Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal etessem a kutyát?

Milyen táppal etessem a kutyát?

Figyelt kérdés
nem tudok dönteni, hogy melyik tápot válasszam a kölyöknek. Olyan kéne ami jó ár-értékben van. A pedigree az jó szerinted
2009. nov. 29. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Purina Dog Chow, Happy Dog vagy Biomill, ezeknél alább ne add szerintem egy kölyök esetében. Vagy ha van rá pénzed, akkor Acana, Orijen, Royal Canin, Biomill prémium tápja, Eukanuba.
2009. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Volumass 35
2009. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fressnapf sajátmáskás terméke a Mutifit ami adalékanyag és szinezékmentes. Nagyon jó, szépen fejlődik tőle a kutyusom és nem utolsó sorban az ár-erték arány is talákozik! Chappy, pedigree, darling, friskies kutyatápokkal nem szabad etetni a kutyust! Rengeteg olyan anyag van benne amitől csak hirtelen meghízik az állat. Ráadásul az a legolcsóbb és legrosszabb minőségű termék. Menj be a Fressnapfba, én is onnan tudom ezt és mikor mondták ledöbbentem.

O.

2009. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
73%
Szerintem a pedigree ,chapy és hasonló multiban kapható táp a legrosszabb választás mivel ezeknél a termékeknél a reklámot fizettetik meg veled. A multifitről meg az a véleményem ,hogy nézd meg ki gyártja ugyanis ha jól tudom a masterfood mint a pedigreet de gondolom ezt nem mondták a fressnapf-ban. Én már 10 éve etetem a kutyáimat flatazor táppal és nekem bevált imádják és szépek tőle! És szerintem még mindíg a legjobb ár-érték arányban van !
2009. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A multifit a fressnapf sajátmárkás terméke. Tehát kicsi a valószínűsége hogy a masterfood gyártja. Na meg nem is az a lényeg. Össze kell hasonlítani, hogy abban mennyi hús van és a többiben. Meg hogy természetes anyagokkal színezik (pl: karamell) és nincs tele gabonával amitől a kutya csak durván elhízik.no meg az ízfokozók.
2009. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki a gyártó, teljesen mellékes. Mert ugyanannak a gyártónak több minőségkategóriás tápja is lehet. Pl. Purina-Nestlé gyártja a Friskies-t, a Dog Chow-t és a Pro Plan-t is. Vagy a Biomillnek is van "sima" és prémium tápja is.

Tehát nem a gyártó a lényeg, hanem az összetétel.

Egy kölyköt mindenképp jó minőségű táppal kell etetni, ha felnőtt korában nem is akarod neki a legdrágább tápokat venni, kölyök korában semmiképpen sem ajánlott a tápon spórolni. Egy fejlődőd szervezetnek mindenképpen jó minőségű eledelre van szüksége.

2009. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyenre egy más típ. válasz: a magas fehérjetartalmú tápok (kb. 25-30%) a kalcium egyensúlyt kibillentik. Sajnos a 'kölyöktápok' mind erősen megtolt fehérjével rendelkeznek. Eredményeképp a csontok lágyabbak/törékenyebbek lehetnek (egy esetleges sérülés súlyosabb következményű), így még teljes értékűnek mondott táp esetén is konzultálni célszerű egy megfelelő tudású állatorvossal (megfelelő tudás nem egyenlő a luxus-magánklinika jellegű rendelő által tett benyomással, az csak marketingtrükk). Inkább alacsonyabb fehérje-tartalom, lassabb, kiegyensúlyozottabb fejlődés.


A tápoknál nagy kérdés, miből készül, főleg, hogy - nem emberi fogyasztásra szánt termékhez képest - legtöbbjük drágább, mint amit a gazda használ alapanyagként / készételként saját részre. Minekokán elvárható, hogy ne hulladékokból vagy olcsó, növényi anyagokból legyen, rosszabb életminőséget és korábbi halálozást eredményezve.

2009. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha tényleg gondoskodni akarsz róla akkor legalább addig főzz neki míg kölyök. Az emberi fogyasztásra szánt húsokat olcsóbban meg tudod venni, mint amennyi egy jó ár-minőség arányú táp napi etetési költsége. Ma pl. 160 Ft-ért vettem neki szín-húst. Pulykafarktő, 260 Ft volt kilója. De vehetsz neki külön állateledelesben is, ott még olcsóbbak ezek a dolgok. Van csirke-aprólék, kacsafej, farhát, mind más miatt jó így lehet felváltva adni zöldséges rizzsel. A csirkelábtól jobban fejlődnek az ízületei, csontos húst is érdemes adni (fognövekedés előtt, 3-4 hónapos kortól) mert abban van természetes, nagy százalékban felszívódó kalcium,foszfor és egyéb ásványi anyagok. Miért adnád neki a művitamint ha rendelkezésre állnak a természetes anyagok? Adj neki májat az tele van A és D vitaminnal, stb. Ha érdekel a dolog és meggyőztelek írj egy mailt és leírom részletesebben.
2009. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Főzhetsz is valóban, bár az időigényes, és csak hússal etetni sem jó. Én száraztápot etetek, nekem az Acana jött be, de kutyája válogatja, egy a lényeg: méretének, korának megfelelőt, előírt napi adagot betartva és ne vegyél olyat,amit a TV-ben reklámoznak (Pedigree, Chappi, ezek) mert azok tele vannak szar adalékanyaggal, nagy mennyiséget kell belőle etetni, és ahogy valaki már írta. a reklámot fizeted csak meg.
2009. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
És mi a véleményetek a gold select tápról?
2009. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!