Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a két "tündérrel"?

Mit csináljak a két "tündérrel"?

Figyelt kérdés

A helyzetem szerintem már ismert, elterjedt , de pontos válaszokat még nem kaptam. Ugye a mai világban rengeteg kutya él főként a szobacirkálók. Én minden kutyust nagyon szeretek meg minden , ne nem tudom kibírni na egy idegroncs csivava nekem ront. Ami miatt fel vagyok háborodva:

Új lakó költözött mellénk , akinek 3 csivavája van.

Nekem 1 rotim és egy colliem van. Kertes házban lakok .

A kutyáim sokszor vannak kint , és a kerítés mellett a 3 csivava is szokott lenni. Bebújnak a kerítés alatt és nekimennek a kutyáimnak. A kutyám megharapta a csivit aki az én kutyám táljához szaladt. Komolyabb baja nem lett mert át vittem a csiviket. Oké egyszer előfordult véletlen volt . A kerítést megcsináltattam. A csivavák gazdája sohasincs itthon a három csivi pedig fülsüketítően ugat és visít mint egy malac. A gazdájuk amikor haza ér oda áll a házunk elé és engedi a csiviknek had végezzék el a dolgaikat. Amíg a nő telefonál nem figyel a kutyáira és amikor meglátják az én kutyáimat akkor mind a három kuty egyszerre megy rotimnak mert a colliemtól félnek. Persze amikor a rotim rá mordul a csivikre akkor a gazdája : " Jajj istenem , vigye innen azt a kutyát, nem látja hogy a kutyusaimat bántja?"

Kezd elegem lenni ezzel a nővel és a kutyáival is.

Hogyan tudnám elijeszteni a csivavákat ?


2011. dec. 16. 21:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok remek ötletet , tanácsot.

Reggel direkt figyeltem hogy hova viszi sétáltatni a kutyáit és mindig a házam elé sz_ratja őket.

Az én kis rotimmal vissza adtam a mellék terméket.

Természetesen pipa volt a nő , de nme csináltam vele semmit.

Beszélni már próbáltam , de azt mondta , hogy az ő virágai és pázsitja túl értékes ahhoz hogy összepiszkítsák , majd az én házam előtt , tökéletesen kitojhatják magukat.

Küldtem neki papírt , hogy legyen szíves befejezni ezt a csivizést. Ma reggel az egyik csivava holtan hevert a kutyám házában. Mit ne mondjak eléggé elkeserítő , hogy át szökött , de szerintem nem az én hibám volt a kutyám , ivartalanítva van , teljesen nyugodt. Gondolom a csivi a kajáját célozta meg , aminek egy roti nem éppen örül.

2011. dec. 17. 09:23
 12/18 anonim ***** válasza:
Úristen! Szerencsétlen kiskutya! Mindez a hülye gazdája miatt! Dühítő!
2011. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
35%

Ez borzalmas és felháborító!

De az a kerítés, ahol átmennek a csivik, kinek a tulajdona? A Tied vagy a k. szomszédé? Mert ha a Tied, akkor a Te felelősséged lenne úgy megjavítani, hogy ne tudjanak átmenni a kutyák.Ebben az esetben jogosan perelhetne a szomszéd az elpusztult kutyája miatt.

Törvény szerint a telekkel szemben állva a jobb oldali kerítés rendben tartása a telek tulajdonos feladata. Ha az adott kerítés a telketek jobb oldalán van, akkor sürgősen erősítsétek meg, vagy húzzátok be sűrű dróthálóval 1 méter magasan a csivik miatt.

2011. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az ő kerítése volt én az enyémet már hónapokkal ezelőtt megcsináltam. Nem tehetek róla ha a kutyám neki megy egy olyan kutyának aki a kajájához szalad.
2011. dec. 17. 15:22
 15/18 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy hol mennek át. Minden kutya tulajdonos köteles a kutyáját úgy tartani, hogy azok ne tudjanak a területről kijutni. Még a csivavákat is. Itt mindenképpen a nő volt a hibás. Többszörösen is, mivel az ő hülyesége miatt lett ideggörcs a kutyából és miatta végezte így szerencsétlen jószág.
2011. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nehogy szólj neki, hogy nálad van a kutyája. Néma csend. Keresse csak.

Nagyon sajnálom a kiskutyát, de pechje volt, hogy ilyen gazdához került. Változtatni már nem tudsz a helyzeten vele kapcsolatban.

A megmaradt kutyával nem tudnád megbarátkoztatni a rotidat?Mégis csak jobb lenne, ha megférnének egymással. ha nincs otthon a nő, ahogy írtad, sokat, talán sikerülne.

2011. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ideg görcs kis kutyák. Vicsorog morog , ugat.
2011. dec. 17. 20:13
 18/18 anonim ***** válasza:
Az még nem jelenti azt, hogy talán ne tudnád megszelidíteni.A türelem, jutalomfalatok idővel csodákat tudnak tenni.
2011. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!