Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen együtt élni egy bichon...

Milyen együtt élni egy bichon bolognese kölyökkutyával?

Figyelt kérdés
6 hetes bolognese szuka kutyát vásároltunk, de még nincs tapasztalatunk a kutyák tartásával kapcsolatosan. Elolvastam néhány leírást a fajta, de úgy általában az összes kutyafajta tartásáról. Mire számítsak egy ilyen fiatal kiskutyánál? Mennyi idő alatt lesz szobatiszta? Normális az, hogy egész délután pihen? Mit játszik szívesen egy ilyen kutyus? Jó az, ha sokat simogatjuk?
2009. júl. 11. 16:53
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
14%
Na látod erre már nem tudsz mit mondani:)
2009. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
77%

"Tenyésztő meg főleg nem várja meg a 8hetet..nekik az a lényeg,h minél hamarabb lepasszolják a kiskutyákat!!!"


Itt beszéltél, és kijavítottalak, hogy ezt nem a tenyésztők csinálják, hanem a szaporítók, nem tudom az olvasással, vagy az értelmi képességeiddel van a baj. Tényleg minden yorkie gazdi hülye, erre mindig rájövök:D

2009. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hááát...igazából nem tudom, akitől vettük azt mondta hogy ez egy tenyészet, volt vagy 20 felnőtt kutyája, megmutatta az anyaszukát is. Azt mondta, hogy ez a "Royal Canin referencia kennel". Már kapott egy oltást, és mi is hívtunk állatorvost, ő adott neki egy kombinált oltást.

Egyébként 40.000 ft volt a kölyök, hozzá kaptunk kellékeket is (táp, amit már megszokott, fekhely, helyhez szoktató kendő). A kutyái viszont elég furcsák voltak:

1. A standard 3-4 kilót ír elő a bolognese-nél, ezek 5-6 kilósak voltak.

2. Nem voltak tiszta fehérek, csontszínűek, mindegyik máshogy fésült, szájuk büdös.

3. Az egyik kifejezetten agresszív volt.

ettől függetlenül szerintem tenyésztő, hiszen 20 vagy még több bolognese kutyája volt, mondta "nekem a kutya az első", bent éltek a lakásban, volt külön ágyuk, mindig volt kaja is nekik. De volt még egy gyanús jel: a kölykök nem voltak szabadon, hanem egy felül nyitott kennelbe zárták mindet. Ez nem tetszett.

Igazából én rögtön azt javasoltam, hogy arany-ezüst-bronzkoszorús mestertenyészetből vásároljunk (gyöngyösi pelyhes, predatino kennel), de ott 100 ezer ft vagy még több a kutya és annyi pénzünk nincs, de azt mondta ez a tenyésztő hogy szívesen ad tvk-t, az plussz 20 ezer ft, adott oltási papírokat...szerintem nem szaporító, csak mondjuk nem olyan jó tenyészet mint a Predatino kennel...

2009. aug. 1. 13:00
 14/42 anonim ***** válasza:
88%
Bisztosan nagyon nagy örömöd lessz a felnevelésében:)Csuba örömből áll egy kiskutya felnevelése. Mikor meg már felnőtt akkor meg már milliáárdoké nem adnád oda senkinek!!!tudja mit gondolsz annyira fog ismerni!
2009. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztőnek általában 10 körüli kutyája szokott lenni. 20 kutya nagyon sok, szerintem eléggé nagyiparban űzheti. Mondhatja hogy a kutya az első, mondani bármit lehet. Ismerem a Mestergomi, Predatino, Biancopassione kennel tulajdonosait, 8 hetes koruk előtt 2 oltás nélkül egyik sem adja oda a kutyákat. Ha nem voltak fehérek a kutyát, 5-6 kilósak akkor azok nem bolgonesek. Büdös száj? Gondolom fogaik sem voltak nagyon. A tk ára 4500 ft, a szaporító simán elkér 20-30ezret érte, mert úgysem tudna adni, és így tudja hogy úgysem fogja senki kérni. Már csak azért szorítok, hogy egészséges legyen a kutyád, ne jöjjön ki 1 éves kora körül neki a patella, 4-5 évesen meg vaksághoz vezető szembetegségek:S Ugyanis a Predationo stb kennelekben ezekre szűretik a tenyészkutyákat, kétlem hogy ezt a szaporító megtette...
2009. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Na ez viszont már tényleg gyanús...de ami még furcsa: elkérte a telefonszámunkat, azt mondta, hogy majd érdeklődik, másnap fel is hívott...meg Royal Canin táp..ma voltam kutyakiállításon és az egyik tibeti terrier tulajdonos is mondta: royal canin tápot kapnak az ő kutyái is.

