Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tüzel egy szuka kutya?...

Meddig tüzel egy szuka kutya? Hány napig? És hányadik napon a legfogamzóképesebb?

Figyelt kérdés
Van egy szuka kutyusom, egy éves. Holnap lesz két hete, hogy vérzik, már épp azt hittem, hogy megúsztuk ezt az időszakot, erre ma reggel egy kan tacskót találtam a kertben... Szerintetetk megtörtént?? Mit tehetek még? Tavasszal készülünk ivartalanításra, nem szeretnénk kiskutyákat.
2009. dec. 31. 08:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget. BÚÉK
2009. dec. 31. 15:13
 12/16 anonim ***** válasza:

A tüzelés 3 hétig tart, kb. a 9-10. naptól lesznek fogamzóképesek. Tehát elvileg a tacsi pont a megfelelő időben jött...


"Létezik valami injekció, ami megszüntetni a nem kívánt vemhességet? Vagy műtét és kész?"


Igen, létezik magzatelhajtó injekcó, de nem 100%-os, hatalmas hormon adag, nagyon megviseli a kutya hormonrendszerét. És sokba is kerül.

Én azt tanácsolom, hogy 1-2 héten belül vigyétek el ivartalaníttatni. Ha nem vemhes, addigra már pont vége a tüzelésnek. Ha vemhesült, még pont időben vagytok ahhoz, hogy a kutyát ne viselje meg jobban a műtét, mintha nem vemhesült volna.

Sokkal jobban jártok a most, időben elvégzett műtéttel, mint egy injekcióval, hidd el.

2009. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, a 21 nap letelte után azonnal megbeszélek egy időpontot a műtétre. Jobb szerettem volna tavasszal, amikor szebb idő van, nehogy megfázzon a kis pocija, de majd igyekszem szabin lenni, hogy a lakásban lehessünk együtt.
2010. jan. 2. 14:51
 14/16 Akiteki ***** válasza:

Az én állatorvosom azt mondta, hogy jobban szereti vemhesen ivartalanítani a kutyát, mert jobban látni a szerveket, egyértelműbb hol kell vágni. Semmivel nem nagyobb kockázat, mintha két tüzelés között csinálja.

Gyors gyógyulást kívánok a kutyusodnak!

2010. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. jan. 3. 12:34
 16/16 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél, büszke lehetsz magadra! :)
2010. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!