Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érti azt a kutya, ha valami...

Érti azt a kutya, ha valami rosszat csinál, és azért nem kap aznap enni?

Figyelt kérdés

Ugyanis az történt, hogy a múltkor elvittük a kutyáinkat (2 db 7 hónapos keverék kan, de az anyjuk kuvasz, ha ez fontos) kirándulni a testvéremmel, egy közeli helyre ahol szántóföldek, meg kicsit később erdő is van. Elengettük őket a pórázról, mint mindig (kb. már 6×-7× voltunk már ugyanott velük). Semmi probléma nem volt odafele, szépen jöttek velünk, néha kicsit lemaradtak, néha kicsit előrementek, de semmi baj nem volt velük. Visszafelé úton a testvérem elesett, elég rendesen, alig tudott járni. A kutyák meg tisztára meghülyültek és elszaladtak, hiába hívtam őket nem jöttek (pedig ez máskor nem szokott probléma lenni, első szóra jönnek és tudják ki a falkavezér). Én persze nem mentem utánuk, hanem a testvéremnek segítettem, és vele, az ő tempójában mentünk. a kutyákat pedig jó messze találtuk meg, egy szántóföld kellős közepén vidáman játszani, semmi elveszettség-érzet...

Annyira haragudtam rájuk, hogy legszívesebben nem adtam volna nekik aznap, de talán a következőn se, de nemhiszem hogy értették volna. Vagy van esetleg más büntetés amit ilyenkor használhatok, hogy érezzék, hogy most tényleg nagyon rosszat tettek? Ha két vállra fektetem őket, akkor nagyon lapítanak, de aztán fölpattannak mintha misem történt volna...


2009. jún. 2. 16:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Pfú, kár hogy nem vált be Nálatok ez a módszer:((, pedig azt hittem tudok segíteni. Viszont megnéztem a kutyasuli cikkét, amit egy másik válaszoló ajánlott, és nagyon hasznosnak tűnik. Nekünk is van mit csiszolni egykét dolgon:S. Ki kap enni először és társai...
2009. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

egyébként az ivartalanítást is javasolom,ebben az életkorban már lehet,kezelhetőbbek lesznek és nem rögzülnek bennük a kanokra jellemző hátrányos viselkedésformál(agresszivitás más kutyákal,szökés,szukák utáni kostalás tsb..)

nem kell fedezniük a műtét előtt,és csak előnye van egséségügyi szempontbó is,nem lesz ivarszervi daganata és tovább él..


mivel ekverék úgyse akarod szaporítani remélem..

2009. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tapasztalt kutyás vagyok, mostani kutyám is munkavizsgás.

SOHA ne büntesd őket ételmegvonással! Nem fogják megérteni, hisz ha nem adsz nekik enni, azt ugyan büntetésnek veszik, de nem fogják tudni, miért kapták. A kutya a pillanatnak él, és ha épp akkor nem szidod meg amiért rosszat csinál, elfelejti, mit tett aznap, és nem fogja összekötni a cselekvést a büntetéssel. Étel és ital tettektől és viselkedéstől függően mindig legyen a számára! Gyakoroljátok a behívást is, sokat. A kiskutyák ilyen korban még alakíthatóak tökéletesen. Kezdj el velük úgy sétálni, hogy megtanulják azt, hogy nem neked kell szemmel tartanod őket, hanem nekik kell téged. Ezt úgy érheted el, hogy a séta közben irányváltásokat teszel, és nem szólsz nekik, hadd tanulják meg, ha nem maradnak veled, elveszítenek. Ne hidd, hogy valaha is egy idegen területen ott fognak hagyni téged. HA egy területen csak a gazda ismerős, minden más, szagok, hangok, tárgyak, ismeretlen, a kutya nem fog elmenni a gazda mellől. Gyakoroljátok így. És, ez minden kutyánál beválik, hogy eltűnsz a szemük elől, pélául bebújsz egy bokorba. Igen, nehezebben rémlik föl neki, hogy valaki hiányzik, mert A.)ketten vannak, eljátszanak egymással, B.)kölykök még, a rangsok nincs maximálisan tisztázva, és inkbb érdeklik őket a szagok, mint a gazda. De egy idő után föl fog tűnni nekik. Szerinted hány órát ültem én az óriás schnauzeremmel a bokorban? Mármint, hogy én ültem, ő meg vígan elvolt nélkülem.Négy hónaposan kezdük. Volt, hogy reggel kiültem, és délután indultunk haza. Volt, hogy egész könyvekkel végeztem közben. Két kiló csireaprólékkal jártam ki, hogy jutalmazzam. De megérte. Ő is nagyon sokáig mászkált, egyszer-egyszer bepánikolt, de volt, hogy rám se bagózott(mármint a hiányomra). Úgy 8-9 hónapos kora környékére pedig minden egyes alkalommal őrültem kezdett keresni, nyüszített, szimatolt, nem egyszer bepisilt örömében mikor megtalált, pedig kan volt, és nem bepisilős. Azóta nem tágít mellőlem. Séta közben nem lehet levakarni rólam, a sarkamban jár, és sétánál sem megy messzebbre 5-10 méternél, és kétpercenként hátranéz.

Úgyhogy, ajánlom, próbálkozz, menni fog. Ha tényleg te vagy afalkavezér, hidd el, emnni fog. Nem kampányszerűen kell csinálni, hanem folyamatosan. Sok sikert!

2009. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem akarom a szót szaporítani, sem téged lecs.ni, mert megértelek, én is ideges lettem volna adott szituációban. Azt hiszem ez nem olyan egyszerű kérdés, minthogy ihat-e ír krémlikőrt a kutyám, ha nagyon kéri, úgyhogy irány a szakember, szakkönyv. Egy okos kiképző ismerős pl.! Gyanítom, hogy az említett kuvasz-beütés lehet a háttérben, rémlik, mintha az ősök feladatuk ellátása közben (nyáj őrzése) önálló döntéseket hoztak, sőt megbeszélték a stratégiát, és nem szaladgáltak a pásztorhoz, aki azért falkavezér maradt, csak szép csendben sorbarakták a széttépett farkastetemeket a gazdi útjába.

"sporttársi" üdvözlettel!

2009. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! És főleg azt köszönöm hogy értelmes válaszokat adtatok, és tényleg nem "lecs.tetek".

18:41-nek: sajnos az a baj, hogy én nem tudom őket csak úgy hagyni, hogy ellegyenek amíg meg nem találnak, hisz igaz hogy nem sokan járnak arrafelé, de mégis előfordul. Igaz, kutyával még nem láttam arrafelé senkit se, de vannak gyalogosok, biciklisek, lovasok. És hát azért félig kuvaszok, amik neméppen a kedvességről és barátságosságról elhíresültek... Ilyenkor még akkor se hagyjuk őket szabadon, amikor ottvagyunk, mindig póráz, és ha már elhaladtunk egymás mellett akkor ismét elengedjük őket. Azért sem értem ezt a múltkori esetet, ilyenkor mindig rögtön, elsőszóra odajönnek, pedig tudják, hogy póráz kerül rájuk (persze úgy is hívjuk őket hogy nem tesszük rájuk a pórázt, hogy ne higgyék hogy minden alkalommal ez történik majd).

2009. jún. 3. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!