Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatáskor inkább futunk....

Sétáltatáskor inkább futunk. Hogyan lassítsak a tempón tartósan?

Figyelt kérdés
Annyira eleven egy magyar vizsla, mindenhez rohan én pedig ha vissza is húzom néha jó erőből néha pedig csak éppen akkor is folytatja a gyors tempót.. Mit tegyek, hogy mellettem jöjjön vagy csak lassabban???
2011. jún. 16. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
milyen nyakörve van ?
2011. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdejetek egy mezőn, ha van olyasmi a környéken. Engedd el, hadd futkározzon, és ha te azt mondod, hogy "sétálni fogunk", akkor nem futni fogtok, mert ő azt szeretné, hanem sétálni, mert re azt mondtad :)Ha nem jön vissza, ne aggódj, ha látod, és ő is lát téged, kezdj el ellentétes irányba futni, utánad fog menni. És vigyetek labdát is, ha szereti. Vezesd le a sok felesleges energiáját, utána menjél villogni, hogy milyen szépen megy melletted a kutyád :P
2011. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok:)

Az első válaszoló jogosan kérdezett. Legyen egy soros fojtója. a fojtó feladata, hogy korrigáld akutyát, ha nem megy melletted. Szóval nem kell mindig rángatni, hanem ha megindul,akkor egy határozottat ránts rajta.

2011. jún. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbáld előtte lefárasztani, a kedvenc játékát vagy jutalomfalatot tarts a kezedben hogy arra figyeljen, esetleg mutass a földre hogy ott szimatolva menjen, akk is lassabb.
2011. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha pórázon van,akkor menj lassan,ne ő sétáltasson téged. Viszont utána legyen elég ideje póráz nélkül kiugrálnia,kifutnia magát
2011. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igen, általában az a menet, hogy átmegyünk néhány utcán (ekkor ugye a legelevenebb) majd lemegyünk a szabad strandra ahol van hely bőven futkározni vagy megmártózni (úszni nem láttam még, soha nem ment beljebb csupán amíg leért a lába) vagy egy másik ilyen szabad térre ahol szintén jók a körülmények.. labdázni, játszani vele különösebben nem szoktam, bár lehet bevezetem mert visszafele is még húz, de nem olyannyira mint az odafele úton..

visszajön mindig, mikor leülünk és ő futkározik időt szán rá h meglessen még ha nem is hívom : P ha pedig elindulok követ

2011. jún. 17. 00:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is vizslám van. Mindig lefárasztom séta előtt mindegyiket. Ha még ezután is lenne húzni a kutyádnak, akkor ne hagyd, hogy húzzon, rántsd és ne húzd. Ha lehet, akkor ne hátra fele, hanem oldalra. Rövid pórázon menjen melletted, ha sietne, megrántod a pórázt.


Azt is csinálhatod, bár én nem próbáltam, hogy ha húz, megfordulsz. Egy ideig körbe-körbe fogtok sétálni, de állítólag beválik :)

2011. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*lenne kedve húzni
2011. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jó, kipróbálom ezt a séta előtti lefárasztást, majd a megfordulást ha más nem jön be : )
2011. jún. 17. 01:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem ismersz olyan kutyást, akinek szintén ilyen aktív kutyája van? (vizsla, agár, vmilyen kopó)

Összeegyeztetitek a sétákat, és a kutyák együtt hatalmasakat tudnak futni.

2011. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!