Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki nem a legjobb minőségű táppal etet, egyből lehurrogják?

Figyelt kérdés
Sokan mondják (teljesen jogosan), hogy Magyarországon ennyi és annyi gazdátlan kutya van. Ennek ellenére, ha valaki nem jobb táppal etet, rögtön leszólják, hogy az nem jó. Nem mindenki milliomos, hogy megengedhesse magának, hogy egy jobb, de drágább táppal etessen. Ettől még lehet ugyanolyan, sőt jobb gazda. Egyszer azt mondta valaki, hogyha nincs elég pénze az illetőnek, ne tartson kutyát. A másik oldal azt mondja, hogy mennyi gazdátlan kutya van. Akkor hogy is van ez?
2009. márc. 15. 20:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok,

olvastam itt a csatátokat,nos a kulcs nem abba rejlik hogy mennyiért veszel 15 kg tápot hanem az hogy mennyi idő alatt fogy el ha pl pedigreet adsz abból biztos több kell mint eukanubából vagy RC-ből,tehát a havi költség többe fog ki jönni csak,jól hangzik hogy 15 kiló mondjuk 6ezer,de elfogy 3 hét alatt amíg 15ezer ft 15 kilóra jóval húzosabbnak tűnik,de mégis 6 hét alatt tűnik el

2009. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
43%

Pontosan!

Nem kötelező kutyát tartani!

Annak aki hülye és csóró hozzá főleg nem.

Sajnos a menhelyek az olyan emberek miatt vannak tele, mint akik itt kérdezgetnek alap dolgokat a kutyákról, közben Fifike már 6 hetes vemhes . . .

2009. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ott a pont!
2009. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Ettől még lehet ugyanolyan, sőt jobb gazda"


ezt sértésnek veszem!

természetesen, mindenki azzal etet amivel akar, ha pl. a pedigree márkájú táphoz vesz vitamint, húst stb... ami a pedigreeben nincs, viszont pl. a eukanubába van!

árban viszont egyszerre lehet hogy jóval kevesebbet fizetünk, de a végeredmény kb. egyenlő lesz egy drágább táppal!

igen nem mindenki milliomos, de egy kutya etetéséhez nem kellenek milliók!

a kutya helyett spóroljunk máson! pl. sok ember dohányzik, ezen a pénzen még plusz 2 kutyát is eltarthatna! szóval, aki dohányzik az ezentúl ne szóljon!

vagy a drága ékszerek,ruhák,szőrmék, és mindenféle kütyük...

vagy most mindenki kapcsolja ki a számítógépét meg a televíziót és a villanyszámla csökken... a különbségen vegyünk egy drágább, jó minőségű tápot!

szal aki egész nap gépezik meg tv zik meg cigizik az ne a kutyán spóroljon, meg ne rinyáljon és ne szólja le azokat akik drágább táppal etetnek!

remélem értitek amit mondani akarok!


ja, és attól még nem lesz jobb gazda valaki mert egy Sz@r teszkó gazdaságos táppal etet!

gondolom a felelőtlen gazdák nem fogják a netet böngészni hol lehet jó tápot venni vagy a várost járni egy állatbolt után ahol kaphatnak jó minőségű tápot!

mennyivel kényelmesebb becélozni a nagyáruházakat és csak leemelni a polcról egy zsák tápot...


én a kiállításokat jártam, kérdezősködtem az ott lévő állatos cégeknél, a város összes állatboltjában jártam és rengeteg féle tápot kipróbáltam, de még mindig nem találtam meg az igazit, a kutyám 3 éves!!

és akkor nálam JOBB gazdák azok akik csak elmennek a teszkóba és levesznek a polcról egy pedigreet! én meg 3 éve keresem a lehető legjobb tápot!!!!

