Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Először vemhes szukánál...

Először vemhes szukánál általában hányadik napon indul meg a szülés?

Figyelt kérdés

Cavalier spániel kutyusom először vemhes, és érdekelne hasonló méretű/fajtájú tenyésztők véleménye. Illetve persze szintén Cavalier tenyésztők tapasztalata is.

A kutyus 7 kilós, tehát átlag mérete van, a hasa nem túl nagy, inkább közepes. Holnap tölti az 57. napot. Kíváncsi lennék, hogy másoknál első szülésnél hány napra szültek a kutyusok? Ki szokták hordani a 63. napig? Illetve elsőre hány kiskutya szokott születni? Várom a véleményeket!


2009. febr. 12. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

62-63. napon, ez fajfüggő(kutya)- és nem a fajtától függ(cavalier spániel).

A vége felé mérd a hőjét naponta 3X, ha leesik, órákon belül szülni fog.

2009. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem francia bulldogunk volt , és az elsö szülésé elöbb volt egy héttel mint ahogy számoltuk. így egyik reggelre két porontyot szült, az egyiknek rövid lehetett a köldökzsínor vagy rosszul harapta el mert elpusztult és a hasa véres volt. a másik párnaposan egy betegségben pusztult el. de béna anya volt pedig másfél éves volt már akkor. Aztán a második ellés szuper volt már jelezte elöre fészkelt stb. akkor bevittük, és szépen 4 kutyust ellett és gondos anya volt. mindig eldugta pedig a garázsban volt és csak apa meg én mehettünk be 2 hétig, de ha az ablakon bekukucskáltak az is zavarta akkor reggelre mindig egy sarokba cipelte öket. második ellés is szuper jól sikerült, akkor is gondos anya volt.
2009. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, úgy értettem, problémamentes vemhesség esetén, természetesen.
2009. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is remélem, hogy végig kihordja őket, de azért már egyre jobban aggódom :)

Azért is kérdeztem az időpontot, mert több helyen is olvastam, hogy az először szülő szukáknál gyakran előfordul, hogy már az 58. napon megszülnek. A hőjét mérem, egyenlőre nincs kilengés lefelé.

2009. febr. 12. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Hmm.Az állatorvosnak erről felvilágosítást kellett volna adnia.Ugye volt a kutyus ellenőrzésen?
2009. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3 hete volt nálunk állatorvos, akkor állapította meg, hogy biztosan vemhes. Azt mondta, hogy többször nem fontos megnéznie. Én is tudom, hogy 58-63. napon szül a kutya, nem vagyok hülye, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ilyen kis méretű, először szülő fajtáknál átlagosan melyik napon szülnek.
2009. febr. 12. 11:16
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem a yorkim most ellett először,a 61.napra.minden jol ment.ügyes volt.hajnalba kaparászott már,nem aludtam,figyeltem hátha jön kutyus,délután már az orvosnál voltunk,hogy nincs e valami gond,mondta,hogy nincs,de csak este fél 9re lett meg az első,a második háromnegyed tízre.mostmár ne hagyd egyedül őt.mi az első méhlepényt hagytk megenni,de többet nem szabad,mert hasmenése lesz tőle.én ezt sokat olvastam:

[link]

2009. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem hagyom egyedül, isten őrizz!:) Szerencsére most egy darabig itthon leszek, úgyhogy jó lesz az időpont.

A hője egyébként tegnap óta csökken 0,5 fokot, konkrétan lement 39 celsiusról 38,5-re. Gondolom ez is jelent már annyit, hogy közeleg a szülés.

Várom még a további tapasztalatokat is!:)

2009. febr. 12. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!