Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy 4 hónapos németjuhá...

Kaptam egy 4 hónapos németjuhász kutyát. Mivel etessem? Mit szabad és mit nem szabad ennie?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A tenyésztő mivel etette?

Egyébként egy jó minőségű táp+heti egy-két nap házi koszt nagyon jól beválik.

Jobb minőségű tápon nem a közértekben kaphatókat értem.

2009. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Vegyél neki tápot ( Acana, Orejin vagy Dog Chow), ezt add neki elsősorban. Mellé adhatsz egy kis gyümölcsöt pl.: alma vagy körte. Semmi nassolás pl.: csoki, cukor.

Mindennap kapja ugyanazt, nem szabad mindennap mást. Azt nem bírja egy kutya gyomra se. Vegyél neki rágni valót (pl.:Denta sticks), mert hamarosasn biztos kezdődik a fogváltás nála.

2009. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat.
2009. dec. 28. 17:32
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Ne csak ilyen tápokat adjál neki.Pár év múlva amikor nagyobb akkor majd csak a tápot fogja elfogadni ,és erre a gatyád is ráfog menni.Adjál neki nagyon sok házi kosztot,vegyél neki csontot (igazit),és VALAMENNYI tápot.A mi kutyánk is házi kaján nőtt fel,és 15 évig élt.Ami szép életkor egy kutyának.És a miénk és németjuhász volt.Ez nem egy palota pincsi,aminek elég egy napra egy negyed konzerv.És most is a legolcsóbb kutykaja is 200-300Ft.Számold ki ezt egy hónapra!!!

Sok sikert kutyihoz.

2009. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A denta stix nasinak jó inkább, de arra, hogy a fogváltásból fakadó viszketést csillapítsa, arra semmiképp. Vegyél neki inkább szárított préselt marhabőr műcsontot, plusz valami jobb minőségű tápot (minimum Dog Chow, Happy Dog, vagy ha telik szuperprémiumra akkor inkább azt), emellett az ilyen nagytestű kutyáknak javasolt állatorvossal felíratni csonterősítő (kalcium, foszfor) port, amit a kajájába kell keverni.

Figyelj arra, hogy fél éves koráig napi 3-szor etesd, egy éves korig napi 2-szer, 1 éves kor után pedig egyszer, vagy ha kétszer, akkor a napi adagját két részre osztva.

Ja és ha jutalomfalatot adsz, vagy időnként kis plusz nyalánkságot, akkor annyival kevesebb legyen a fő kajája. Egy kölyöknél nagyobb kárt tudsz tenni azzal, ha túleteted, mint ha kicsit kevesebbet adnál neki, főleg, ha nagytestű. (Ezt az állatorvosom mondta.)

Jó kutyizást!

2009. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

17.45-ösnek:a minőségi táppal is olcsóbban jön ki a napi etetés,mint a gyengébb minőségűvel vagy a kutyának külön főzött kajával.

Kiszámoltuk a múltkor,mi is meglepődtünk rajta.

Arról nem is beszélve,hogy a nj érzékeny fajta,nagyon meg kell nézni,mit adsz neki.

2009. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

itt minden le van írva amire kíváncsi vagy.

2009. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
18:34-nek.Nem különfőzött kajára gondoltam hanem a maradékra.Pl.:csontok,meg az olyan kaják amiket nem eszünk meg.Ezzel most nem azt akartam mondani hogy moslékot adj a kutyának :)
2009. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval maradék kaját is szyabad adni neki?
2009. dec. 29. 11:50
 10/14 A kérdező kommentje:
Igaz az h nem szabad adni neki tejet?
2009. dec. 29. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!