Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ne lehetne egy benti(!)...

Miért ne lehetne egy benti(!) kutyán télen sétáltatáskor ruha?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam, hogy vlaakit jól lehurrogtak, mert a kutyájára akar adni ruhát...Egy benti kutyának, szerintem télen igenis kell ruha! Most gondoljatok bele. Annak az állatnak a \'hőmérséklete\' a benti meleghez van hozzászokva. Ha kivinnénk, szegény biztos nagyon fázna. Ez olyan mintha pl. te egy bikinibe mennél ki télen, vagy csak egy térdgatya rövidujjú. És ezt nem azért mondom mert jajj de jó csillivilli cucckoba beöltöztetni a kutyát, mert ez tök menő, hanem cskais a kutya érdekeit nézve.
2009. jún. 25. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól emlékszem a kérdésre, akkor az arról szólt, hogy hajdíszhez meg kisruhához hogy lehet hozzászoktatni a kutyát. Ez szerintem arra vonatkozott, hogy így nyáron hogy lehetne hülyét csinálni szegény kutyusból. Egyébként a benti kutyáknak kell télen valamiféle meleg "öltözet", jól tudod. De az télire van, és elég sok kutyán láttam olyat, hogy csak a hátára van csatolva, mint egy mellény, nincs ujja meg ilyesmi. Főként rövid szőrűeken láttam ilyesmit, de az aranyos volt rajtuk, sportos. :)
2009. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Állítom, hogy a kutyák több, mint 90%-a rühelli a rájuk aggatott ruhákat. A kutyák ÖSZTÖNÖSEN cserélik a szőrzetüket. Tudják, hogy mikor van szükségük vastagabb bundára. Nyugi, nem fog megfázni. (A pici szőrtelen kutyák esetében ez nem tudom hogy van, de ők talán elviselik a ruhákat) Ha van bundája a kutyádnak, akkor ne kényszeríts rá ruhát.
2009. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A szomszédomnak van egy pici kutyusa, az is bent lakik, és télen mindig van rajta egy pulóver ha kijön sétálni, amúgy ki sem teszi a lábát. Hozzászoknak a benti hőmérséklethez, és nem növeszt akkora bundát így fázhat.
2009. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a német-juhászom lakik lakásban (illetve kijár szabadon a kertbe, amikor csak akar, nincs korlátozva (kutyaajtó) de mégis fázik a hidegben, mert télen azért jobbára benn van. Amíg mozog, ő nem fázik, de pl. mindig jönni akar velünk mindenhová (akkor is, ha csak mondjuk bevásárolni megyünk, szívesebben ül a kocsiban és vár ott ránk, mint itthon egyedül)olyankor adunk rá egy pulóvert, vagy jól betakargatjuk pléddel (nem veszi le) mert megfázna.

Egyébként főleg rövidszőrű benti kutyáknál valóban szükséges a kutyakabát.

2009. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
A lakásban élő kutya nem növeszt téli szőrt, következésképp a 30 fokos hőmérsékletváltozás sok neki. Ezért kell a kabát elsősorban a kisméretű lakáskutyákra. No, meg ott vannak a szőrtelen bőrbeteg kutyák+a műtöttek vagy öreg betegek. Mentett kutyák között sok ilyen van és nekik kell a téli védelem!
2009. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Ha nem kistestű és rövidszőrű nem adnék,mert:

- a ruhával megváltoztatod a kutya hőháztartását, befolyásolod a szőrváltását

- a ruha NEM egyenlő a benti meleggel

- ha mozog a jószág (értsd: fut, rohan, játszik) az hő termeléssel jár, ami fűti az állatot és ruhában esetenként nem tudja a felesleges hőt leadni

2009. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

rövidszőrű vagy nem hideg éghajlatra tenyésztett kutyákra szerintem is kell egy pulóver, de csak télen és csak ha tényleg hideg van, egy lightos esős decemberben nem nagyon szükséges szerintem, csak a kistestű kutyákra.


De például egy husky is lehet benti kutya, rá aztán igazán nem kell hideg ellen ruha semmilyen évszakban :)


És egyébként a csatok, babarózsaszín tüllszoknyácska, meg idióta sapka meg hasonlókat utálom, ha kutyákra adják. Nem való nekik. A téli esetet kivéve bármilyen ruha bármiyen kutyán megalázó szegény állatnak!

2009. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: igen asszem én értettem félre azt a kérdést.


A többieknek, peedig énis egyetértek azzal hogy a masni meg ilyen más egyéb hülyeségnek semmi értelme. A lényeg szerintem is hogy ne fázzon meg télen a kutya. A nyári öltöztetést én se helyesellem, csak bolondfot csinálnak a kutyából

2009. jún. 25. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
A szobakutyák nem váltanak szőrzetet, ezért télen a hátát védeni kell a hideg ellen. Akármilyen hülyén néz ki, kell rá ruha.
2010. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!