Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a fojtonyakorv? (?!?! )

Mi az a fojtonyakorv? (?!?! )

Figyelt kérdés
Tobb helyen is olvastam, hogy fojto nyakorv! Hogy lehet ijen nevet adni neki? Ha pedig tenyleg jellemzo ra, hogy fojtogat, akkor hogy dobhatjak piacra???
2009. máj. 31. 18:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

a kutyán múlik, hogy fojtja-e vagy sem..valójában egy hasznos eszköz a nagyobb testű kutyák sétálni tanuláshoz.

azért fojtó, mert egy lánc..ha sétálás közben a kutya húz, elkezdene rohanni, akkor szoros lesz (megfojtani nyilván nem fogja magát vele), így megállásra készteti az állatot..ha ezt használjuk, akkor meg fogja tanulni, hogy ha húz, akkor rászorul a lánc, ha viszont engedelmesen jön pórázon, akkor mindenkinek jó.

ha már ezzel tisztában van, akkor át lehet váltani simára is.

2009. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban fojt, de nem megfojt. Fontos ám az az igekötő! A fojtónyakörv azon kutyák számára van, akik pórázon nagyon erősen húznak, nehéz velük bánni, irányítani. Ha nekifeszül a póráznak, a fojtónyakörv rászorul a nyakára, fojtja, de ahogy lazít, a nyakörv is lazul. A kutya egy idő után megtanulja, hogy nem szabad húznia, mert az neki nem lesz jó érzés (elméletileg :D).

Ebben szerintem semmi rossz nincsen, a szöges fojtót azért túlzásnak érzem.

Sima:

[link]

[link]

Szöges:

[link]

2009. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan eszköz amelyik összehúzódik a kunya nyaka körül, ha nagyon húz mikor sétáltatod. Ne gondolj valami brutális eszközre, én is használom, semmi baja nem lesz az állatnak. Humánusabb, mintha megfojtaná magát a sima nyakörvvel, mert annyira menni akar.
2009. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

amikor a kutya elkezd erősen húzni akkor fojtja a kutyát

így leszokik az erős húzástól és akkor nem lesz az hogy a

kutya sétáltatja az embert.

2009. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hat ez egy elavult, undorito modszer tudatlan kutyatartoknak, akik nincsenek tisztaban azzal, hogyan kell egy kutyat stresszmentesen, helyesen szocializalni. Pedig nem nehez, kis utanaolvasassal kutyaiskola nelkul is megy, raadasul szorakoztatja a kutyat is es a tanart is.

Akinek fontos a kedvence, az naponta aktivan foglalkozik vele. Ha meg egyszer foglalkozik vele, akkor miert ne lehetne azt a szabadidot ertelmesen, hasznosan, szorakozva-taulassal eltolteni? Nezzetek utana a klikker-modszernek!!! www.klikker.hu

Minden allattartonak ajanlom, akinek van turelme a kedvencehez. Akinek meg nincs, az ne tartson kutyat, maximum olyan valamit, ami nem igenyel foglalkozast.

2009. máj. 31. 20:28
 6/20 A kérdező kommentje:

Azert duhitenek az ilyen modszerek, mert valojaban nagyon egyszeru lenne egy kutyanak megtanitani, hogy ne huzzon. Lenyegeben annyit kellene csinalni, hogy mint a kutya elkezd huzni, meg kell allni, hogy ne tudjon tovabb menni. Par szaz ilyen megallas utan tenylegesen megtanulja az eb, hogy ha huz, akkor nincs eselye a tovabbhaladasra, hanem csak akkor, ha a gazdi mellett halad!

Sajnos altalaban a gazdik nem ismerik az ilyen trukkok betanitasat, a boltban viszont meglatjak az idiota gyartok szoges, meg a fojto nyakorveit es orulnek neki, mint majom a farkanak, mert azt hiszik, hogy jo megoldas.

Amig a gazdi tudatlan, addig nem hibas, de ha tisztaba kerul vele, hogy mi a helyes megoldas es megis a kutyanak kellemetlen, stresszt idezo, de a gazdi szamara kenyelmes megoldast valasztja, az szamomra erkolcstelen.

Pedig az uj modszereknek koszonhetoen ma mar egy elszantabb gazdinak nem kell tizezrekert kutyaiskolaba mennie, hiszen a neten elegendo informacio all a rendelkezesere ahhoz, hogy elsajatitsa a kutyakikepzes alapveto szabalyait. Csak kene venni ra a faradsagot...

2009. máj. 31. 20:41
 7/20 A kérdező kommentje:

Erre en vagyok az elo pelda, mert meg soha nem volt sajat kutyam, megis be tudtam tanitani nagynenem masfel eves kutyajat par dologra, mikor naluk laktam. Igaz, hogy beletelt jopar hetbe, de megtanult parancsra ulni, fekudni, hivasra visszajonni es megtanulta, hogy ne huzza a porazt.

Nem vagyok kikepzo es nem is ismerek egyet sem. Meg csak kutyam sem volt soha, most keszulok venni egyet a kozeljovoben. Ha nekem sikerult, akkor nincs olyan, akinek ne.

2009. máj. 31. 20:49
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

2. hozzászóló vagyok.

Gazdis kutyák esetében én sem vagyok híve a fojtónyakörvnek, a gazdi feladata lenne a szép séta megtanítása, nem a nyakörvé.

De mondjuk képzelj el egy 80kg-s mentett, alulszocalizált, agresszív kan dogot kutyaiskolában, a kezdődő szocializáció időszaka alatt, másik 20, hasonló kutya mellett.

Vagy próbálj meg 20 nagytestű kutyát megsétáltatni egy menhelyen, nyáron a 38 fokban, akik kétnaponta jutnak ki a kennelből. Nálunk vannak olyan kutyák, akik a 100kg-os, megtermett, jó kondiban lévő önkéntest is elrántják.

Néha muszáj.

Bárcsak a fojtónyakörv lenne a kutyavilág legmélyebb problémája!

Egyébként nagyon becsülendő, hogy ennyit utánaolvastál a kutyázásnak, kutyanevelésnek, az idegen kutya tanításának, megérdemelsz egy sajátot! Bárcsak minden kezdő így állna hozzá az első, saját kutyához!

2009. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Termeszetesen nem az extrem esetekre es a menhelyekre kell erteni, amiket irtam.

Amugy olvasgattam egy weboldalt, az olcsokutya oldalt es onnan egy linkre kattintva szornyu dolgokat olvastam es lattam kepeken, menhelyesek szerkesztettek\szerkesztik. Vegigolvastam es vegigsirtam az egeszet. Mar elkezdtem nezegetni az orokbefogadhato kutyakat, de sajnos a szivem egy bizonyos fajtahoz huz es kolyokkorban szeretnem megvenni.

Mindenesetre nagy hatassal volt ram, amiket olvastam, orokre megvaltoztatta a hozzaallasomat. Minden allatot imadok, de en biztos nem tudnek menhelyen dolgozni, gyenge hozza az idegrendszerem,lelkileg kikeszitene, megszakadna ertuk a szivem.

Nepszerusiteni kell azt az oldalt, hogy mindenkinek a tudatahoz eljusson

2009. máj. 31. 21:31
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
A fojtó nyakörvvel a hülye gazdák fojtogatják a kutyát, a hozzáértők meg megtanítják mindenféle okosságra. Ennyi.
2009. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!