Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék a kölyökkutyámna...

Hogyan tudnék a kölyökkutyámnak kutyatársaságot szerezni?

Figyelt kérdés

Itt a környékünkön van jópár kutyás, de a legtöbben nem sétáltatják a kutyájukat, akik meg igen, néhányan elég barátságtalanok, például mert öreg a kutyájuk, az enyém meg egy pajkos kölyökkutya(nagytestű), egyébként ezt meg is értem, hiszen nyílván nem szeretném én se az ő helyükben, hogy az idős, fáradt kutyámat egy kölyökkutya nyúzza, de azért rosszul esik.


A baráti körünkben egyébként kevés kutyás van, akinek meg van, annak is kistestű ebzete van.


Szerintetek, hogyan szerezhetnék a kiskutyusomnak barátokat?


2011. dec. 11. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaovi?...:)
2011. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát vagy elmész kutyaiskolába ovis csoportba, vagy beszélsz a normális kutyásokkal, hogy néha jöjjene már ki, de arra kevés esélyt látok, lévén a sosem sétáltatott kutyákkal elég nehéz kint lenni, a póráz nélküli hancúrozásig meg hosszú az út, csak a te kedvedért biztos nem fognak nekiesni.
2011. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jártunk kutyaoviba, de ott legtöbbször mindenki a saját kutyájával volt elfoglalva, tehát ismerkedés nem nagyon volt, akivel meg összeismerkedtem ott és kedves volt a kutyája is, ők messze laknak tőlünk..
2011. dec. 11. 11:51
 4/18 anonim ***** válasza:
A kutyaóvoda maga társaság a kutyának, az a lényege, hogy szocializálódjon. Miért nem jártok már? Vagy tulajdonképpen magadnak akarsz kutyás társaságot, nem a kutyának?
2011. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mert már nem járhatunk, kinőtte az óvodát. (7 hónapos korig lehet odajárni.)
2011. dec. 11. 12:09
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Akkor menj tovább, engedelmes oktatásra. Előbb-utóbb csak beesik valami olyan gazdi, akivel összehaverkodhattok. Más lehetőség nagyon nincs; ha egyszer a környéketeken senki nem kutyázik, akkor neked kell máshova menni.
2011. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7 hónapos kor után lehet menni engedelmességire..gondolom ott is vagy az elején vagy a végén van hogy a kutyák elvannak engedve és játszhatnak vagy vmi..
2011. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És tudsz nekem Budapesten jó kutyasulit mondani? Nem szeretnék visszamenni oda, ahova ovizni jártunk, drága és a kiképzők szerintem inkább a problémás kutyákhoz értenek, egyszerűen nem értették meg, hogy az én kutyámat nem huzigálni kell öössze vissza, hanem kedvesen meg kell értetni vele mit szeretnék. (Sok mindent tud, de mindent itthon tanítottam meg neki kutyás könyvek és a saját benyomásaim alapján.)
2011. dec. 11. 12:16
 9/18 anonim ***** válasza:

Olyan kutyiskolát nem tudok, ahol nem használnak pórázt :D Szerintem te nem érted, hogy nem lehet minden kutyával mindent kedvesen megértetni. Ők nem gyerekek, nem elmagyarázni kell nekik a dolgokat, hanem megmutatni, mi a jó és a rossz, jutalmazással és büntetéssel. A falkában, egymás között is így csinálják.

Ha ennyire értesz hozzá, hogy hogyan kell kutyát nevelni, akkor csináld otthon egyedül. Én nem akarnék egyetlen jó sulira sem rászabadítani olyan gazdát, akivel nem lehet szót érteni, úgyhogy inkább nem mondok egyet sem.

2011. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Inkább te nem értetted meg én mire gondoltam, persze lehet, hoogy félreérthetően fogalmaztam, de mindegy is. És azt is tudom, hogy mindenhol használnak pórázt, ezzel nincs is bajom.


Mindegy, köszi a teljesen felesleges, barátságtalan válaszod.

2011. dec. 11. 12:36
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!