Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? Segítség! (Nagyon...

Mit tegyek? Segítség! (Nagyon kérlek olvasd el! )

Figyelt kérdés
Áthoztank hozzánk kb 9 halat, ezek valami szumátrai, meg neonhal, szóval 1 hétig volt ak nálunk, meleeg vízben.Mivel nekem aranyhalaim voltak ezért nem oda tettem őket. hanem az ő akváriumukba. Eddig jó is volt el is vitték őket , kivéve 3 at! Ezeket rámsózták, és eddig nem raktam be a hidegvizes akváriumba,mert nem akarom h szétfagyjanak, most 1 vödörben vannak, állandóan öntöm bele a meleg vizet mert nincs melegítőm! Nemtudom hogy mit csináljak velük!!!! Mennyi a minimum akvárium amikbe ezeket lehetne tartani? hány liter? és a fűtő?? :( szegény halak mit csináljak???
2012. jan. 22. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
hogy érted hogy rád sózták? szumátrai díszmárna vagy neonhal?
2012. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem akarták átvenni! mindkettőből van
2012. jan. 22. 20:16
 3/9 anonim válasza:
Ha végképp semmit nem tudsz vele kezdeni, érdeklődd meg egy kisállatkereskedésben, nem vihetnéd-e be őket.
2012. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát köszi, ez jó ötlet, de mennyibe kerül a legkisebb akvárium amibe lehet ezeket tartani?
2012. jan. 22. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

add el őket vagy ajándékozd el ha ezeket nem a feltételeket tudod teljesíteni. a vödröt tedd a radiátor közelébe vagy ha kályhával fűtötök akkor ne közvetlen közel hozzá és holnapig kihúzzák ott. ha esetleg van egy légpumpád akkor az nem ártana nekik hogy legyen elég oxigén

2012. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát számold ki kb ha van mind2 akkor kell kb 150 liter nekik ami már jó pénz. olcsón számolva is legalább 25e forint. ha használt dolgokat veszel akkor olcsóbb de gyorsan kell mert meghalnak egy vödörben a halak.
2012. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jó kösz ezt már megtettem, de szeretném biztosítani ezeket a feltételeket , tehát mennyi az az akvárium amibe lehet őket tartani?
2012. jan. 22. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, hogy ne önts rájuk meleg vizet! Ez ha még eddig nem ölte meg őket, akkor hatalmas szerencséd van. Inkább legyenek hidegebb vízben, minthogy ingadozzon a hőmérséklet. A neonoknak simán jó a 22 fokos szobahőmérséklet, a szumiknak kellene kicsit melegebb, de bírják egy darabig a hűvösebbet.

A probléma az, hogy a két halfaj nem illik össze, a szumik túl elevenek és csípkelődősek, valamelyiktől meg kellene válnod. ÉN azt mondom, hogy ilyen felkészületlenül inkább ne vágjatok most bele, ajándékozzátok el őket akvaristán. Mire meglenne az új akvárium berendezve, addigra már végük lenne szerintem. Amúgy 120 liter körül kellene nekik.

2012. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De most mi maradt nálad? Mert ha csak neon, annak jó a 60 liter is (egy ideig).
2012. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!