Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen együtt élni egy bichon...

Milyen együtt élni egy bichon bolognese kölyökkutyával?

Figyelt kérdés
6 hetes bolognese szuka kutyát vásároltunk, de még nincs tapasztalatunk a kutyák tartásával kapcsolatosan. Elolvastam néhány leírást a fajta, de úgy általában az összes kutyafajta tartásáról. Mire számítsak egy ilyen fiatal kiskutyánál? Mennyi idő alatt lesz szobatiszta? Normális az, hogy egész délután pihen? Mit játszik szívesen egy ilyen kutyus? Jó az, ha sokat simogatjuk?
2009. júl. 11. 16:53
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha az ember azt mondta hogy az övé "Royal Canin referncia kennel", akkor biztos elmondta mi a kennelneve. Megosztod velem? Akár emailben is. Szólj ha nem akarod itt kiírni, és küldöm az email címem.
2009. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Rendben légyszíves mondd el az e-mail címedet és arra írok. Az enyém: t.roland13@citromail.hu
2009. aug. 3. 19:28
 33/42 A kérdező kommentje:

Köszii mi is imádjuk:)

Egyelőre egészséges, nincs baja:)

2009. aug. 3. 19:29
 34/42 anonim ***** válasza:

costas.mandylor@freemail.hu:)

Köszi előre is.

2009. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Utolsónak: elküldtem az üzenetet:)
2009. aug. 6. 12:57
 36/42 anonim válasza:

Sziasztok!

Éppen tegnap foglaltam le egy bolognese kislányt Pásztón. A tenyésztő kb 15-20 felnött kutyával rendelkezett,de ezek közül néhány már nyugdijazott volt. Mindegyik kutyája tiszta volt és abszolut nem volt kutya szaguk. Egy nagy kenneljük volt, azon belül egy téglaépület,ahova ki-be járhattak. az épületben kályha és légkondi is volt. Royal canin-nal eteti a kutyáit. A hibátlan kutyákért 40e-et kér, a hibásakért (nem pigmentált a szeme körül, nem teljesen fekete az orra, nem tökéletes a harapása) 35e-et. Mi ugy döntöttünk, hogy tökéletes kutyust szeretnénk. Voltak göndör és hullámos szörü kutyái is.

2010. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 31. 16:30
 38/42 barb89 válasza:
Én 4hetesen hoztam el a bolognese kiskutyámat mert el akarták altatni ( ingyen hoztam el )most 8hetes és nagyon vidám könnyen tanitható okos kutyus. bár még nem szobatiszta nagy sajnálatomra :( sokat alszik főleg ha nem vagyunk itthon. félórát játszom vele és már megy is aludni :D
2011. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim válasza:

Sziasztok! Nekem is van egy bichon bolognese kiskutyám. Én 8 hetesen hoztam el TENYÉSZTŐTŐL. Bent voltak lakásban, az anyjukkal. Royal Canin kennelből jön a kis drága. Most 12 hetesen az én Lilikém, és teljesen hófehér, kivéve a két kis fülét ahol barnás neki egy icipicit, de a tenyésztő szerint, ha a babaszőre elhullik, teljesen hófehér lesz. A kutyuli már beilleszkedett hozzánk, és az első hetekben nagyon sokat aludt a kis drága. Nagyon játékos, és én már 1 hete lehordom sétálni, nincsen semmi gond belőle, sőt nálunk az állatorvos mondta, hogy h letelt a 10napos otthoni pihi az oltás után, akkor vigyük sétálni :)

Itt van pár kép a kis drágáról :) :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Imádom őt :)(L)

2011. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Cinti12 ***** válasza:

Szerintem nagyon-nagyon jó egy kis kölyök bolognesevel élni nagyin játékos. Nekünk is van két bolognesénk.Rengeteget játszanak a nagyobbik akadály ugrik pedig 2 éves kora után tanítottam meg neki. De amúgy nem kell erre tanítani mert szívesen átugorja... még ezeket hogy miket csinál egy bolognese irhatnám még egy csomó ideig.


Természet:

A bolognese határozott és élénk személyisége meghazutdtolja apró termetét. Kiemelkedő inteligenciája, vidám természete, szeretetteljes, gyengéd és türelmes természete miatt minden család számára ajánlott, gyermek mellett is jól tartható. Kiváncsi és vidám természetű, aki igényli és százszorosan vissza is fizeti a törődést. Ragaszkodó, simulékony néha kissé komoly. Az agresszivítást nem ismeri, ébersége ellenére nem csaholós. Rendkívül okos, gazdájához és a családjához nagyon odaadó és hűséges. Jó kedélyű, ugyanakkor nem túlságosan eleven. Vonzó vidám természetével rögtön mindenkit meghódít. Az idegenekkel többnyire tartózkodó, akár a ház dühös őrévé is válhat, anélkül, hogy állandóan csaholna. Vállalkozó kedvű és tanulékony. Nagyobb gyerekeknek igazi kis játszótársa lehet. Mérete ellenére robosztus, egyáltalán nem érzékeny kutya. Bár nem igényel mindennapi hosszú sétákat, alkalomadtán nem ijed meg egy-egy nagyobb erőpróbától.

Egy jól nevelt bolognesét a gazdája bárhová magával viheti. :)

A bichon bolognese csendes és hű társ. Kiváló házőrző, de ugatása mégsem kellemetlen. Rosszul viseli, ha egyedül hagyják, nagyon igényli a társaságot, gazdájához rendkívül ragaszkodik. A kis fehér kutyus őse már a középkori nemesek körében is kedvelt háziállat volt. A bolognese nevelése



A bolognese rendkívül intelligens, és pozitív megerősítés mellett ritkán van szüksége szidásra. Nem túl csökönyös, ha egyszer megtanulta, hogy otthon maradjon egyedül, akkor elviseli, ha egyszerre 3-4 órára egyedül hagyják. Mivel az agility nagy kihívást jelent a bolognese számára, a gazdájának soha nem szabad túl sokat kérnie tőle vagy kényszerítenie olyasvalamire, amit egyáltalán nem élvez.

2012. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!