De azért a büdös száj...nemcsak a száj hanem az egész kutya, ma simogattam 1,5 éves komondort, azoknak a bolognese kutyáknak egy része olyan színű, szagú volt:(

És az álluk, na és azok a körülmények, hát abban a házban akkora rendetlenség volt hogy még egy disznó is felháborodna ha ott kéne laknia, ruhák egymás hátán.

És volt még valami: mi csak kb. 8-9 kutyát láttunk. A "tenyésztő" (vagy szaporító) azt mondta, hogy még vannak kutyái, a hátsó kertben de azok nagyon koszosak még nem volt ideje átfésülni őket. Azt is mondta h a kutyák egy része (a koszosak elsősorban) nemrég kerültek hozzá, még nem tudott velük különösebben foglalkozni.

Viszont van egy kiállítási kutyája (akit csak képről láttunk). Az anyaszuka olyan rossz körülmények között volt, a koszban..nem tudom ilyenkor szülés után 6 héttel szerintem sterilebb környezetben a kölykök mellett van a helye..ehhez képest a kölykök egy kennelben voltak, az szuka meg a többiek között...hihetetlen:(((

2009. aug. 1. 18:36
 17/42 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem bántani akarlak,de ha láttad ilyen körülmények között élnek a kutyusok h h vettél tőle kutyust?:(

Én is hasonló helyzetben voltam csak havanesevel,de én inkább nem vettem meg kitudja:S

Na de mind1 reméljük hogy egészséges lesz és télleg fajtatiszta a kutyusod:)

2009. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Igazából nem rajtam múlt, mert a családnak közösen kellett döntenie...én mondtam h innen ne, keressük fel valamelyik nagyobb tenyészetet, de még a családommal élek és nekik az ár volt a lényeg. rendes tenyészetben 100 ezer ft alatt nem volt kutya, itt pedig 40 ezret kértek csak. Én szívem szerint a gyöngyösi Pellyhes kennelből vásároltam volna de nem lehetett:((

Amikor mondtam h ez lehet hogy szaporító, merthogy koszosak a kutyái, büdösek, nem jók a tartási körülmények, a többiek csak azt mondták "ilyenek a tenyséztők, ennyi kutyára nem lehet koncentrálni olyan rendesen" hát dehogynem. Csak nem kell 15-20 kutyit tartani, eég bőven 3-4 példány. Azokat is kell etetni gondozni sétáltatni. hidd el nem rajtam múlt.

Nagyon remélem nem lesz baj.

2009. aug. 1. 19:05
 19/42 anonim ***** válasza:

Jajj:( Az a baj, hogyha az ilyentől megveszed a kutyát, akkor azzal azt támogatod hogy még több kiskutyát "gyártson". Szegény kutyái, nagyon sajnálom őket, mert ez nem élet. Szerintem jobb is ha nem láttad milyen állapotban vannak azok a kutyák ott hátul, talán nem véletlen nem mutatta meg őket. Én inkább gyűjtöttem volna még fél évig egy kis pénzt, minden hónapban féleraktam volna egy 10est, de egy ilyen mocskos állatkínzó szaporítónak 1 forintot sem adnék.

Most már mindegy, remélem nem kell a különbözetet állatorvosra költened:(

Képet felraknál? Abból talán meg tudnám mondani fajtatiszta-e. Bár most tényleg nem ez a legfontosabb, hanem hogy egészséges legyen.

2009. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ezért élnek meg a szaporítok!Inkább megveszik az olcso kutyát,akire lehet már az első évben rákölt majd annyit orvosnál,mintha normális kennelből vette volna!Amugy egy normális tenyésztő,részletre is ad el kiskutyát,mert neki az a lényeg,hogy jó helyen legyen a kölyke,és nem az hogy minnél hamarabb pénze legyen belőle!Nekem 8 bolim van,tenyésztek,és az összes kutyámnak vannak kiállítási,champion címei!Nem egy akiről csak képem van!!!!Az össze kutyám a lakásban él velünk,és bármikor lehet jönni kennellátogatásra,annyira sose szutykosak a kutyáim!Az hogy nem mindig fehérek mert imádnak az udvaron játszani,de bármikor megmerem mutatni őket!Ja és nem rohad ki a foguk a fogkő miatt!Mert ugye a fogkő leszedés is pénzbe kerül!De erre a szaporító nem költ!

Nagyon fura helyről vetted a kutyusodat,sok egészséget kívánok nektek!

2009. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!