hogy nem szeretem a keverékeket, mert nagyon imádom őket. De nekem vannak céljaim a kutyázás terén, szeretnék kutyákat tenyészteni, kiállításra járni, amit egy keverékkel nem lehet. Ha fajtatisztát veszek, akkor meg csak törzskönyveset, szerintem nem kell elítélni azokat, akik egy bizonyos fajtához ragaszkodnak, mert az tetszik nekik. Akik a keverék kutyákat szeretik, annak sem kellene fajtatiszta, ízlések és pofonok.
2009. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!