Melyik kutyát éri meg a legjobban tenyészteni? Melyikek a legdivatosabb fajták?
tudod melyik tojás meg kecske kel el 100ezres áron
elég volt bele-bele olvasgatnom, és szinte nagyrésze mocskolódás
a minőségi kecske bizony elkel százezres áron! az ENAR-os, törzskönyvezett, jó vérvonalú, fajtatiszta kecske.
de a kutyát sem tudod százezrekért adni, ha nincs "mire föl". ezt magyarázták neked hosszú-hosszú oldalakon keresztül (olvasd végig és cáfolj meg ha tudsz), hogy ahhoz, hogy a kölykeidnek ára legyen, előtte a sokszorosát kell befektetned.
noname senkiként nem fogsz tudni eladni kutyát, max az expresszen 20-30ezer forintért. annál meg már jobban megéri a tojás is. abból hamarabb van pénzed, kevesebbet kell melózni vele (a kutyákkal ugye foglalkozni is illik), nincs macera a kölykökkel, meg esetleg állatorvosi díjak császármetszésre, csak naponta beszórsz nekik etetőbe tápot és adsz tiszta vizet.
ja, és tutira el tudod adni! a kölykökből egyre nagyobb a kínálat (főleg a "divatos" fajtákból), hirdetgetheted mindenféle oldalakon, hogy vigye már el őket valaki. a tojásból viszont lassan hiány lesz, melóhelyen, rokonságban megpendíted, hogy neked van a bolti ár alatt, és méter hosszú előjegyzésed lesz!
Pedig hidd el nekem, hogy egy törzskönyvezett kost 100 ezer felett eladhatsz, ha olyan kiváló, még 300 ezerért is, a felnevelése, tartása pedig nagyságrendekkel olcsóbb, mint a kutyáké. Kecskéből szintén törzskönyveset érdemes tartani, tenyészteni, ezeknek is elég magas az áruk, és sokkal jobban tejelnek, mint az olcsó apróhirdetéses kecskék. Egyre inkább rájönnek az emberek erre, és vesznek inkább drágábban papíros kecskét, mint olcsót, amit alig lehet fejni, és nem sok tejet ad. És a kutyákkal ellentétben növényevő állatokon lehet hasznod, pláne, ha egy-egy jószággal elmész néha mezőgazdasági kiállításra. A kutyatenyésztésnél olyan magas a kiadásod, hogy egyszerűen több a ráfizetésed, mint a hasznod, a tenyésztők a munkájukból élnek, a kutyázás hobbi, egy nagy pénznyelő. Esetleg 15-20 év múlva, ha nagy név vagy a szakmában, már lehet, hogy jön vissza valamennyi a beleölt pénzből, de javarészt sosem fog. Amilyen gazdag tenyésztőt látsz, azok a munkájukból adódóan azok, ezért több pénzt tudnak az állataikra költeni. Te csak annyit látsz, hogy 100ezer fölött egy kölyök, de nem érted, hogy a szűrések elvégzése, tenyésszemle és kiállítási eredmények nélkül rád marad az összes, senki nem veszi meg őket ennyiért. Ezek a dolgok pedig olyan drágák, nem is beszélve a tenyészkutyák vételéről, felneveléséről, egy-egy jó vonalú kan fedezési díjáról, hogy egész egyszerűen elviszi minden pénzed. Nem rosszindulatból akarunk lebeszélni.
Ellenben törzskönyves haszonállatokon TÉNYLEG tudsz keresni! És ez lehet akár tengerimalac, nyúl is. Ha nem is rögtön százezreket, de apránként csurran-cseppen valami, és sok kicsi sokra megy. Mi is fogunk majd kost nevelni, mert a terület adott lesz, a takarmányozása megoldott, és jó áron eladhatók. És papíros kecskéink is lesznek, eladható a sajt (én imádom a kecskesajtot, a kecsketej pedig még a laktózérzékenyeknek is emészthető, a benne lévő antianyagok a pollenallergiát elmulasztják, ezt a saját példámmal is megerősíthetem), ha pedig kiállítási eredményeik lesznek, egy-egy gida jó áron eladható.
Nem véletlenül nevezik ezeket HASZONállatnak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!