Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb a fajtiszta a...

Miért jobb a fajtiszta a keveréknél?

Figyelt kérdés
Mindenki jön azzal h neki ilyen yorki neki meg ilyen máltai kell pedig csak társasági kutyi lenne! Miért jobb a fajtiszta a keveréknél?Sztem semmivel de akk az emberek nagy többségeszerint!!!
2009. márc. 23. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem jobb.Gáz ha valaki ezt gondolja...Sajnos manapság ez a divat,csak abba nem gondolnak bele,hogy lehet ,hogy 5-10 év múlva már nem lesz divat,akkor mi lesz?Kidobják,vagy félreteszik a szekrénybe?Szánalmasak az emberek...
2009. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

A FAJTAtiszta kutyánál ismertek a felmenők. Tehát ki van zárva a rokonpárosítás (ami a genetikai betegségek hatványozodott előfordulását okozza), szűrtek a szülők, tenyészvizsgásak, tehát a fajta jellemzőit örökítik.

Ha valaki egy fajta kutyát szeretne, akkor így tudja bíztosítani, hogy a megvásárolt kutya tényleg olyan legyen külsőleg és belsőleg ami a fajtára jellemző és minimálisra csökkenti a genetikai betegségek előfordulását.

Ha nem is akarja tenyészteni, akkor sem szeretne egy túl kicsi vagy túl nagy kutyát, egy gyáva németjuhászt, idegbeteg bernáthegyit, vagy lusta beagle-t.

Ha törzskönyv nélkül veszek "elvileg" máltait, yorkit, akkor előfordulhat, hogy másmilyen lesz, mint amit a fajtaleírások alapján elvárok és mivel a felmenői nem tisztázottak sokkal gyakrabban fordulhatnak elő betegségek.

Ha mindegy, hogy milyen külsejű, mindegy milyen természetű kutyát akarok, akkor tökéletes a keverék is. (A törzskönyv nélküli is keveréknek minősül)

2009. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Egyrészt, a helyesírásod gáz. Amúgy meg nem fajtatiszta mert a kutya egy faj, hanem fajtatiszta. Mindegy. Másrészt nekem 3 fajtatiszta társasági kutyám van. Nem divatból! Tudod nem járok el őket mutogatni, nem hordozom őket a ridikülömben és nem rakok masnit a hajukba, nem cicomázom őket, egyszerűen tetszik a küllemük és a TERMÉSZETÜK! Nem szaporítótól vettem olcsó beteges utánzatot, hanem komoly elismert tenyésztőktől. Viszont azokat én is mélyen elítélek akik divatból vesznek egy kutyát és mikor már nem kell nekik eldobják. Legyen ez bármilyen fajta.
2009. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez emberi dolog. Az emberek általában szeretik a szebb, jobb, külcsínre pofásabb tárgyakat. De ez működik a kapcsolatoknál is.Jobb pasi, jobb nő Horribile hictu a kutyaválasztásnál is ez megy...
2009. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Az emberek nagy többsége természetesen sznobizmusból vallja ezt a nézetet. Nekem 4 keverékem van, szóval semmi bajom velük de van előnye a fajtatisztának is. Ez pedig nem más, mint a jó eséllyel megjósolható viselkedés, különféle hejlamok, ösztönök erőssége, ill. gyengesége. Úgy értem, hogy ha pl vadász vagy, akkor lutri egy kev. mert esetleg nincs benne apporthajlam vagy szarik az eész dologra. Ha veszel a kaukázusit, akkor tuti őrizni fogja a házat, ha egy labradort, akkor tuti hogy nem. Szóval ilyen oldalról, speciális feladatokra kevésbé lutri egy fajtatiszta.
2009. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Hát azért nem hinném,hogy egy nem FAJTATISZTA kutya eleve roszabb tulajdonságú lenne. Nehogy azt mondjátok,hogy a törzskönyv garancia arra,hogy jobban fog szeretni,vagy a viselkedése jobb lesz. Ez neveleés kérdése szerintem.

A genetika és a betegségek meg más kérdés,de ott is lennének kételyeim. Talán egy FAJTATISZTA kutya fel van térképezve a génjeiben? Dehogyis.

2009. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Senki nem mondta, hogy jobb.

A kérdés inkább az, miért baj, ha valaki fajtakutyát szeretne?

Mert már lassan oda jutunk, hogy a sznobizmus az, h "nekem keverékem van, neked fajtakutyád? hú de gáz"

Kedves kérdező!

Miért baj, ha valaki yorkit, máltait, beagle-t vagy akár németjuhászt vagy akármilyen más, de nem keverék kutyát szeretne?

Most komolyan...én sosem akadtam ki, mert valaki nem Converse cipőt vesz, hanem kínait...

Emberek, szakadjunk már le erről a témáról...

Üdv:Keverék kutya gazdája

2009. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Ha valaki fajtatiszta kutyát akar akkor azt vesz egyet, ha valaki keveréket akkor meg örökbe fogad. Ennyi. Nem tudom mit kell ezen témázni. Nem vagyunk egyformák. Kinek ez kinek az. A 3 társasági kutyus gazdája.
2009. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Én csak abban az esetben vennék/veszek FAJTAtiszta kutyát, ha azt specifikusan az adott fajtára jellemző munkára szeretném használni - mivel az ösztönök, akkor garantáltak. Ezt az egyetlen dolgot lehet jósolni a normális tenyészetből, lelkiismeretes tenyésztőtől vásárolt kutyáról. Pl. én vizslát vadászatra csakis munkavizsgázott, aktívan vadászó szülőktől vennék. A játszótéri faj(ta)tisztáknál már ezek az ösztönök csupán remélhetők - az ilyen kutyák számomra csak fajtatisztának látszó fajtiszták :oP


Az emberek többsége csupán kinézet, (divat)hóbort alapján választ, amikor fajtatiszta kutyát vesz magához. A legrosszabb, h a többségük nem is veszi figyelembe a fajta igényeit és "használhatóságát".

2009. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Egy társasági kutyát azért tenyésztettek ki hogy az ember társa legyen, nekik nincs feladatuk. Ezzel van vmi baj? Szerintem nincs.
2009. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!