Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy hányadik...

Honnan tudom, hogy hányadik napon van?

Figyelt kérdés

Betévedt az udvaromra egy szuka kutyus,aki tüzel.Nem volt szívem kidobni,különzártuk,nekem ugyanis 2 kankutyám van.

A kérdésem az,hogy honnan tudom,hogy mikor ér a veszélyes napokhoz. Amikor bejött,próbált ráugrani az egyik kan,de nem hagyta. Kiskutyákat nagyon nem akarok,elkülönítem őket,de most hóvégén nincs felesleges 30ezer forintom ivarrtalanítani.


2011. júl. 3. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak hormonvizsgálattal tudnád megmondani.

AMásodik héten a vér elhalványul, rózsaszínes lesz. Ilyenkor vannak általásban a termékeny napok. kb. 1hét. De nekem volt már szukám termékeny a hatodik napon is és a tizennyolcadikon is. Inkább zárd el 3 hétre, az a biztos.

2011. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát, picit népi módszer, de ha rárakod a kezed a seggére és félrecsapja a farkát, akkor elméletileg felveszi a kant.

A legbiztosabb megoldás a 2-3 hetes teljes elkülönítés lenne. Annyira változó melyik, mikor fogamzóképes.

2011. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Progeszteronszint méréssel pontosan megállapítható lenne, de gondolom nincs felesleges 3000 forintod erre. Biztos ami biztos alapon legalább 2 hétre különítsd el őket, utána már nem történhet baleset, ha már tüzelt a kutya, amikor befogadtad. Viszont utána mindenképp érdemes lenne ivartalanítani, mert könnyen lehet, hogy már befedezte egy másik kan, mikorra hozzád került.
2011. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért gondolom,hogy nem fedezte be egy másik,mert az enyém is próbálkozik,mikor kiengedem a csajszit ( persze ott vagyok,nem engedem,hogy nagyon próbálkozzanak , de ahogy ráugrana,morog,meg odakap a kannak.
2011. júl. 3. 14:42
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, csak lehet, hogy már túl van a tüzelésnek azon a szakaszán, amikor felveszi a kant. Soha nem lehetsz biztos benne.
2011. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na,erre nem is gondoltam. Az gondolom kiderül abból,hogy mennyi ideig tart még. Vagy nem? Igazából nagyon nem jönne jól az az összeg,jó lenne,ha pár hónapig még várhatnék vele :S:S

De persze,ha muszáj,akkor meglesz.

Mutatok egy képet:


Ő Polly


[link]

2011. júl. 3. 16:34
 7/15 anonim ***** válasza:
De chippet nézettél? Kiplakátoltad? Állatorvosokat felhívtad, hogy keresik-e?
2011. júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen,sőt, végigjártam a falut is,de senkinek nem hiányzik.

Egyébként eszméletlenül lerobbant állapotban van,tiszta seb, összerasztásodott a szőre, le kellett nyírni teljesen,kifésülhetetlen volt,tele bogánccsal.

De annyira hálás kiskutya,nem volt szívem kirakni, pedig a 2 kutya is elég volt. De ahol kettőnek van hely,ott van egy harmadiknak is :)

2011. júl. 3. 19:01
 9/15 anonim ***** válasza:

:) vigyázz rá.

Nézd meg naponta egy fehér papirral a vér szinét. a harmadik héten már egészen halvány,sok kutyának szinte semmi váladéka nincs. de ha a 2.hét még előtted van akkor vigyázz,ő is próbálhat kiszökni a kanhoz.

2011. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megnéztem,élénkpiros, a nemiszerve meg hatalmasra van dagadva. A párom elnevezte gigap*nának :D

Akkor vajon az elején van?

Jaj,pont ezért nem akartam szukakutyát :D

Valószínű amúgy,hogy bedobták,mert a kapu zárva volt,a kerítés kifele-befele kutyabiztos,mert itt sok a bemászkálós eb, és a kutya egyszercsak besétált a konyhámba.Szerintem tudják,hogy én ilyen nagy kutyás vagyok,és berakták,mert hacsak nem pincsi létére átugrik a 2 méteres kerítésen,nem juthatott be.

2011. júl. 3. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!