Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarom tappal etetni a...

Nem akarom tappal etetni a Berni pasztor kutyat amit fogunk vasarolni, mivel etessem akkor?

Figyelt kérdés
Erdelybol irok s mi nem szeretnenk tapos kutyat nevelni
2008. febr. 17. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor alaposan utána kell néznetek hogy egy nap mennyi mindenre, milyen vitaminokra, kalóriára stb van ennek a fajtának szüksége (amíg kicsi, sokkal többre). Ne etessétek csak úgy ami van otthon maradék, mert úgy valószínűleg nem kap meg minden fontosat és max elhízik vagy beteg lesz. Úgyhogy mint az embernél, ki kell számolni naponta mi kell, és azt adni neki! Zöldség (nem nyersen), husi (nem nyers!!), stb. Jó ha adtok neki vitaminokat is, kalcium. Soha ne adj neki olyat ami elromlott.


Itt egy link amit találtam:


[link]


De kérdezzetek meg egy jó állatorvost is, vagy a tenyésztőt.

2008. febr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
"mi nem szeretnenk tapos kutyat nevelni"---> ez nekem úgy jött le, mintha negatívan csengene ez a "tápos kutya" megfogalmazás... hidd el, tapasztalatból beszélek, ha jó minőségű táppal eteted, akkor tudja kihozni magából a kutya a maximumot, akkor lesz (adottságaihoz viszonyítva) a legegészségesebb, leghosszabb életű és legboldogabb kutya. Nem fogtok tudni olyan kaját összeállítani neki, ami megfelelő lesz annyira, mint a direkt neki készült kaják.
2008. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Pedig egy olyan nagy kutyust érdemes táppal is etetni. Össze lehet keverni a tápot husikkal,tejjel... Persze emellett lehet neki adni házikosztot is. Én pl. tápot már nem adok a kutyáimnak,csak nagyon ritkán. Helyette veszek állateledel boltban sült kacsacsontot,csirkelábat,tepertőt. Ezeket nagyon szeretik váltogatva. Sokan mondják,hogy csirkét abszolut nem szabad adni nekik. 30 éve minden kutyám kapta a csirkét csonttal,soha egyiknek sem volt baja tőle.:) Még az 5 hónapos Jack Russelemnek sem...
2008. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
csirkecsontot akkor se adj mert csak egyszer kell hogy baj történjen. A csöves csirkecsontról beszélek, ami lapos csont, az nem törik szilánkosra, így nem sérti fel a kutya pociját.
2008. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ja még valami! egy ekkora kutyának mint a berni pásztor, azért is jobb a táp, mert csak az van benne neki, amire szüksége van (ha jó a táp!) és nem kell kilós méretű kaját adni neki napi szinten. Nem tudom hogy vagy vele, de én a családomnak annyit főzök, hát ha még a kutyámnak is külön kéne azt a mennyiséget (ha nem többet) megcsinálni naponta...
2008. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem erről az a véleményem,hogy egy kutya egyen tápot és far-hátból stb.-ből készült levest zöldséggel és tésztával(vagy rizszsel),hol ezt-hol azt.A tápban benne van a vitamin amire szüksége van,amit te egy levessel nem tudsz neki adni,ugyanakkor kell neki a hús és a zöldség is.Egyik sem szétfőzve inkább csak leforrázva,hogy a baci pusztuljon a tápanyagok meg maradjanak .Tapasztalatból mondom.Német Dogom van :-)
2008. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A "tápos"kutyát ne keverd a "tápos"csirke fogalmával!A kutyának fontos tápanyagokat tartalmaz a táp,olyanokat,amit a házi kosztban nem kap meg.Ezért fontos hogy vegyesen kapjon mindent,ne zárkózz el a jó minőségű táptól.
2008. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
MIndenképpen prémium kategóriás ételt kell kapnia!!!Nagytestű kutya, aki hajlamos a diszpláziára, és angolkóros is lesz a nem megfelelő etetésről. Ne tedd ki ilyesminek a kutyádat.
2008. febr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!