Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? (tudom hogy rövid)

Mit tehetnék? (tudom hogy rövid)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagymamám nagyon beteg, ezért télre hozzánk költözik. Lesz egy gondozónője, aki addig vele van, míg dolgozunk anyukámmal, meg egy szociális gondozó, aki minden nap eljön.

A problémám az, hogy nem leszek itthon, mikor a szoc gondozó jön. A kutyám nagyon hamis, főleg akkor, ha nem vagyok itthon, és idegen próbálna bejönni. Bezárni nem tudom, a kenneljét csak etetésre használjuk, másra nem is alkalmas. Mit tehetek? A gondozónőnek muszáj bejönnie. én meg nem vagyok itthon, hogy a kutyát megfogjam. Arra gondoltam, hogy fél napra megkötném-decemberben. Utána úgyis lejár a szerződésem, és itthon leszek.

Vajon nem lesz nagy törés az életében? Még soha nem volt megkötve, bezárva egy percre sem! Most 2 éves, kan mudi.


2011. dec. 6. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban ne a kutya, hanem nagymamád érdekeit nézd. Persze, hogy a kutya nem fog örülni a megkötésnek, de azért fontossági sorrendet kell felállítani. Tedd oda az ólját vagy valami szélvédett helyet, hogy elbújhasson, ha fázik, meg persze vizet (ha lehet, langyosat), ki fogja bírni. A szükség nagy úr.
2011. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Persze, a sorrend megvan,. csak tudod, én nem azért veszek kutyát, hogy megkössem.Megszakad a szívem, ha úgy látok kutyát. én a kutyámnak mindent megadok, ami a kis közhasznús fizetésemből kijön. De muszáj megkötni, mert megharapná a gondozónőt. Ha minden igaz, csak decemberre kell. Ez az egész igazság szerint a gondozónő érdekeit szolgálja :).


A kennelben van egy kutyaháza, kibélelve, kap minden nap friss vizet, friss kaját :)). Plusz egy kicsit több sétát, de éjjelre és a nap egyik felében el lenne engedve.

2011. dec. 6. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem arra akartam kilyukadni, hogy miféle mocsok állattartó és/vagy unoka vagy te, nyugi. :)

De egy fél napos megkötés semmivel nem rosszabb, (sőt) mint hogy egy csomó kutyát egész napra bezárnak a lakásba és max. fél órára viszik le őket pisilni.

A kutyák remekül tudnak alkalmazkodni a fennálló helyzethez, először biztos arénázni fog, de nem fogja megkeseríteni az egész hátralevő életét, nem fog még évek múlva is azon borongani, hogy a gazdám micsoda egy gané volt, hogy 2011 decemberében láncra vert, húha, biztos nem szeret.

2011. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:)


Jól van na, csak sajnálom szegényt...

Szerintem egy igazi gazdi sem kötné meg szívesen a kedvencét.

Biztos ki fogja bírni, legalábbis remélem.

2011. dec. 6. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Most ideiglenesen kénytelen leszel megkötni, a jövőben viszont figyelj oda jobban a kutya nevelésére, a helyes falkasorrend kialakítására. Elmagyaráznám, de marha hosszú leírni, olvass utána, tele van a net ilyen cikkekkel :) Főleg a Cerberos kutyaiskola oldalán lévőt javaslom.
2011. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

szia!


A falkasorrenddel nincs probléma szerintem, mert simán a hátára vágja magát előttem, és mutatja a hasát, 100%-osan behívható, szófogadó kutya. De ha nem vagyok otthon, és valaki bejön az udvarra, akkor véd. És ez szerintem nem baj. Vagy fogadja a betolakodókat farokcsóválva??

2011. dec. 7. 20:32
 7/9 A kérdező kommentje:

Na, megvolt az első nap. Szerintem elég jól viselte - de sajnos túl jól.

Ugyanis lefeküdt, és egész álló nap, a gondozónő elmondása szerint egy helyben feküdt, nem is ugatott, a felkínált tápot nem ette meg.

Én meg egész nap emiatt sírtam a munkahelyen, annyira sajnálom. Még jó, hogy egyedül dolgozok, és nem látta senki.


Ahogy hazaértem, elvittem futni.


Mit csináljak, hogy ne kelljen megkötni? Hogy érjem el azt, hogy ha nem vagyok itthon, és jön a gondozó, hogy ne harapja meg, és lehessen szabadon?

Mert így rövid úton megőrülök, a kutya meg elsorvad...

2011. dec. 12. 16:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod magaddal vinni a munkahelyedre? Ha egy kosárban elfeküdne az asztalod alatt, nem sok vizet zavarna. Persze nem tudom, milyen helyen dolgozol, biztos nem megoldható.


Lehet, hogy érdemes lenne egyszer rászánni az időt és hozzászoktatni az ápolónőhöz. Először úgy, hogy ott vagy. Simogassa meg, etesse valami finomsággal kézből, és ha a kutya csúnyán néz, erélyesen szólj rá. Talán rájön, hogy nem kell mindenkit megölni, ha kiteszed a lábad otthonról, és egy ismerős emberrel, aki ráadásul időnként megörvendezteti öt deka szalámival, talán jobban kijön.


Ha nem válik be és marad a megkötés, akkor meg kénytelen leszel megkérgesíteni a szívedet. :( Az én kutyám akkor csinálta ezt a kővé válós reakciót, amikor a műtét után a műanyag gallért rátettük. Szerintem nem is pislogott órákon keresztül, aztán pár nap alatt megszokta. Valószínűleg a te kutyád is így lesz a megkötéssel, majd rájön, hogy nem tart örökké, hogy hazaérsz és mehettek sétálni. Végig fogja szunyókálni a délelőttöket. Talán most még kicsit rá is játszik, mert tudja, hogy lehet rád hatni.

Sajnállak, mert nekem is a szívem szakadna meg ilyen helyzetben...

2011. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csináljatok neki kennelt. De a kikötést is meg fogja szokni egyébként, ha rájön, hogy az nem büntetés, mert most valószínűleg annak fogja fel, ezért szomorú.
2011. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!