Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen együtt élni egy bichon...

Milyen együtt élni egy bichon bolognese kölyökkutyával?

Figyelt kérdés
6 hetes bolognese szuka kutyát vásároltunk, de még nincs tapasztalatunk a kutyák tartásával kapcsolatosan. Elolvastam néhány leírást a fajta, de úgy általában az összes kutyafajta tartásáról. Mire számítsak egy ilyen fiatal kiskutyánál? Mennyi idő alatt lesz szobatiszta? Normális az, hogy egész délután pihen? Mit játszik szívesen egy ilyen kutyus? Jó az, ha sokat simogatjuk?
2009. júl. 11. 16:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Az egyik kutyás ismerősünknek kan bolognese kutyája van. Nagyon szereti a gyerekeket és más kutyusokat. Viszont elég kényes fajta, körme nem kopik rendesen, fésülni és kozmetikushoz kell vinni, bélrendszeri problémák is lehetnek. 6 hetesen teljesen normális ha egész délután sőt egész nap pihenget. Hiszen egy 6 hetes kiskutya még kisbaba. Egy kisbaba is mit csinál egész nap? eszik, iszik, alszik, és elvégzi kis és nagydolgát. az ismerős kutyus elég hamar szobatiszta lett, újságpapír a legjobb szobatisztaságra nevelő módszer. Fölösleges kutyapelenkát vásárolni, csak pénzkidobás. Az újságpapír is tökéletesen megteszi. Egy ilyen kiskutyus, harapdálni szeret sokat. Ajánlatos venni kis műcsont cipőcskét, hogy a papucsok helyett inkább ezt rágja. És szeretnek labdázni is. FIGYELMEZTETÉS!!!Amíg nem kapta meg az összes oltását addig ne vigyétek sétálni vagyis ne rakjátok le az utcán a fertőzésveszély miatt. Könnyen elkaphat egy súlyos vírust.

Ha kiskorában hozzá van szoktatva a simogatáshoz az jó, persze ne orba-szájba simogassuk haggyuk kicsit nyugton.

2009. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

6 hetes bébinek az anyukája mellett a helye!8 hetes a minimum életkor amikor egy felelősség teljes tenyésztő odaadja!Ez nálatok nem igy volt!!!

Nagyon sokat alszanak egy óra aktív játszás 3 óra alvás!Szobatisztaságot hamar megtanulja,ha a gazdi kellő képpen odafigyel rá!Szívesen rágják a papucsot ha engedik,ha nem sok-sok játékot!Mivel társasági kutyafajta imádja az emberközelséget,de következetesnek kell lenni vele,mint bármely fajtával!Nem fajta betegség a bélprobléma!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy esély van rá, hogy nem is bolgoneset vettetek, csak egy annak látszó keveréket. Mivel 6 hetesen elhoztátok feltételezem nem tenyésztőtől van. Egyik havanese fórumon pl egy kiscsaj most vett egy puli-kuvasz kitudja még milyen keveréket havaneseként. Szóval nem is biztos hogy egy 3-4 kilós kutyád lesz... A szaporítók előszeretettel adnak el mindenféle fehér havanesenek, bolgonesenek, máltainak tűnő kutyát, amit a naiv, a fajtának utána nem néző, olcsó kutyát kereső emberek meg is vesznek. Nagyon szomorú.
2009. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Nekünk is van bolognese kiskutyák. pontosabban 2 db. egy lány meg egy fiú. Nagyon szépek. A szülők díjnyertesek voltak, mégsem vettük drágán őket. Nagyon tüneményes jószágok. Játékosak stb. :) Az a legjobb mikor 2lábon pitiznek. :) Ne törődj vele hogy mindig alszik. Nekünk is azt csinálták állandóan. SŐt most (már 8 hónaposak) addig nem kelnek fel még mi sem. ott fekszenek az ágyon az ágynemű között. :) A szobatisztaságra könnyedén meg lehet tanítani. Mikro bepisil vagy bekakál sose verd meg a fenekét mert örökké tartani fog tőled. :( Inkább hümögj egy nagyot meg beszélj neki egy kicsit mérgesen. Rakj oda egy újságpapírt ahova a legtöbbet piszkol. Ezt először nagy területre terítsd ki. Idő elteltével szedj el papírokat onnan hogy minnél kisebb területre kelljen piszkolnia. Ha már kész akkor fokozatosan szoktasd ki a bejárati ajtó felé. Mi télen vettük őket vagyis februárban és akkor még nem lehetett kivinni őket. de most nyáron már akár 2-3 óra hosszáig is tartogatják és kint végzik el a dolgukat. Mikor kint pisil nagyon dicsérd meg, kedves legyél vele. :) Remélem segítettem. szia. pontozhatsz is. :)
2009. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
88%
barátnőmnek van bolognese-je és nagy aranyos szereti a társaságot, odamegy hozzád ls kéri a símogatást, és hogy figyeljünk rá is, de ha nem akar semmit akkor cssak elül néznbi velünk a tv-t :)
2009. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
0%

Ne ijedj meg!6hetesen már el lehet vinni..8hetes kor az ideális,de 6hetesen más simán elvihető a kutya mivel..

anyától le lett választva..tehát nem szopik,saját kaját eszik..érzékszervei már ki vannak fejlődve..az anyja már megtanította,h mekkorát szabad harapni stb!!

Lényeg..nehezebb kiszűrni a korcs kutyákat mivel még picikék...de 8 hetes korban is ugyanúgy átverik az embert!

Tenyésztő meg főleg nem várja meg a 8hetet..nekik az a lényeg,h minél hamarabb lepasszolják a kiskutyákat!!!

erről ennyit..

2009. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
35%

Ja és még valami..találsz a kutyaboltba fressnapsban olyat,h kutyapelenka arra szokasd és akkor nem kell egyfolytában kihordani stb!!

Nekem 1 óra után rápisilt..

"yorki tulajdonos..."

ja és mindkét yorkimat 6 hetesen vettem:)

2009. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű te valamit nagyon keversz. A szaporítónak érdeke, hogy minél előbb lepasszolja a kutyát, a tenyésztő pont nem ilyen. Nekem havanesem van, és a TENYÉSZTŐ 10 hetesnél előbb nem adta oda. Nagyon bírom mikor nem hozzáértők válaszolnak a kérdésekre... 6 hetesen eszik egyedül ja, csak éppen a szocalizációs időszak 6-10 hetes kor között van. Nézz már utána a dolgoknak. És értsd meg mi a különbség a tenyésztő és szaporító között. Idézek erről az oldalról: [link]

Mit mond egy tenyésztő: Nyolc hetes koruk előtt nem adom őket, ilyenkor az anyjuk mellett a helyük.

Mit mond egy szaporító: Ugyan, hat hetesen már esznek, minek már az anyjukat nyaggatniuk?

Gondolom 6 hetesen még oltása sem volt mikor megvették...

Mit mond egy tenyésztő: Minden kölyök kétszer oltott kombinálttal, valamint féreghajtottak. Anélkül oda sem adnám őket.

Mit mond egy szaporító: Az oltásokról magának kell majd gondoskodnia, egyszer kaptak féreghajtót, de az én kutyáim olyan egészségesek, hogy nekik nincs is erre szükségük.


Tanulmányozd át ezt az odlalt mielőtt baromságokat beszélsz!!!

2009. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
0%

tyű de okos vagy előttem válaszoló:D

okostojás

2009. aug. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
0%
mikor beszéltem én tenyésztőről és szaporítóról..én csak azt mondtam simán el lehet vinni,....hmmm..elgondolkodtató,h egyesek hogy szeretnek okoskodni...
2009. aug. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!