Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a két "tündérrel"?

Mit csináljak a két "tündérrel"?

Figyelt kérdés

A helyzetem szerintem már ismert, elterjedt , de pontos válaszokat még nem kaptam. Ugye a mai világban rengeteg kutya él főként a szobacirkálók. Én minden kutyust nagyon szeretek meg minden , ne nem tudom kibírni na egy idegroncs csivava nekem ront. Ami miatt fel vagyok háborodva:

Új lakó költözött mellénk , akinek 3 csivavája van.

Nekem 1 rotim és egy colliem van. Kertes házban lakok .

A kutyáim sokszor vannak kint , és a kerítés mellett a 3 csivava is szokott lenni. Bebújnak a kerítés alatt és nekimennek a kutyáimnak. A kutyám megharapta a csivit aki az én kutyám táljához szaladt. Komolyabb baja nem lett mert át vittem a csiviket. Oké egyszer előfordult véletlen volt . A kerítést megcsináltattam. A csivavák gazdája sohasincs itthon a három csivi pedig fülsüketítően ugat és visít mint egy malac. A gazdájuk amikor haza ér oda áll a házunk elé és engedi a csiviknek had végezzék el a dolgaikat. Amíg a nő telefonál nem figyel a kutyáira és amikor meglátják az én kutyáimat akkor mind a három kuty egyszerre megy rotimnak mert a colliemtól félnek. Persze amikor a rotim rá mordul a csivikre akkor a gazdája : " Jajj istenem , vigye innen azt a kutyát, nem látja hogy a kutyusaimat bántja?"

Kezd elegem lenni ezzel a nővel és a kutyáival is.

Hogyan tudnám elijeszteni a csivavákat ?


2011. dec. 16. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jelen helyzetben inkább a gazdit kellene elijeszteni...
2011. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélned kéne a szomszédoddal első körben, persze csakis kedvesen, tedd félre az eddigi élményeket vele, normális, szimpatikusan próbáld megbeszélni vele a helyzetet.


Mondd meg, hogy neked nagytestű kutyáid vannak és bármikor előfordulhat, hogy a kutyák átásnak a kerítés alatt pl és ha a csivavák továbbra is ilyen agresszívak lesznek, a kutyád lehet, hogy bántja őket. Mondd meg neki, hogy így csak az a megoldás marad, hogy ő nevelje meg a kutyáit!


Remélhetőleg hallgat rád, bár meg kell, hogy mondjam nincs jó tapasztalatom csivavás gazdikkal nekem sem...:(

2011. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A házatok elé tett csomagocskákat szépen apportírozd vissza a szomszédnak. Úgy lazán, a kapu kilincsére biggyesztve. Írhatsz kísérő levelet is, hogy elvesztett valamit, de Te megtaláltad.

Talán szerencséd lesz, és, ha valóban állandóan ugatnak a kicsik, valamelyik másik szomszéd szólni fog érte, vagy feljelenti. Akkor kénytelen lesz valamit tenni, hogy ne balhézzanak egész nap a kutyái.

Amúgy vízipisztoly a zsebbe. Csiviknek időnként egy löket a popójukra.

2011. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2011. dec. 16. 22:23
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Ez a kutya divatkutya,a p*csák kedvencek,akik azt hiszik ők is paris hiltonok,ezért kell nekik ez a táskakutya.Ja de a kutyával nem fogalkoznak semmit.Gondolom a nő szőkített hajú.
2011. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan spray-k amik szagát a kutyák nem szeretik.fújd be vele a kerítést ott ahol határos a telek, hátha használ.amúgy meg tényleg a gazdival kellene beszlélni,d ahogy leírtad elég korlátolt lehet szegény.akkor meg simán mondd meg neki h vagy csinál valamit a kutyáival,vagy ha baj történik magára vessen.nem tudom h ezt hol tudod megtenni,de valahol hivatalosan is jelezned kéne h a kutyái átszöknek,mert attól még h idegesítő macskakutyák,lehet h drágán vette őket, és ha meg találnának murdálni akkor lenne egy hivatalos papírod h te jelezted ezt neki,nem kérhetne kártérítést.
2011. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős... Ha tudnád, mennyit bosszankodók hasonló hozzáállású emberek miatt!...

Aztán egy nap rájöttem, hogy mi a tökéletes megoldás...

Beszélgetni ezekkel nem nagyon lehet... Szebb és jobb lenne a világ talán, ha így is működne ezeknek az embereknek a káposztalevük, de sajnos úgy vettem észre, a kompromisszumokra való nyitottság nem erősségük. Pláne, ha értelmesen kell hozzá kommunikálni...

Szóval ha adódik egy kis konfliktus (noha én normálisan, szabályosan sétáltatom a higgadt, nevelt kutyáimat), és valaki beszól, akkor neeem szerzem meg azt az örömet, hogy felhúzzam magam...

Ezek az emberek csak történést akarnak, figyelmet, szórakozást...

Helyette vagy szó nélkül tovább megyek, vagy a legmélyebbről jövő, bűbájos, valóban őszinte mosollyal kívánok nekik is szép napot.

A mosoly attól sikerül őszintére, hogy ránézek a 4 gyönyörűséges kutyámra.:)


Innentől pedig mindenki bek.phatja.

Nem szerzem meg nekik azt az örömöt, hogy egy csepp figyelmet és energiát nekik szenteljek az életemből.


Ki akarom élvezni a kutyatartás minden percét.

És ha a neveletlen kiskutya odafut hozzánk, nagyon kedvesen üdvözlöm, hogy a kutyáim érezzék, nem kell megtámadni.

Ez még jobban idegesíti a gazdát...


Szerencsétlen csivavák nem tehetnek róla, hogy egy majommal kell élniük. Ezek amúgy tök értelmes jófej kis dögök lehetnének.


Viszont ha tényleg direktbe a házad elé sz.ratja a kutyáit, az már sok.

Akkor én is visszaadnám a feladónak.

Vagy ha esetleg valamikor rajtakapod, a legjobb, ha személyesen beszéled meg vele a dolgot...

Mert azért ez már tényleg túlzás.



Amikor meg megjegyzi, hogy "ne engedje ide azt a nagy kutyát" - aki felteszem pórázon van? -, akkor kérdezd meg, hogy "Miért, talán csak nem hiszi, hogy magáé az utca?":)

Vagy hasonló...

Vagy kérdezd meg, hogy talán 3 csivava mellett nem sikerült megfigyelnie, mikor tanúsít egy kutya agressziót?... Esetleg azzal sincs tisztában, hogy a kutyái nevelésre szorulnak?

2011. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Az összes csivava szerű valamiknek a további tenyésztését meg kéne végleg szüntetni. Életképtelen, idióta, degenerált dögök.
2011. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

22:45

Ez inkább a gazdáikra igaz. A csivavák ugyanúgy kutyák mint a többi, csak hát sokan akik ilyen kutyát tartanak, arra se méltatják, hogy megneveljék, csak azért veszik, mert olyan "cuki-mukin" néz ki a vállon hordott táskákban.

2011. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A csivavás és yorkis gazdiknak kéne valami átnevelőtábor, ahol beléjük szuggerálják, hogy amúgy az önjáró kulcstartójuk is kutya, és úgy is kell vele bánni...
2011. dec. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!