Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki nem a legjobb minőségű táppal etet, egyből lehurrogják?

Figyelt kérdés
Sokan mondják (teljesen jogosan), hogy Magyarországon ennyi és annyi gazdátlan kutya van. Ennek ellenére, ha valaki nem jobb táppal etet, rögtön leszólják, hogy az nem jó. Nem mindenki milliomos, hogy megengedhesse magának, hogy egy jobb, de drágább táppal etessen. Ettől még lehet ugyanolyan, sőt jobb gazda. Egyszer azt mondta valaki, hogyha nincs elég pénze az illetőnek, ne tartson kutyát. A másik oldal azt mondja, hogy mennyi gazdátlan kutya van. Akkor hogy is van ez?
2009. márc. 15. 20:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

teljes mértékben igazad van

mi is a kutyunkat szokásos táppal etetjük és még házikoszttal és semmi baja, ugyanolyan egészséges, sőt, biztos vagyok benne hogy a házikoszttal etetett kutyusok sokkal egészségesebbek mint mások

2009. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%

Bármivel lehet etetni, vannak jobb és rosszabb tápok.

Amit én fontosnak tartok, az a kutya első éve akkor érdemes a legjobb tápokkal etetni, hiszen elég sok betegség megelőzhető - elsősorban mozgásszervi - ha a növekedési időszakban mindent megkap a kutya szervezete.

A másik, hogy a sima boltokban kapható tápoknál még a házikoszt is jobb. Pedigree, Chappi és társaik húst csak mutatóba tartalmaznak, az is hulladékanyag a legnagyobb részük mindenféle gabona, ami a húsevő kutyát ugyan életben tartja, de nem megfelelő neki. Megduzzad a hasában, rengeteg manapság a gyomorcsavarodásos kutya.

A kutyatartás pénzbe kerül. Én nem mernék úgy kutyát tartani, hogy pl. nem tudom, hogyha valami történik, akkor ki tudom fizetni a műtétet, a kezelést. Mit csinálnék? Nézném ahogy a kutya lassan kiszenved? Szörnyű mégcsak belegondolni is.

2009. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyetértek veled. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy drága táppal etesse a kutyáját, de attól még ugyaolyan joga van ahoz, hogy kutyát tartson és szerethesse, babusgassa és lehet, hogy jobb gazdi mint egy olyan aki ezt megengetheti magának. Általában akik nem tudnak drága tápokat venni a kutyának azok sokszor adnak házikosztot is és az szerintem nagyon jó. Inkább legyen gazdája a kutyusnak és szeresse valaki mégha nem is eteti szuper minőségű táppal. Jobb minthogyha a menhelyen meg az utcán szenvedne szegény.

Örülök, hogy van olyan aki hozzám hasonlóan gondolkozik :)

2009. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Persze, azért én is a felelősségteljes kutyatartás keretein belül gondolkozok. Tehát például a keret meglenne mindenképpen egy komolyabb, húzósabb összegű műtétre. És értem a különbséget a tápok minősége között. Csak azt nem értem, hogy sokszor miért esnek azoknak, akik nem költenek teszem azt havi 12000 ezer Ft-ot a kutya élelmezésére, hanem csak a felét, hogyha szükség van gond esetén, legyen tartalék.
2009. márc. 15. 20:35
 5/32 A kérdező kommentje:
bocsánat, 12 ezer akart lenni
2009. márc. 15. 20:35
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

Sztem a 'lehurrogás' azoknak szól, akik nem értik, vagy nem akarják érteni, hogy a minőségi táppal etetés nem szonbizmus, hanem felelős gondokodás.

Én minőségi táppal etetek (Acana) és egy spani etetése: havonta kb 2000 ft a táp (egyszerre 1 13,5 kg-os zsákot veszünk, és ismerőssel elosztjuk, így olcsóbb), + mellé amit kifejezetten neki főzök (csirke, zöldség, rizs, ill. néha túró). Szval nem egy akkora összeg, hogy ne férjen bele a családi költségvetésbe.

2009. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%

Előző vagyok:


Nincs semmi baj a házi koszttal, ha az nem az asztali maradék spagettit, kakaós palacsintát, és társait jelenti. Ha valaki direkt a kutyára főz minden nap, fűszerek nélkül, ügyelve arra, hogy a kutya minden szükséges tápanyagból megkapja amire szüksége van, az szuper! De sajna ha vki 'házi kosztot' említ, nem erre gondol.

2009. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
69%

az első vagyok és gratulálok azoknak a nagyon okos emberkéknek akik lepontoztak :)

csak kár hogy nem tudják felfogni azt hogy nem mindenki tud kifizetni hetente, havonta 2000 forintos vagy drágább tápokat...

de azért köszönöm a megértés :)

és hogy ez még nem sznobizmus...

2009. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

még mindig az első vagyok

mikor házikosztra gondoltam, nem olyanra gondoltam hogy olyannal etetjük a kutyust ami árt az egészségének...

csak ami neki is jó

2009. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
33%

2000Ft havonta sok?? Te jó ég!

Épp tegnap számoltam ki az Acana vs Chappi tápot! Acana napi költsége (10kg kutya 150g táp)144Ft, Pedigree (10kg kutya 200g táp) 89Ft! És itt jön a lényeges különbség, amit már fentebb is említettek, hogy a Pedigree akkor látott húst, amikor a patkány beleesett a keverőgépbe, a táp főleg gabonából készült. Ezzel ellentétben az Acana/Orijen tápok nem tartalmaznak gabonát, friss húsból készülnek! Arról meg ne is beszéljünk, hogy akinek napi szinten telik egy doboz cigire, annak teljen a kutyájára is. Cigizés: Kb 350Ft/doboz/nap egy hónapban kb 10.500 Ft (és ez nem egy drága cigi). De így van ez egy szelet csoki esetében is, mert a jó csokik kb 70-80 Ft-nál kezdődnek. Erről nem nehéz lemondani. Csak észre sem vesszük!

2009. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!