Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi havanese kutyát be...

Kicsi havanese kutyát be szabad engedni a Dunába sétáltatáskor?

Figyelt kérdés
Első kutyás vagyok és biztos aggódós. A kérdés az, hogy elviheti-e a víz vagy okosabbak annál? Engedelmes, visszajön, ha hívom, de látom rajta, hogy menne a kacsák után.
2009. márc. 12. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Eszedbe ne jusson!!
2009. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
normális vagy????
2009. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Nyugi má!! Minek kell ennyire leszólni?-.- Am ne engedd be
2009. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Már miért ne engedhetnéd be? Persze, most még elég hideg a víz, szval talán várj kicsit amíg felmelegszik az idő, és majd akkor is csak nyugodt résznél. Addig is gyakoroljátok talán a behívást, és így tuti kijön majd, ha hívod. Hűvösebb időben azért ne legyen bent sokat, elég kistestű kutyus, gondolom, hamar kihűl (és vmi törölköző sem árt), de pl. nyáron erre már nincs szükség. És otthon nem árt átöblíteni a bundáját, a Duna - és a többi vizünk is elég koszos.

Nem tudom, merre valósi vagy, de pl. Budapestnél a Hajógyári sziget északi csücskére sokan járnak kutyát úsztatni, ott sekély a víz, nincs erős sodrása és elég tiszta is.

Amúgy pedig okosak a kutyák és nem viszi el őket a víz, nekem a spanim fél évesen - januárban!! - ment először a Dunába, azóta is vízbolond. Sosem vitte még el a víz, de nem is megy be nagyon mélyre, sztem pontosan tudja, meddig mehet biztonságosan.


Az pedig sosem baj, ha túlságosan is aggódsz, legalább utanájársz mindennek, ami jó! Jó kutyázást!

2009. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is havim van!

Én nem engedném be, ha nem nyírattad szinte csupaszra, amit sokan tesznek szegények szőrével, akkor utána megnézheted, hogy bontod ki.

És ilyen hidegben tuti megfázik...

Nyáron, ha kicsi a szőre, szíved ügye!

2009. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Télen ne mert nagyon hideg a víz és könnyen megfázhat és tüdő gyulladást kaphat.

Mikor már jó langyos a víz bátran. Hagy ússzon az a kiskutya :).

Ha 5 kg alatt van a súlya elviheti... De gondolom nagyobb, szóval nem.

2009. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én nem engedném be,mert én se mennék bele.nem valami tiszta,meg félnék hogy elsodorja a víz.inkább valami tóra vidd,de azt is csak nyáron.
2009. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:) Hajógyári sziget ok! Lupa sziget még jobb! A Duna csak azért merült fel, mert most tavasztól minden nap tudom a parton sétáltatni és érdeklődik a víz+kacsák iránt. Térdig megy be, nem fogom tovább engedni, oszt majd úszhat hétvégén a Lupa szigeti tavakban:)))))) Mentett kutya, a szőre még hosszú ideig nem fog gubancolódni, de kezd rendbejönni. Tavasszal és nyáron rövid szőre lesz, hisz úgysem hasonlít fajtatársaira törzskönyve és tetkója ellenére. Jól érzi magát rövid szőrrel és fürdeni otthon amúgy is szeret, jó sokat kellett neki a betegségei miatt, de már alakul!!!! :)
2009. márc. 13. 10:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyengébb folyású szakaszra nyugodtan bemehet. A kutyák ösztönösen elég jól úsznak, probléma nélkül folyóvízben is. Nyáron, 30 fok körül, illetve fölötte érdemes is bevinni úsztatni, mert legalább lehűti a kutyát.
2009. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Így lesz! (vigyázni fogok rá:)
2009. márc. 13. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!