Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki nem a legjobb minőségű táppal etet, egyből lehurrogják?

Figyelt kérdés
Sokan mondják (teljesen jogosan), hogy Magyarországon ennyi és annyi gazdátlan kutya van. Ennek ellenére, ha valaki nem jobb táppal etet, rögtön leszólják, hogy az nem jó. Nem mindenki milliomos, hogy megengedhesse magának, hogy egy jobb, de drágább táppal etessen. Ettől még lehet ugyanolyan, sőt jobb gazda. Egyszer azt mondta valaki, hogyha nincs elég pénze az illetőnek, ne tartson kutyát. A másik oldal azt mondja, hogy mennyi gazdátlan kutya van. Akkor hogy is van ez?
2009. márc. 15. 20:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
49%

08:24 vagyok! A Chappit nem tudtam kiszámolni, nem találtam árat! Így akartam írni: "Acana vs Pedigree"

Acana 13,5 kg = 13.000Ft

Pedigree 15kg = 6700Ft

Örülnék, ha valaki írna Chappi árat, legalább a 10-15kg zsáknak.

Azt is hozzáfűzném még, hogy érdemes lenne az árak mellett az összetevőket is elolvasni, a beltartalmi értékekkel együtt.

2009. márc. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
A Chappy 3000 ft 10 kg
2009. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
49%

10:34 Köszi!

Szóval így számolva kb 60Ft, de nem tudom mekkora adag kell egy 10kg-ós kutyának!

60!!!Ft Most gondoljatok bele! Adtok egy szelet csokit a kutyának... hát mi van abba, ami neki jó? Mert kb ilyenek a Chappi és a társai...

2009. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
66%
Ha azt is beleszámolod, hogy az olcsókból súlyra kb. kétszer annyi kell a kutyának a ráírt tájékoztató alapján, akkor kiderül, hogy csak egy kicsit drágább ha jó táppal etetsz.
2009. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
49%

És itt csak az árakról beszélünk. Mert az sem elhanyagolható, sőt..., hogy miből nyeri ki a napi szükséges energiát (gabonából vagy húsból), és a többiről, vitaminról, ásványi anyagról, gyógynövényről ne is beszéljünk.

Ráadásul tényleg igaz, hogy nem megvenni drága a kutyát, hanem eltartani.

2009. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
54%

Én 1 és 2 éves beagle kutyáimat eddig olcsó tápokkal etettem. Most Acanával, mert az egyik kutya eléggé lefogyott a rossz tápoktól (igaz most dupla adagot kap és még mindig nem hízott). A Pedigreeből kb. 2x annyit kellett neki adni, mint az Acanából + vitaminokat vettem mellé. Így az Acana tulajdonképpen olcsóbb. Ne a kutya etetésén spórolj! Írd le hány kilós kutyád van és majd kiszámolják mennyibe kerülne neki a rendes táp. Az Acana az egyik legjobb táp és a többi "rosszabbhoz" képest olcsóbb is. Gondolj bele, olyan mintha te egész életedbe zsíros kenyeret ennél. Jól laksz tőle, de....:-&

És hosszútávon a drágább olcsóbb.

Ezt még olvasd el: [link]

2009. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
49%

Nem az szamit hogy milyen kutyatappal eteted!

hanem az a sok torodes es szeretet amit toled kap a kutya!!

es teljesen igazad van hogy lehet vki jo gazdi attol meg nem kell 20ezer ft tappal etettnie a kutyat...

mi is olcsobb kutyakajat veszunk es legtobbet hazi kosztot kap kutyank... es egeszseges semmi baja:)

amugy meg amelyik kutya csak draga kutyakajat eszik es soha nem kap hazikosztot nagyon valogatosak lesznek es talan erzekenyebbek is a megbetegedesek szempontjabol !

2009. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%
A kutya ragadozó! Ezt nem érti meg senki. Nem mindenevő, mint az ember vagy a disznó. A szervezete megfelelő működéséhez hús kell és nem a vasárnapi ebédből visszamaradt rizs meg csont. És nem is hullalisztből készült Chappy. Igaza van annak aki a zsíros kenyeres példát írta. Jól laksz tőle de hosszútávon megbetegszel. Az igaz, hogy a kutya a szeretettől lesz boldog és szép, de ha szereted a kutyádat akkor felelősen eteted.
2009. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

A házikoszt nem minden esetben jó a kutyának, mert mint fentebb is írták, nem mindegy, hogy mit takar. Én a kutyusomat minőségi táppal etetem, valamint mellé szoktam neki főzni külön húst egy kis répával, rizzsel (ezt csak akkor, ha találok olcsó húst :D)

És nem lesz válogatós az a kutya, amelyik csak tápot kap (mert a fincsi sajt, alma, virsli stb. jutalomfalat MINDIG ízleni fog neki...), a macskák már hajlamosabbak erre (tapasztalat).

Amúgy pont tegnap gondolkodtam "ezen" a kérdésen, mikor az egyik tacskós bácsi az egyik sötétebb részén a lakótelepnek elszórt egy nagyobb reklámszatyornyi kenyérmaradékot, és mondta, hogy ezt a kóbor állatoknak meg madaraknak szórja ki, és még hozzátette, hogy sajnos nincs annyi pénze, hogy szalonnát, vagy valami egyebet is mellészórjon... És neki biztosan nem telik Acanára, meg Hill'sre stb, mégis sokan lehurrognák azért, mert a kutyáját Chappivel vagy maradékkal eteti. De számára nemcsak az ő kutyája létezik. (remélem érthető, hogy mire akartam ezzel rávilágítani) :D

2009. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Itt tulajdonképpen nem csak a Chappyre és társaira gondoltam. Oltottak már le olyat is, aki Dog Chow-val etet, pedig az azért pár fokkal jobb, legalábbis szerintem:)

Igazából a kérdésben nem rólam van szó, mert szerencsére telik rá, hogy a minőségi kaját, oltásokat, féreghatót és komolyabb összegű költésgeket is gond nélkül fedezni tudjuk, de érdekel ez a kérdés...

2009. márc. 17. 06:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!