Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a fojtonyakorv? (?!?! )

Mi az a fojtonyakorv? (?!?! )

Figyelt kérdés
Tobb helyen is olvastam, hogy fojto nyakorv! Hogy lehet ijen nevet adni neki? Ha pedig tenyleg jellemzo ra, hogy fojtogat, akkor hogy dobhatjak piacra???
2009. máj. 31. 18:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
annyit hozzátennék hogy jó az a módszer ha húz akkor megállsz, de jobb, hatásosabb és kb 3 gyakorlat után tudja a kutya h mi van: ha húz, rántasz rajta 1 kicsit és 180°-ba fordulás, ezt addig amíg rá nem jön h nem kell húzni.mondom, ez nagyon hamar megvan neki. gondolom mi erre a válaszod: a kutyának ez rossz, fáj, kellemetlen...stb. az igaz h kellemetlen, azért nem fog húzni, de ha annyira fájna neki akkor "visítana". szóval...hát igen a klikker, én is most akarok utánajárni ennek, mert persze h könyebb vele tanítani.szinte bármit megtanulhat a kutya ezzel, ha megelelően használjuk.
2009. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor jöjjön az ellenpélda. 2 éves Labrador retriverem van. 4 hónapos kora óta járunk kutyaiskolába, már letettük a BH1 és a BH2 vizsgát. Kiskorában sima bőr és textil nyakörvet használtunk, de ahogy elérte a kifejlett méretét, semmivel sem lehetett megállítani, pedig senki nem mondhatja rá, hogy nincs képezve. Elhúzta az én 90 kilós nem kis darab apukámat is. Pedig a kiképzőmmel különfoglalkozásokon órákat töltöttünk ezzel a 'megállós' módszerrel, de hasztalan. Jól mondta a kérdező az egyik kommentjében, "pár száz megállás után meg fogja tanulni...". Aha, pár száz megállásra egy hobbikutyásnak mikor van türelme? No mindegy. Körülbelül túlhaladtunk az ezrediken is, akkor a kiképző adott egy kétsoros láncfojtót, nem végtelenítettet, hanem stoposat. Két nap alatt megtanulta, hogy nem szabad húzni, pedig nem volt szoros a nyakára, ha maximumon szorult, akkor is csak éppen hogy meghúzta a nyakát. Ekkor jöttem én, két napra rá, vettem neki egy olyan kétsoros stoppos fojtót, ami hatalmas rá. Ha maximumon szorul, akkor is marad még három ujjnyi hely. A kutya innen már tudta, hogyha hallja a lánc csörgését, akkor lassítani kell.

Kedves kérdező, én nagyon hasznos dolognak tartom a fojtót.És nem azért, mert megakadályozza, hogy húzzon, hanem mert nagyon könnyen meg lehet vele tanítani azt, hogy ne húzzon. És sokkal kíméletesebb is, mint a bőrnyakörv(persze kiképzésnél). Míg a bőrnél hatszor-hétszer bele kell húznod a pórázba, mire észreveszi, hogy akarsz valamit(és ez tegyük hozzá, nem tesz jót a nyelőcsőnek és a garatnak), azonban a fojtót elég csak megmozdítanod, hogy csörögjön a lánc, és a kutya rád fog figyelni.


És mielőtt azt állítod, hogy a fojtónyakörv csak műveletlen kutyásoknak való, akik nem tudják megnevelni a kutyájukat, elmondom neked, hogy a legmagasabb szintű kutyás versenyeken, vizsgákon(BH, IPO, HPO) is fojtólánc a kötelező. Aki nem ezzel áll rajthoz, azt kizárják.

2009. jún. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Eddig azt sem tudtad mi az, most pedig egyből te lettél a nagy állatvédő aki mindenhez ért.
2009. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
jajjj de okos vagy te kérdező,a megállós módszer nem működik minden kutyánál,ezért nem is tanitják! a folytó sem jó minden kutyánál,sokkal jobb megoldások is vannak! am megnézném te te nagy zseni h mondjuk egy kanári szigeteki kutyát h tartassz meg azzal h megálsz! igazán kiváncsi lennék rá!
2009. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Aztaaaaa! Milyen nagy az Isten állatkertje!

