Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora a yorki farka?

Mekkora a yorki farka?

Figyelt kérdés
Érdekelne engem , mint laikust, hogy melyik a fajtiszta yorki, amelyiknek nagy ,hosszú farka van, vagy a pici ,ami arányosabb a testükhöz?(Nem csonkolt)Megkérdeztem már mind két kutya gazdiját és mindketten azt mondták az övéké fajtiszta ! Ki hazudik?, vagy ki nincs tisztában a kutyája eredetével kapcsolatban ?
2012. márc. 5. 18:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem teljesen mindegy csak egészséges legyen,de én azért nem csonkoltatnám,mert ez a divat (volt) Az olyan lenne mintha behoznák az divatba,hogy csonkoljuk a bal karunkat és az elég morbid lenne.
2012. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

9/11 -esnek !


Higgy nekem , hogy ez nem csonkolt farok :-)

Tudok különbséget tenni,csonkolt vagy mini farok között, főleg az első képen látszik , hogy normál farok , csak rövidebb az átlagnál !

Ezt már nem tudom tovább ragozni, .

Ha ennyire hitetlen vagy és még nem is láttál élőben picit , (szerinted minden kicsi csonkolt), akkor ha gondolod megnézheted.

kíváncsi vagyok utána is azt vallod amit most.

Ezt mind jó szándékkal írom , szóval ha érdekel , majd megírom a címet ahol farokkiállítás lesz :-)

Hidd el , nem azért tettem fel ezt a kérdést , mert nem tudok csonkolt és normál pici farok között különbséget tenni,.:-)

2012. márc. 12. 09:45
 13/22 A kérdező kommentje:

Egyébként nem gondoltam volna , hogy a csonkolt szóra kaptok rá és nem a kérdésre !

Azt pont azért írtam és főleg zárójelben , hogy ne legyen róla szó, mert valahányszor leírom , kiráz a hideg.


Igazából már a kérdésem is tárgytalan , hiszen érdemben nem tudott senki sem nagyon hozzászólni , a meglévő válaszokat köszönöm,

A LÉNYEG , HOGY ÉN TUDOM , HOGY VAN MINI FAROK MERT LÁTOM NAP MINT NAP :-)

2012. márc. 12. 09:53
 14/22 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy van,de általában annak szokott csonkolt farka lenni akit versenyeztetnek,mert ez követelmény benne van a yorki könyvben.
2012. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem fogok veled veszekedni, hidd akkor azt hogy eredeti rövid farok és nem vágott :)

Majd ha találkozol egy olyannal aki ért is a kutyákhoz jól ki fog nevetni ha ezt megemlíted :)

2012. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Jah és láttam már ilyen rövid farkat de azok mind vágottak voltak :)
2012. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, menj el egy kiállításra, és kérdezd meg a tenyésztőket, vagy a küllembírókat. Csak ne add elő ezt a mini farok dolgot, mert tényleg ki fognak nevetni:)
2012. márc. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem látod a fától az erdőt (és akkor még finom voltam )

Nem akarok szócsatákba bonyolódni,..., de nagyon gáz , hogy úgy hogy még nem is láttál pici farkos yorkit , azt állítod , hogy akkor nem is létezik !!!!(csak csonkolt !!)


Én már láttam , mind a hármat !

Nagy farkút , vágottat, és mini farkat !

Ha csonkolt lenne, a heg részén a szőr sem nőne ki !

Maga a kutya is egy mini , pici, nincs egészen 2 kg és kb ugyan annyi idős is , miért lenne nagy 20- 25 cm farka?

Maga az egész kutya "szinte akkora"


Úgy sem jutok veled dűlőre, a kérdésem , úgy sem ez irányába szólt , hanem inkább a fajtatisztaság fele , de te még úgy látom kevesebbet tudsz mint én a yorkikról !


Nézz a neten csonkolt és normál pici méretű farkakat(most hagyjuk a hosszúkat) és remélem látni fogod a különbséget !

Ha nem akkor nagyon önfejű vagy és nincs miről beszélnünk !

2012. márc. 13. 17:35
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem olyan hihetetlen ,hogy mini farok mivel alapból túl vannak szaporítva a standard alatti kutyák aminek a nagy része sajnos tényleg elég beteges így ez lehet egy fajta gén hiba is amitől sokkal kisebb a farka tudom rossz példát hozok elő,de ott vannak a liliputi emberek akik alacsonyak és sokkal kisebb mindenük,de a fejük aránytalanul nagy és sajnos ez is gén hiba. Szóval én nem mondom, hogy 100 % - ig igazad van,de azt sem mondom,hogy nincs :) és tök felesleges ezen vitatkozni.
2012. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Rég túlléptem azon, hogy mi a Te véleményed, és mi az enyém. Leírtam, kérdezd azokat, akik mindkettőnktől jobban tudják:)
2012. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!