Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tüzel egy szuka kutya?...

Meddig tüzel egy szuka kutya? Hány napig? És hányadik napon a legfogamzóképesebb?

Figyelt kérdés
Van egy szuka kutyusom, egy éves. Holnap lesz két hete, hogy vérzik, már épp azt hittem, hogy megúsztuk ezt az időszakot, erre ma reggel egy kan tacskót találtam a kertben... Szerintetetk megtörtént?? Mit tehetek még? Tavasszal készülünk ivartalanításra, nem szeretnénk kiskutyákat.
2009. dec. 31. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom mi hamarabb keresd fel az orvost és tedd meg amire eddig csak készültél, ivartalanítsd!
2009. dec. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt lehet a tüzelési időszakban is? Vagy közvetlenül utána? Tudom, nem túl humánus, de tényleg nem szeretnénk kiskutyákat, csak vártuk a kutyus 1 éves korát, hogy megműttessük. Menhelyi kutyus, így csak saccolni tudjuk a korát, de az orvos szerint januárben lesz kb. egy éves.
2009. dec. 31. 08:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tüzelés után lehet. Addig próbálj meg nagyon vigyázni, mert bár vemhesen is lehet ivartalaníttatni, mégiscsak jobb ha nem lesz az.
2009. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia. A tüzelés kb. 10-14 napján szokták általában a szukák felvenni a kanokat. El is térhet, de ez az általánosság. Az én szukám pl. a 10. naptól egészen a tüzelés végéig felveszi. Kb. 1 hónap mulva már megállapitható, hogy megtörtént-e az aktus.

Ha menhelyről hoztátok a kutyust, hogyhogy nem ivartalanitva adták ? Azt hittem ez náluk alap, de ugy látszik inkább csak beszélni szeretnek róla mi a helyes, és mi nem.

2009. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hónapos volt, amikor elhoztuk, ezért nincs ivartalanítva. Sajnos, a nagyobb kutyusok sincsenek minden esetben....
2009. dec. 31. 10:46
 6/16 anonim ***** válasza:
Na látod ez a szomoru, hogy néha még az idősebbek sincsenek. Nagyon kell vigyázni ilyenkor, legjobb ha még birtokon belül is elvan zárva a kutyus, az udvarlók nagyon terminátorok szoktak lenni. Egyébként ha egy picit megvakargatod a kutyus farka alatt, és ugy reagál, hogy félrecsapja a farkát, és kihuzza magát, akkor a legvaloszinübb, hogy épp felvevős időszakban van. De szerintem még zárjátok el, biztos ami biztos.
2009. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amint vége a tüzelésnek műttesd meg! Örülök, hogy azért vannak még olyan emberek akik helyesen gondolkodnak :) mostanában mindenhol szaporítókba ütközök :(
2009. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Létezik valami injekció, ami megszüntetni a nem kívánt vemhességet? Vagy műtét és kész? Eddig csak kan kutyusom volt, új nekem ez az egész probléma, de a legjobbat szeretném ennek a kis kuttynak, ezért is hoztam el a menhelyről.
2009. dec. 31. 11:16
 9/16 anonim ***** válasza:

A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás egelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínúsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.


Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes időpontjának megválasztásával kapcsolatban az alábbi linket:

[link]



Budapest, 2009. március 2.



--------------------------------------------------------------------------------


A fenti állásfoglalás letölthető a Magyar Állatorvosi Kamara oldaláról: [link]



amint vége a tüzelésnek rögtön lehet ivartalanítani,ha vemhes lett,akkor is műttessétek meg közvetlen a tüzelés után,mert nincs szükség még több keverék kutyára!


egyébként szsrencsére ma már a legtöbb orvos ivarérés előtt is ivartalanít,ez külföldön már bevett szokás.


én sokáig önkéntes voltam egy menhelyen,ahol sajnos fajtatiszta kölyköket adtak ki ivartalanítási kötelezettség vagy bármi nélkül,és felnőtt szukákat is,és a kiadott kutyákat sosem ellenőrzik..szánalmas..

ez egy budapesti menhely egyébként..


de szerencsére a legtöbb fajtamentő(pl.boxer,spániel,vizsla stb..)és jó néhány menhely/állatvédő szervezet: Minimenhely,Állat és Ember csak ivartalanítva ad ki bármilyen nemű kutyát.

2009. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Félreértés ne essék, nem azért akarom megműttetni, mert "nincs szükség több keverék kutyára" - hanem mert felelősen egy kutyát tudok eltartani, oltatni, etetni, nevelni. Lelki szegény az az ember, aki nem becsüli csak a faj kutyákat....
2009. dec. 31. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!