Én pl. a 60-70 kilós dogjaimat(3 felnőtt szuka)és a német juhászomat textil nyakörvvel vagy hámmal(!!!) minden további nélkül elviszem egyedül(!!!)sétálni!Együtt mind a négyet!

De például a kiállításokon mindig is fojtó volt és lesz is a nyakukban. Olyan fojtó ami nagyon vékony(igazából valóban meg tudná magát fojtani vele)és nagyon elegáns.

Mégsem battyoghatok be a bírálati körbe textil avagy bőr nyakörvekkel, mert az gáz...

Úgyhogy okos kérdező azt se tudod honnan kel a nap:S

Inkább olvasgass a neten minthogy írogass!

Üdv:

A Nagy kutyás csaj

2009. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Jajj te nagyon okos lany! Ha a hatalmas kutyaidat(!!!) barmikor elviszed bornyakorvon setalni(!!!), akkor valoszinuleg a kutyaid mar tudnak viselkedni es valoszinuleg, mikor folytonyakorvet teszel rajuk a kiallitasokon, vagy akarhol, akkor nem azert teszed rajuk, hogy fojtsa oket (remelhetoleg).

Szerintem elobb tanuld meg ertelmezni a szoveget, mielott kommentalsz. Ha meg nem megy, akkor csak olvasgass irogatas helyett. Tenyleg nagy az Isten allatkertje!

2010. jan. 14. 10:56
 17/20 anonim ***** válasza:
Meg se haragudj kérdező, kutyád sincs akkor mit okoskodsz? Egy 6 kilós mopszot én is megtanítok úgy sétára hogy ne húzzon. Taníts meg egy 80 kilós kaukázusit... Ezt szeretem, a kedvencem, kutyája sincs de ő jobban tudja a kutyaiskolánál. Ez kb. olyan hogy jogsid sincs de te majd megmondod hogyan kell vezetni annak akinek van. És tényleg nagy az isten állatkertje, de én ekkora IQ szinttel nem sorolnálak az állatok közé, mert az megalázó lenne a többi állatfaj számára hogy lealacsonyítom őket azzal hogy hozzád hasonlítom...
2010. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is van folytónyakörv de nem azért mert húz én arra tanitom vele a kutyát hogy szépen melletem haladjon az én tempómal a póráz az azért nem vált be mert idegesittete a kutyánkat ....
2010. nov. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mábocs de te nemvagy kicsit ******** kutyád nincs . És próbálod beadni másnak hogy keljen sétáltatni a kutyát rádrugnék kettőt ha megálítanál az utcán hogy így sétaltasam a kutyámat ... Ásd el magad. Legyen bármilyen fojtó szöges sima tökmindegy . Én azt fogom használni amit én akarok .
2011. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is fojtónyakörvet használok, mert nagyon húz a kutyám. Nem tartom magam felelősnek, mivel 5 éves korában fogadtam örökbe, nem volt szocializálva rendesen, mert 1 évig vadon élt, elzárva az emberektől. Nagyon félős ezért ha megijed elkezd rohanni és nem egyszerű visszatartani. Egyébként is szokása a rohanás. Nekem is tépte már ki a pórázt a kezemből, úgy megindult, pedig nem vagyok egy gyenge ember, de ha én nem tudom levinni, akkor anyu viszi. 60évesen sok betegséggel nem biztos, hogy jót tesz neki ha minden izmát be kell feszítenie, hogy valamennyire megtartsa a kutyát. Én sem örültem neki, de meg kellett vennem. A kutya érdeke is, mert ha egyszer szakad a póráz vagy bármi, könnyen elütheti valami, ha épp jön egy autó, mikor átszalad az úton..
2011. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!