A ti kutyátok mennyit vakarózik? Mennyi a normális vakarózás egy nap?
Nem tudom eldönteni, hogy sokat vakarózik e kutyám (tehát orvoshoz kellene e menni vele) vagy pont normális. Ha alvás után felébred (a nap bármely szakában) akkor mindig megvakarja a füleit egyenként ugye a hátsó lábaival. Ha játszom vele, akkor játék közben is elég gyakran tart "szünetet", hogy vakarózhasson kicsit, ilyenkor is általában a fülét vakarja, de van hogy a hátsó fertálya felé kapdossa a fejét (csak ő nem éri el) és utána a szemembe néz, hogy én vakarjam meg neki, gondolom. A fenekét vagy a hasát vagy az intim területeket, ezeket ilyenkor mind megvakarom, mert ugye nem vagyok gondolatolvasó, nem tudom, hol viszket neki. (kicsit "nyomorék" a kutya, egyáltalán nem éri el ezeket a területeket, én szoktam neki letisztogatni nedves vattakoronggal, amit egyébként a normális kutyák maguknak szoktak gondolom napjában többször is.)
És akkor még szokta vakarászni a fogával a lábait (lábujjait), inkább a hátsókat, de néha a mellső lábait is, ezt is naponta legalább 5-6-szor, de lehet, hogy sokkal többet, csak ugye nem vagyok vele non-stop.
(séta közben is meg-meg áll menet közben, hogy vakarózzon)
Akkor ez normális? Mert hát szőrös állat, nyilván csiklandozzák a szőrszálak...stb Egyébként hosszú szőrű fajta. Vagy ez esetleg allergia lehet? Nálatok mennyi a napi vakarózási "adag"?
Azzal minden rendben, én is néztem, nincs begyulladva és minden kakilásnál rendesen ürül neki, nem szokott "radírozni" sem a földön. Egyébként sem szeretném, ha egy orvos ellenőrizné le, mert azt csak úgy lehet, ha kinyomja, azzal meg pont elő is idézheti a gyulladást... A kutyakozmetikusok is ott ronják el, hogy a gazdák tiltása ellenére, "csakazértis" kinyomják a kutyák bűzmirigyét, ami miatt aztán begyullad és persze onnantól rendszeresen kell majd nyomni, mert magától már nem ürül.
A te kutyád mennyit vakarózik amúgy?
A fülét napi 1-2 alkalommal, de azt is csak inkább olyan figyelemfelkeltő céllal:) Ha rászólok azonnal befejezi.
A tappancsát akkor rágcsálja, ha a bűzmirigye nem oké, ezt már észrevettem. Viszont attól függetlenül, hogy neki tényleg nem ürül magától (3 havonta kell kinyomni) még soha nem húzta a fenekét a földön.
Te magad írtad, hogy a bűzmirigyét csak úgy lehet megvizsgálni, ha kinyomják. Akkor Te honnan tudod, hogy a kutyusodé rendben van?
Amúgy a mi kutyakozmetikusunk azt mondta, hogy ő soha nem nyomná ki egy kutyának sem, ezt állatorvosra kell bízni.
Persze nem akarom belebeszélni, hogy a bűzmirigyével van gond, de a tappancsrágcsálás annak a tünete. Meg az, hogy a feneke felé kap.
Mert ha pl. valamilyen allergiája van, akkor nem csak a fülét vakarná.
Csak onnan tippelem, hogy nem bűzmirigy, mert az előző kutyámnak rendszeresen volt begyulladva a bűzmirigye és ő radírozott, jól be volt neki pirosodva a feneke és ki is dudorodott.
És hát ezek közül egyik sem jelentkezett a kutyámon. De lehet, h azzal van gond, már én sem tudom. A tappancsait nem igazán tudja rágni, csak akarja. És abban sem vagyok biztos, h ilyenkor tényleg viszketnek neki a testrészei, vagy csak kifigyelte, hogy ilyenkor meg vakarom őt és ezért csinálja. Mert ugye ő a fogával sem tud vakarózni, mint más normális kutyák, mert előre ugró állkapcsa van így nem tudja vakarózásra használni az elülső fogait és mikor megpróbálkozik vele, szépen rám néz én meg segítek neki. De ahogy egyikőtök írta, hogy a kutyája figyelemfelkeltésből csinálja, simán kinézem a kutyámból, hogy kihasználja a segítőkészségemet és hül*yére vesz. :D
Meg közben az is eszembe jutott, hogy hosszú szőrű kutyáknál ajánlatos kitépkedni a fülkagylóból a szőrcsomókat, hogy ne csiklandozza neki, én még neki soha nem téptem ki, mert a tenyésztő azt mondta, hogy nem kell, de lehet, hogy kellene?!? A tappancs viszketésre ez akkor sem magyarázat.
Igazából csak nem akarok magamból hül*yét csinálni azzal, hogy bevonulok az állatorvoshoz ezzel a sok "tünettel" és közben meg teljesen normális, hogy ennyit vakarózik, hiszen hosszú szőrű. Az a baj, hogy mivel kistestű (+hosszú szőrű) eleve mindig úgy fogadnak, mint azokat a gazdákat, akik dísznek tartanak kutyát.
Még tavaly nyáron fulladásos rohamai voltak a kutyának, egy óra alatt kb 5-6 ilyen kis roham szerűség, konkrétan nem kapott levegőt, azonnal mentem (vagyis előtte a zaciba) az orvoshoz és ahogy magyaráztam a tüneteket, láttam az orvos arcán, hogy nem igazán veszi komolyan, aztán az asszisztens meg megkérdezte tőlem, hogy nem túl szoros e a hám, ami a kutyán van. Hát erre nem is tudtam egy percig válaszolni, aztán összeszedtem magam, mondtam, hogy természetesen nem és egyébként sem hámban mászkál otthon, csak értelemszerűen ráadtam a hámot és pórázt, mikor indultunk a dokihoz. De olyan sza*r érzés volt, hogy rögtön azt feltételezték, én vagyok a hül*ye és megfojtom a kutyámat a hámmal. Még búcsúzóul megkérdezte az asszisztens, hogy az ágyban alszik e a kutya (nem értem, mi köze van hozzá?), elég gúnyos arcot vágott közben, válaszoltam, hogy nem, de őszintén szólva azt kellett volna válaszolnom, hogy: "Persze, neki saját ágya van, én meg a földön alszom". -.-
Az ilyen megkülönböztetések miatt nem szívesen viszem a kutyát orvoshoz, tényleg csak akkor, ha biztos vagyok benne, hogy baja van, beteg.
Keress másik dokit, nekem is volt már szerencsém ilyen cinikus orvoshoz, azt hittem ráborítom az asztalt...
Az előző kutyádnak milyen gyakran nézte meg a doki a bűzmirigyét?
És amúgy most milyen fajta kutyáról beszélünk?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!