Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyát? És...

Mivel etessem a kutyát? És miből mennyit adjak neki?

Figyelt kérdés
Most kaptam ajándékba egy 10 hetes westit, és nem tudom mivel etessem, csak az olcsóbb tápok érdekelnek és a házikoszt(pl.párizsi, sonka májkrém, de abból meg nem tudom menniyt adjak neki), mert sajnos nincs pénzem drága tápokra (acana, hills, royal canin stb.)Rizst, tojást, répát meg ilyeneket lehet már neki adni,ha lehet vmikor egyáltalán:)
2009. ápr. 22. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez egy kölyök kutya. Neki kölyök /junior/ táp való. Javaslom a pedigree-t.

Ahogy a (ember) csecsemő, gyermek sem eheti azt a kaját amit egy bányász, ugyan úgy a kutya sem.


Sokszor lerágott csont ez a téma itt, keress rá.



A kutyatartás nem válaszolható meg itt 1-2 üziben, vannak könyvek, legalább egyet olvass el.

Én azt mondom késő, de jobb későn, mint soha.

2009. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

nem gonoszkodok de ha egy 10 kilós kutyát sem tudsz etetni rendes táppal, akkor ajándékozd el!


A tartás, etetés, oltások nem kevés anyagi terhet jelentenek ...és ha már a kölyökkori fejlődésén is spórolsz akkor igen sok orvosi költség várható később.


A fajtatiszta kutyákat nem házikosztra vagy olcsó tápra találták ki!! Arra a keverékek még talán megfelelnek, de ezek nem!

2009. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor adj neki Pedigree-t, ha szeretnéd, hogy pár héten belül allergiás legyen a kutyád, és van havi több tízezer forintod az állatorvosi kezelésre.


A westi is egy kutya, nem konyhamalac, ha nem tudod rendesen etetni, inkább add vissza.

2009. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Kutyatenyésztő voltam, ha akarsz, hallgatsz rám! Ne adj a kutyának /pláne a kölyökkutyának/ tápot! Semmilyent! lehet olcsón étkeztetni egy kis gondoskodással, hidd el, megéri. Lehet kapni direkt kutyusoknak szánt csirkehúst, amit megfőzől akár három-négy napra is tudsz adni neki belőle. Legyen főtt rizs, nyers tojás sárgája is a menüben. Kis főtt marhahús, kis túró, tehetsz bele egy kis főtt sárgarépát is, de ne túlozd el, mert a kutya nem növényevő! Kevés almát is tehetsz a kosztjába. A lányom nem hallgatott rám és már a negyedik kutyája halt meg 8-10 éves kora között /pedig még élhettek volna!/ és mindegyik szívbetegségben. Valamennyien TÁPOT fogyasztottak egész életükben. Gondoskodj mindig tiszta friss vízről, adhatsz neki kis forralt langyos tejet is, kefirt ugyanúgy. Királyian fogja magát érezni és gyönyörű, csillogó lesz a szőre. Nyers húst soha, semmilyen körülmények között ne adj neki, életveszélyes. Jöhet még egy kis főtt pulykahús is! Persze baromfi csontot nehogy adj neki, de pld. egy kis főtt marha csontot, pláne porcogósat, lehet. Imádni fogja!
2009. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Az állatos boltban kapható húsok éppen hogy ehetőek még!


A csirke az egyik legallergénebb hús, kölyök kutyának akkor sem adnám ha ingyen dobnák utánam.


A teljes értékű táplálkozáshoz - mivel a kutya nem ragadozó - hozzá tartozik méni gabona, zöldség esszenciális zsírok, ásványi anyagok és vitaminok no meg a jó minőségű hús!


A jó minőségű speciálisan kölyköknek kifejlesztett tápok ezeket mind tartalmazzák!!!


Könnyebb olcsóbb, kiegyensúlyozottabb táplálkozás biztosítható velük!

2009. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
az alma pedig savasságánál foga meghajt, ami egy kölyöknél gyorsan kiszáradáshoz vezethet, főleg nyáron!!!!!
2009. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Én sem hittem soha a tápokban.

A mostani kutyámnál rábeszéltek,hogy etessem jó minőségű táppal.

Problémás,rossz evő kiskutya volt,az emésztése tragikus.

Most szuperprémium tápot kap+heti pár nap főzök is neki,és tökéletes állapotban van.

Jó minőségű táppal etetni olcsóbb,mint házi kajával vagy olcsó táppal.

A betegségekről annyit,hogy a fajtatiszta kutyát(minden fajta)olyan szinten túl/beltenyésztettek,hogy nem csoda a korai haláluk.

Sok közülük a génjeiben hordozza az örökletes betegségeket és tovább is örökíti a felelőtlen szaporításnak köszönhetően.

Én pl.még olyan keverékről nem hallottam,aki jó minőségű táptól halt volna meg korán.

2009. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
A "jó" minőségű húshoz csak egy adalék. Ha a húsnak van egy kis szaga, bátran megfőzhetjük neki, mert még SEGÍTI is az emésztését. Kapjon időnként a kiskutya egy kis finom nyers marhahúst is. A táp, az csak táp. Nem kerül többe a táplálás, ha főzünk kedvencünknek. És nehogy kitalálja valaki, hogy a táp változatosabb, mint a főzött és gondosan összeállított étrend!
2009. ápr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy kutya tartásának nem a legnagyobb költsége az élelem. A rossz minőségű tápoktól lesznek azok a betegségek, amik nagyon sokba kerülnek. Egy kölyök kutya táplálása kihat az egész életére, ha bizonyos tápanyagokat nem kap meg, akkor rosszul fejlődik a szervezete. Tehát a drágább lesz az olcsóbb végül. Lehet számítani csirkeallergiára, mert típusbetegség. Még az elején érdemes átgondolni, hogy tudod-e vállalni a jó minőségű tápot, a lehetséges orvosi költségesek, a rendszeres kozmetikát, a kutyaiskolát, a napi minimum 3xfélóra sétát, a szobatisztaságra nevelést...
2009. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nyers marhát?????

jesszus, nehogy!


Az kóli baktériumok ,sé az ide tartozó EHEC baktériumok kedvelt helye a nyers marhahús!

2009. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!