Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Lent! Olvasd el...

Mit tegyek? Lent! Olvasd el kérlek!

Figyelt kérdés

6 éves Beagle kutyusom ha meglát egy másik kutyát, teljesen bevadul...nem tudom, h fél-e tőle...nem is ez az érdekes! Emberekkel nem ilyen...maximum, ha az udvarba szeretnének bejönni, de ahogy belépnek a kerítésen megváltozik egyik pillanatról a másikra...evvel nincs gond! De másik kutyáknál... :(

Nagyon sok módszert kitaláltam már...

Egyik sem használt! Tudom hogy nincs jól szocializálva, de még elkezdeni sem tudom, hogy ha bármelyik kutyára így rámordul!

Egy új ötletem, hogy vízzel lespriccelem...hátha kizökkentem ebből a viselkedésből...

Más ötletek, hogy hogyan állhatnék neki,még ha a szocializálásnak nem is, de mondjuk erről igazán le kellene szoktatnom!!!

Házi praktikákra, tapasztalatokra vagyok kíváncsi!!

Ne mindenki a kutyasulis megoldást találja ki...én is tudom hogy ott lenne a legkönnyebb, de se pénzem, se hely ahova tudnám vinni nincs a közelben sem...

Szóval tapasztalatok...vélemények...bármi a mi használ!

Előre is köszönöm mindenkinek!



2012. aug. 20. 12:05
 1/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egy kérdésnél, ahol a kutya ugat a közelébe kerülő kutyákra, ezt írtam. Ez Neked is megoldást hozhat.


"Az ugatásról megpróbálhatod leszoktatni úgy, hogy egy kutyást megkérsz segítőnek. Neki csak állnia kell a kutyájával egy helyben. Te pórázon vezeted a kutyádat feléjük. Ha mondjuk tőlük 5 méterre nem ugat, akkor mehet a dicséret, kaja, juti, játék. Akkor közelebb mész 1-2 lépést, és így tovább. A lényeg, hogy addig menj feléjük, amíg nyugodt a kutyád, nem ugat és ezt jutalmazd is! Amint ugat, akkor hátraarc és távolodsz pár lépést magad után rántva a kutyát. Így megtanulja, hogy az ugatással rosszallást, a kutya felé csendes közeledéssel kaját és simit kap.

Ha ez nagyon nem menne, akkor sétáljatok egymás mögött úgy, hogy Ti mentek elől és a másik kutya fokozatosan érjen egyre közelebb hozzátok, aztán kisebb távolságban de egymás mellett vezessétek őket."

2012. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ehhez elsősorban olyan kutya (inkább kutyák, minél több) kéne, akivel el lehet kezdeni a szocializációt, illetve azt is nagyon fontos lenne megállapítani, hogy félelemből vagy agresszióból menne neki a többi kutyának, és hogy van-e más a háttérben, ami fokozhatja a reakcióit, például kevés foglalkozás és séta miatti frusztráltság, rossz tapasztalatok, vagy bármi egyéb. Ezek nélkül nem nagyon tudsz nekiállni se, vagy max. mérsékelni tudod a reakcióit, megszűntetni nem.
2012. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rendesen volt szocializálva, legalább is nem ment neki sem embernek sem kutyának. Embernek még most sem. Aztán sétákon jó párszor nekünk rontottak más kutyák, vagy kóborok, vagy házból szaladtak ki... És most már ő is ha meglát egy kutyát ált. be van kergülve miatta. Nagy ritkáság mikor nincsen. Kutya nincs akivel lehetne szocializálni, mert itt eléggé kevés nevelt kutya van. Kérdem én, egy ilyen faluba hogy a fenébe lehetne szocializálni egy kutyát? Könnyebb elrontani, mint szocializálni.
2012. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem járjatok kutyasuliba (akár csak 1-2 hónapot). Ott találkozik más kutyusokkal, és megtanulja, hogy hogy kell ilyenkor viselkedni.

(A vizes ötletedet nem javaslom, mert utána a kutyus lehet, hogy félni fog a víztől.)

2012. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként az együtt sétálás jó lehet, de akkor már szerintem ne a te kutyád menjen elöl (mert ha domináns agressziója van, akkor eleve még nagyobbnak fogja érezni magát tőle, ha meg fél, akkor nagy para, hogy nem tudja, mi van a háta mögött), hanem sétáljatok egymás mellett, az út két oldalán először, ha kell, és aztán menjetek egyre közelebb, ahogy kezdi megszokni a másikat. Minden agresszív megnyilvánulást tiltani kell, és addig sétálgatni, amíg nem foglalkozik már a másikkal. Nyilván minél nyugisabb a "terápiás kutya", annál egyszerűbb dolgod lesz. Aztán én előreengedném a másik kutyát, hogy a tiéd érezze a szagát, és ha már látod rajta, hogy normálisan szaglászni indul, nem őrjöngeni, akkor mehet kicsit közelebb (szájkosárban akár, ha van rá esély, hgy mégis nekiáll harapdálni), és rádicsérhetsz a normális viselkedésre. Ellenkező nemű kutya a legpraktikusabb ilyenkor, legalábbis kanhoz mindenképpen szukát ajánlanék első körben.

Ez sem csodatévő módszer, de egy próbát megérhet. A fontos, hogy ne siettessétek a dolgot, ne engedjétek a kutyát hibázni.

2012. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!