Miért hiszi azt egy pár ember, hogy a fojtó-, szöges- és elektromos nyakörvek kínzóeszközök?
Pár válasz után én is elmondom a véleményemet.
Bárki véleményét elfogadom, tiszteletben tartom, csak kérlek titeket, normálisan válaszoljatok!
mert nem is láttak még olyat, nem próbálták ki, vagy mert soha nem voltak képesek azokat szakszerűen használni-szerintem pl. egy hám is lehet ezen az alapon kínzóeszköz, vagy egy lazán felhelyezett sima nyakörvvel nagyobb fájdalmat lehet okozni mint egy "fojtóval" ami megtanultak használni
szóval alapvetően az információhiány és a magyar emberek túlzó önérzete, okoskodása a fő ok:)
Álságos hozzájuk a hozzáállás mindenhol.
Nyugaton is használják kiképzésen versenyre felkészítésre, ugatásról leszoktatásról , bizonyos nem kívánatos cselekedetekről leszoktatásra, stb.
Közben meg pl IPO versenyeken meg tilos még nézőnek résztvevő kutyán is akár szöges megléte is.
Azért, mert értelmetlen, felesleges fájdalmat okoznak a kutyának és működési elvük nem a gazda tekintélyén, hanem a fájdalmon alapszik. Olyan fajta kellemetlen inger, ami egy eszközből érkezik, nem összeköthető a gazdával a kutya számára és következetlen agyatlan, tudatlan gazda kezében is működik.
Túl könnyű vele elrontani a kutyát, már csak azért is, mert ez kéznél van. Fegyelmezésre éppenséggel hasznos lehet, csak mondjuk a fojtó akkor is fojt, ha az adott mozdulatot amit le akarsz tiltani mondjuk félelem vagy bizonytalanság okozza.
Mondok egy példát. Jön szembe egy kutya, aki neveltlen agresszor, és nekitámad a kutyádnak. A kutyád amúgy nagyon is dícsérendő, jutalmazandó módon szeretné nagy ívben kikerülni a szituációt, de mivel a fojtó megrántja, ezt a viselkedést lebünteted, és gyakorlatilag belekényszeríted a kutyát a félelmi agresszióba az elkerülés helyett.
Emellett tipikusan az ilyen eszközöket használó, ilyen elveket valló emberek azok, akik helyes kommunikáció helyett rángatással próbálnak hatni a kutyára, majd ha a kutya nem jól reagál a szöges/fojtó/elektromos eszközre, akkor jön a magyarázkodás, hogy azért mert a kutya idegrendszeri problémás, kezelhetetlen. Az ilyet használó kiképzők szoktak beleesni abba a hibába, hogy azt állítják, hogy a kutya a hibás. Nem, nem a módszer rossz, a kutya szar. Ott fejeztem be az ilyen módszerekkel való ismerkedést, amikor a helyi kutyakiképző segítségét kértük egy korai szocializáció hiánya miatt félelemmel és szorongással küzdő molosserhez. Az ar közölte, hogy nem vállalja, mert idegrendszeri problémája van a kutyának, ne akarjuk sétáltatni ha fél, el lesz ő a kertben is, nem kell rákényszeríteni olyasmit amit nem akar.
ma 18:36
Az általad leírt szitunál a rossz nyakörv kezelés a hiba.
Pontosan ezt írják sokan, hogy tudni kell használni megfelelően mindegyik eszközt.
Az említett kiképző pedig igen kétséges, hogy valóban hozzáértő volt-e?
Szerintem aki annyira profi, hogy néha sem nyúl mellé ilyen eszközökkel, annak nincs is szüksége ilyen eszközökre. Viszont mivel a többség nem olyan profi, simán többet árt vele, mint amennyit használ.
Az a kiképző azóta is aktívan dolgozik, IPO vizsgákra készít fel olyan kutyákat, akiknél ezek az eszközök működnek, mert elég erősek ahhoz, hogy ne törjenek össze olyan presszió alatt, amiket ezek az eszközök nyomnak rájuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!