Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én egy 13 éves lány vagyok!...

Én egy 13 éves lány vagyok! Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Én a svájci fehér juhászkutyán,leonbergin XD,

skót juhászon berni pásztoron újfullandin xd gondolkoztam de ti melyiket ajánlanátok és miért lehet nem ezek közül is mondani párat!Tapasztalatokat kérnék!!!!!Olyan kutya kéne aki jól kijön a macskákkalés kisebb állatokkal és más kutyákkal!


2009. márc. 3. 12:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
az jó!jó neked h 3 kutyád lehet:D köszi majd utána nézek milyen is ez a "híres" mudi:D
2009. márc. 3. 15:04
 12/22 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Ha nem ragaszkodsz feltétlenül a fajtatisztasághoz, körülnézhetnél a menhelyeken is. Van egy oldal: www.allatok.info , itt lehet keresni az örökbefogadható kutyusok között. Megadhatsz paramétereket, pl. testnagyság, kor, nem, szőrhossz, szőrszín, stb. A kutyákról részletes leírást találsz képekkel együtt az adatlapjukon. Ha lehet tudni, akkor az is meg van adva, hogy jól kijön -e cicákkal. Vannak fajtatiszta örökbefogadható kutyák is egyébként.

Nekem egy belga juhászom és egy uszkár-keverék kutyusom volt. A belga juhász nagyon okos, és rengeteg foglalkozást igényel. A kis keverékem pedig egy földreszállt angyal volt, szó szerint. Az utcáról fogadtam be, és örökre hálás volt ezért. De minden kutya külön egyéniség, nem lehet általánosítani.

Sok-sok boldog kutyás pillanatot kívánok Neked!

2009. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%
TELJESEN egyet értek a felettem lévő kommentárral! Van egy csomó menhely és ott is biztosan megtalálod a számodra megfeleőt!!! Tuttii!!!
2009. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

ahoz, hogy más kutyák társaságában is jó legyen, fontos a szocializáció! hiába van kertseházatok, kell vele járni minden nap sétára! ajánlom, hogy nézz meg sok sok kutyás weboldalt, könyvet, hogy jó kutyagazdi legyél! én is ezt tettem/teszem és egészen szórakoztat ez engem....van egy csomóóó kutyás magazinom, és onnan nagyon sok értékes infot lehet megtudni!!!

nekem van weboldalam is erről, de most nem reklámozok

2009. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
és mi a címe az oldaladnak???kül tudom h ha kertes házban akkor is kell vinni sétálni...........
2009. márc. 3. 15:55
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is 13 éves lány vagyok. Nemrég kiírtam ugyanezt a kérdést.:D

Ha ezek közül kellene választani én a skót juhászt vagy esetleg a fehér svájcit választanám. A barátnőmnek van leonbergije, azt is csak ajánlani tudom. :) Bár sétáltatni elég nehéz lenne. XD

Amúgy én a bordert colliet választottam, olyanom lesz! :)

Ha maradunk a közepes/nagy testűeknél, akkor szerintem a labrador meg a golden is jó lehetne.

Remélem sikerül megtalálni a neked való fajtát :)

2009. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ja tom én is írtam választ a kérdésedre!örülök h sikerült választanod remélem én is tok majd:D
2009. márc. 3. 16:03
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Leonbergit sétáltatni semmivel sem nehezebb mint bármelyik másik kutyát. Minden a nevelésen múlik. Attól hogy egy nagy méretű kutya, még nem úgy kell elképzelni, hogy megy előre mint egy tank ész nélkül. Szó sincs ilyesmiről. Csak egy szavamba kerül, és jön a lábam mellet szépen, akár póráz nélkül is. Ez csak a gazdán múlik, nem a kutyán.

2009. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Részben igaza van az utolsónak. De egy féléves leonbergi azért már eléri a kifejlett méretét, de lélekben még kölyök. Nem lehet elvárni, hogy mindent jól nevelten csinmáljon, max ha nagyon tapasztalt kiképző vagy. Tehát húzni fog.
2009. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én is hozzátenném, persze, hogy engedelmes a leonbergi, de egyik kutya sem engedelmes az esetek 100%-ban. És nem is lehet elvárni tőlük... Na ilyenkor azért nem jó, ha az ember lánya 13 éves...
2009. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!