Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érti azt a kutya, ha valami...

Érti azt a kutya, ha valami rosszat csinál, és azért nem kap aznap enni?

Figyelt kérdés

Ugyanis az történt, hogy a múltkor elvittük a kutyáinkat (2 db 7 hónapos keverék kan, de az anyjuk kuvasz, ha ez fontos) kirándulni a testvéremmel, egy közeli helyre ahol szántóföldek, meg kicsit később erdő is van. Elengettük őket a pórázról, mint mindig (kb. már 6×-7× voltunk már ugyanott velük). Semmi probléma nem volt odafele, szépen jöttek velünk, néha kicsit lemaradtak, néha kicsit előrementek, de semmi baj nem volt velük. Visszafelé úton a testvérem elesett, elég rendesen, alig tudott járni. A kutyák meg tisztára meghülyültek és elszaladtak, hiába hívtam őket nem jöttek (pedig ez máskor nem szokott probléma lenni, első szóra jönnek és tudják ki a falkavezér). Én persze nem mentem utánuk, hanem a testvéremnek segítettem, és vele, az ő tempójában mentünk. a kutyákat pedig jó messze találtuk meg, egy szántóföld kellős közepén vidáman játszani, semmi elveszettség-érzet...

Annyira haragudtam rájuk, hogy legszívesebben nem adtam volna nekik aznap, de talán a következőn se, de nemhiszem hogy értették volna. Vagy van esetleg más büntetés amit ilyenkor használhatok, hogy érezzék, hogy most tényleg nagyon rosszat tettek? Ha két vállra fektetem őket, akkor nagyon lapítanak, de aztán fölpattannak mintha misem történt volna...


2009. jún. 2. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Te például örülnél annak, ha a szüleid büntetésül nem adnának egy teljes napig enni?

Ez hülyeség, a kutya nem fogja érteni, hogy miért nem adsz neki enni... Csak azt szűri le belőle, hogy nem szereted.

Büntetni csak közvetlenül a rossz tett után lehet, ilyenkor jól rá kell pöckölni az orrára, és jó erélyes hangon megszidni.

2009. jún. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értik, hisz nincs is mit érteniük. Ha rosszat csinál, akkor azonnal rá kell szólni és azonnal büntetni. Ezt értik. De, hogy neked fél nappal előtte valami bajod volt, azt honnét tudják? Szerintem járjatok kutyasuliba és együtt tanuljátok meg a kutyákkal, hogy mit hogyan kell.
2009. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne büntesd Őket. Lehet, hogy csak pánikba estek és elmenekültek, (abban senki nem hibás, ha mégis akkor nem a kutyák). Ilyen esetben max. olyan büntit adhatsz pl: pórázra veszed őket és úgy sétáltok vagy leszidhatod.

Étel megvonást csak akkor érdemes csinálni ha valamit evett amit nem tőletek kapott.

2009. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A büntetés csak akkor ér valamit ha rajtakapod a kutyát...után fölösleges
2009. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek: van kutyád? Ha igen, akkor a kutya érdekében remélem hogy nem emberként bánsz vele. De hogy a te példáddal éljek, a szüleid örülnének neki, ha az egyikőjük lesérülne, te meg a tesóddal elszöknél és vidáman hancúroznál egy kukoricás közepén letaposva a növényeket? Erősen kétlem...

Egyébként meg szerintem leszűrhető volt a kérdésből hogy adtam nekik végülis enni... És akkor is amikor végre meglettek leszúrtam őket, dehát nem mintha különösebben meghatotta volna őket... Szidáskor nagyon tudnak bocsánatkérően nézni de utána biztosra veszem hogy szívesebben maradtak volna ott játszani. Ne higgyétek azért azt hogy nem törődöm velük, nem szeretem őket (ők is szeretnek engem), de aznap tényleg nagyon kiakadtam rájuk.

Kutyasuliba meg nem tudjuk vinni őket, nagyon messze van innen a legközelebbi.

2009. jún. 2. 16:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen esetben azt szoktam csinálni hogy magamhoz hivom és nem egdem kb 5 méter távolságon túl,vagy pórázra fogom és ugy megyünk végig haza. Amugy télleg megijedhettek és attól futthattak el.
2009. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt akkor alapvető "falkavezéri" problémák lehetnek, ha csak így elhúznak, miközben hívod őket...

Amúgy gondolj bele: ha egy gyerek rosszat csinál, és fél nappal később leszidod, de úgy hogy nem mondod meg neki miért, csak hogy rossz volt, akkor ő sem tudja mihez kötni a szidást.

A kutya is ilyen, azért kell rögtön leszidni, hogy megértse, hogy amit az előbb csinált azt nem szabad. A gyerek megérti, hogy nem szabadott volna pl a vázát kidobni az ablakon ha megmondod neki, de egy kutya nem érti a nyelvünket...

2009. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néha játszd el, hogy eltűnsz a szemük elől. Olyan helyre, ahol Te látod őket de ők nem látnak téged. Eleinte biztosan jól ellesznek nélküled, aztán beparáznak hogy eltűntél, és őrült módjára el kezdenek keresni. Ha távolodnak , vagy már rég kajtatnak utánad kezdheted őket hívni, mintha egészen addig a pillanatig Te is őket kerested volna. Be fognak dőlni neki, és nagyon fognak neked örülni, persze Te is játssz rá egy kicsit az örülésre. Ezt a kis gyakorlatot meg lehet (persze nem egy nap alatt) ismételni. Hidd el, hogy utána jobban szemmel tartanak majd, és mindig fél szemükkel rajtad lesznek. És félnek majd, hogy elhagyod őket.

Nekem bevált ez a módszer.

2009. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszi, egyszer-kétszer próbáltuk már , nálunk annyira nem vált be, de ha tényleg ez a megoldás akkor, rendben, gyakorlom majd velük.
2009. jún. 2. 17:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A hogyen legyek falkavezér, című írás felér egy kutyasulival..

csak mindent be kell tartani..

2009. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!