2009. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Ne vedd sértésnek, nem azért írtam. Szóval ismerek olyat, aki Royal Caninnal etet, és egész nap egy kennelben rohad a kutya, néha kiengedik az udvarra szaladgálni és ennyiben kimerül a vele való foglalkozás. Ezzel szemben van olyan ismerősöm, aki Dog Chow-val meg kutyának főzött házikoszttal etet, órákat sétáltatja, foglalkozik a kutyájával. Mégis ez utóbbit oltaná be mindenki....

Mi Hill's táppal etetünk, meg vagyunk elégedve, de eléggé ellentmondásosak a válaszok.

2009. márc. 18. 19:45
 26/32 anonim ***** válasza:

Ha Hill's-el etetsz akkor ez a kérdés nem neked szól. A Hill's sokkal jobb táp, mint a Chappy és hasonlók. De nem tudom mért csak azokat írjátok aki vagy jó táppal etet, de nem törődik a kutyájával vagy fordítva. Törődni is kell vele és rendesen etetni is. Bár az tényleg jobb gazda, aki törődik vele, de nem tudja olyan jó táppal etetni, mint fordítva. :-& (Kicsit zavaros.)

Bár én akkor inkább az Acanát ajánlanám, mert nem sokkal drágább és több bent a hús + keveseb is kell belőle.

2009. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A Hill's drágább is mint az Acana. De én akkor is az Acanát ajánlanám. De a Hill's is jó és ha szereti a kutyád, akkor nyugodtan maradj annál.

2009. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

14:06 vagyok


mi az hogy kennelben rohad? biztos van oka annak hogy kennelben van! vannak olyan kutyák, akik szöknek például, most jobb lenne ha kiszökne és elütné egy autó és élete végéig szenvedni kell, mert mondjuk eltörött a lába, és nem forrt össze rendesen? inkább legyen kennelben, mint láncon!!! az, hogy kennelben van ugyan olyan mintha a kertben lenne csak egy kisebb térben... vagy szemét vagyok mert kertben van a kutyám, és az körül van kerítve kerítéssel? szóval elzártam a külvilágtól de szemét vagyok!


hidd el sokan kennelben tartják a kutyáikat és jobb életet élnek mint akik szabadon vannak az udvarban! ettől még nem "rohad" és nem lesz rossz a kutyának mert be van oda rakva! rengeteg tenyésztő van aki kennelben tartja a kutyáit és amikor felügyelet alatt vannak kiengedi őket, mert mondjuk 3-4 kutya azér simán összekaphat ha nincs ügyelve rájuk! (meg az alatt is)


szóval az még nem kínzás ha valaki kennelben tartja a kutyát!

bezzeg az kit zavar, amikor a menhelyen van egy csomó kutya aki a kennelben ROHAD! ilyenkor és ezeknek az embereknek kéne fellépni a szaporítás ellen, akik a menhely kennelrácsai mögé juttatják a kutyákat!

2009. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nekem 2 beagle-m van kennelben. Kb. 4x8-as méretű és nagyon jól elvannak ott. De nem engedhetném csak úgy ki, mert simán megszökik. De minden nap megyünk sétálni.
2009. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
49%

szerintem is ez egy nehéz kérdés. Én többféle tápot is kiprobáltam és pl a Pedigree vált be a legjobban. Számomra a legfontosabb a kutya táplálásánal, hogy kiegyensúlyozott legyen amit kapjon. Én mellé fözök is. Tészta, rizs, csirke, fokhagymával és még sorolhatnám. A kedven a tonhalolaj.

Én úgy vagyok vele hogy ha olyan minsőég alatti lenne a Pedigree akkor nem szerepelne sok helyen akár versenyeken is. Egyszer elterjedt róla egy hír és azóta többen úgy vannak vele hogy az a táp szar. Szóval nekem semmi bajom a középkatagóriájú tápokkal és a kutyám is makk egészséges gyönyörű szörrel. Viszont azt fontosnak tartom, hogy mellette fözzünk a kutyának.

2009. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!