Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora a yorki farka?

Mekkora a yorki farka?

Figyelt kérdés
Érdekelne engem , mint laikust, hogy melyik a fajtiszta yorki, amelyiknek nagy ,hosszú farka van, vagy a pici ,ami arányosabb a testükhöz?(Nem csonkolt)Megkérdeztem már mind két kutya gazdiját és mindketten azt mondták az övéké fajtiszta ! Ki hazudik?, vagy ki nincs tisztában a kutyája eredetével kapcsolatban ?
2012. márc. 5. 18:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ez nem fajTAtisztaság függő. Évekkel ezelőtt a standard előírta, hogy a farkukat vissza kell vágni. Ma már nem előírás, ettől függetlenül ismerek olyan tenyésztőt, aki vágatja. Az enyémnek teljesen meg van hagyva, és olyat is ismerek, akinek 3/4-ig van vágva. Attól függetlenül, hogy milyen a farkuk, még lehetnek törzskönyvesek. A farok hosszúság nem kizáró ok a tenyésztésből, de ha jól tudom kiállításra ma már csak hosszú farokkal lehet vinni. (de ebben nem vagyok biztos)
2012. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

A vágást nem is akarom ebbe belekeverni, mert állatkínzás!

Ezt hagyjuk is ki!


Pici kutya nagy farokkal- pici kutya mini farokkal !

Mert én inkább a hosszabb farkuakat találom keveréknek , olyan mintha egy antennával közlekednének:

A picik olyan formásak és jobban is illik hozzá a kisebb farok.

Nehogy félreértsd , nem értek hozzá azért kérdem, nem kötözködök , csak érdekelne

Amúgy köszi

2012. márc. 5. 19:36
 3/22 anonim ***** válasza:
Hivatalosan mindegyik fajtiszta ha rendelkezik törzskönyvel :)
2012. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az én kutyámnak teljesen hosszúra van hagyva a farka, és hidd el, az egyik legjobb kennelből való, természetesen törzskönyves.

Neked azért fura, mert korábban az összes yorki farka csonkolva volt. Nekem viszont az a fura, amikor látom, hogy a yorkik ilyen kis csuteszt csóválnak a popójukon:)

2012. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ja, és természetesen minden yorkinak hosszú farka van, majdnem olyan hosszú, mint a macskáknak:)

Neked jobban tetszenek a rövid farkúak, rendben, akkor viszont nem lehet elvonatkoztatni a farokvágástól, hiszen amelyiknek rövid, vagy rövidebb, annak mindnek vágva van. Nem úgy születnek, hogy rövid farokkal.

2012. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ezt meg kell cáfolnom, mert ez a kis farkú a szomszédomban van és most külön átmentem megkérdezni és megnézni , hogy csonkolva van e ?!

Nincs , még meg is fogtam .

Láttam már ilyenről képet is , ha megtalálom ,felrakom az elérhetőségét.

2012. márc. 7. 15:45
 7/22 A kérdező kommentje:

[link]


az első kutyus olyan , mint amiről beszélek

2012. márc. 7. 15:58
 8/22 A kérdező kommentje:

[link]


Neki sem csonkolt, mert a szőr sem , nőne ott ki,

Tudom , mert láttam , de nem tudom miééééééérrttt, mitől van ez a méretbeli külömbség???

Na nem mintha ez lenne a legfontosabb kérdés az életemben , de jó lenne tudni !

Köszcsi

2012. márc. 7. 16:04
 9/22 anonim ***** válasza:

Ezek bizony csonkolt farkak :)

Az "eredeti" yorki farok ilyen:

[link]

2012. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Erről felesleges vitázni, a képeken vágott farkú kutyák vannak, higgy nekem:)
2012. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!