Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb a fajtiszta a...

Miért jobb a fajtiszta a keveréknél?

Figyelt kérdés
Mindenki jön azzal h neki ilyen yorki neki meg ilyen máltai kell pedig csak társasági kutyi lenne! Miért jobb a fajtiszta a keveréknél?Sztem semmivel de akk az emberek nagy többségeszerint!!!
2009. márc. 23. 12:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Kettő különböző embertípusra bontanám ezt.

Van aki (mint én) beleszeret egy adott fajtába teljesen függetlenül az aktuális "divattól", és azt fogja keresni egész életében. Az ilyen emberek vannak annyira állatbarátok, hogy soha nem nézik le a keverék kutyákat, és ha tehetik be is fogadnak menhelyről a kedvenc fajta mellé.

Aztán van a másik típus, akit én is elítélek. Előfordulási arányuk itt igen magas a kérdések alapján. Ők azok akik a hülye divattól vezérelve "szeretnek meg" fajtákat, aztán ha a divat elmúlik, minden szívfájdalom nélkül cserélik az újabb divatfajtára. Különös ismertetőjelük, hogy mindig ingyen, vagy legalábbis nagyon olcsón akarnak hozzájutni az éppen divatos fajtához, valamint, hogy semmit nem tudnak az adott fajta igényeiről, vagy természetéről, csak meglátták valahol a tévében, hogy valamelyik "sztárnak" is olyan van, ezért nekik is kell. Az ilyen embereknek max plüss állatot adnék.


Egyébként azért "jobb", mert már kis korában tudni lehet, hogy külsőre milyen lesz, és jól behatárolható a várható viselkedése is. A keverékek viszont valamivel ellenállóbbak a betegségeknek, kevésbé veszélyeztetik őket a fajtákra jellemző örökletes genetikai hibák. Persze ha az ember jól megnézi honnan vesz fajtatiszta kutyát, és nem a legolcsóbbat keresi, akkor valószínűleg nem lesz egészségügyi problémája a kutyának.

Kivéve persze azokat a fajtákat, amik már önmagukban is egészségügyi problémák az idióta, extrém küllemre való tenyésztés miatt. Ezek jól felismerhetők arról, hogy inkább emlékeztetnek valami torzszülöttre, mint kutyára. Direkt nem írok fajtát, de szerintem mindenki tudja, melyekről lehet szó.

2009. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Egyik sem jobb a másiknál, csak más. Minden ember szerintem a saját egyéniségének megfelelő kutyát választ. Akinek a küllem a fontos, az olyat. Akinek a megbízható jellem fontos, az olyat. Akik szociálisan érzékenyebbek, azok választását a segítő szándék irányítja. Erre pedig nagyon nagy szükség van mostanában.

Én amellett, hogy segíteni szeretnék az árvákon, szebbnek találom a keveréket, mert: egy boxer túl karakteres nekem, de a keverékét sokkal lágyabbnak látom, jobban tetszik.

2009. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan, ahogy az elötterm szóló írta!
2009. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

nem rágtunk még le mindent erről a csontól?

miért kell a vitát szítani a századik ugyanarról szóló kérdéssel is?????

2009. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nincs különbség.Kutya-kutya.Nekem keverékem van és nem különbözik.De van egy jó érvem amelett hogy jobbak a fajtatiszták,pedig jobban szeretem a kis korcsokat.Így szól az érv:Szerintem a fajtatiszta kutya azért jó,mert ha megnézzük mondjuk a yorki fajta természetét akkor tudni fognójuk mit szeet mit nem.
2009. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pont fordítva, kérdező! A keverékek jobbak a fajtatisztának csúfolt génmanipulált mutáns kutyahasonlatoknál!!
2022. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!