Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az jó ötlet ha a kutyámnak...

Az jó ötlet ha a kutyámnak majd angolul tanítok meg mindent?

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok egy kutyát és angolul akarom neki megtanítani neki ezeket a dolgokat h ül,fekszik, pacsi, hozd vissza...

Jó ötlet? :)


2009. márc. 2. 15:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

Én az alap dolgokat magyarul tanítom és a trükkök nagy részét is. De vannak, amikor egy angol kifejezés/szó frappánsabb, könnyebb a kutyának megtanulni (hangzás szempontjából) - akkor az angolt használom.

Pl. egy targethez küldésnél a touch-ot használom - hangzásra sokkal jobb, mint az "érint" (az olyan sután hangzik, ráadásul nem is lehet olyan gyorsan kimondani)

2009. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tanítsd meg neki japánul és írd is le neki kanjival, ja és öltöztesd kimonoba :D
2009. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Én ismertem olyat, aki a kaukázusiját oroszul tanította, és olyat is akinek 2 kutyája volt, az egyikhez magyarul, a másikhoz angolul beszélt, így mondjuk már van értelme.
2009. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

:DD


Régen én is angolul akartam a kutyának megtanítani dolgokat, emlékszem fel is írtam csomó mindent egy A4es lapra... de ma már örülök, ha magyarul tudja. Vagy bárhogy... :)


Szerintem elég szépen írsz magyarul, biztos nem nehéz magyarul mondanod dolgokat. Angolul azért ne tanítsd, ha nem muszáj mert tényleg sok ember hülyének fog nézni. Sajnos ez a világ olyan (főleg M.o.) , hogy ha valaki kicsit is más mindenki vele foglalkozik és őt nézik hülyének... és egy idő után inkább feladod önmagad, mert mindenki kérdezget és már unod... Téged is mindenki kérdezgetni fog, hogy mit mondasz neki, miért stb. Bár lehet egy idő után megszokják :)

ha neked angolul lenne kényelmesebb, akkor tanítsd úgy. De akkor másokkal ne foglalkozz.

2 nyelven szerintem hülyeség, minek összezavarni azt a kutyát, mindenre csak egy kifejezés legyen, nem kell neki 7 nyelven beszélnie :ddd

2009. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Orulj neki, hogy tudsz angolul, de ezzel nem szoktak kerkedni , foleg nem egy kutya betanitasanal. Semmikeppen se ketfelekeppen tanitsd a kutyat , valaszd ki melyiket es tartsd is magadat ahhoz , mert ezzel osszezavarod szegenyt.

Nekem a parom nemet , kinnt elunk , a kutyank megis "magyarul tud" . Mivel nekem is igy a jobb es hamarabb tudok reagalni magyarul , ami vilag eletemben igy marad , mindig is ugy fog tudni a kutyam ! :)

2009. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%
Magyar vagy, nem.Akkor meg ha még külföldön is lennél akkor is magyarul tanísd meg ez az én véleményem.Mondjuk tök mindegy h sit down vagy ül az a lényeg hogy megértse:)
2009. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Amúgy nem kell az egészet mondani neki hogy "sit down"

Elég ha annyit mondunk angolul hogy "sit".

Mert a "sit" csak rövidítés és a "sit down" csak hivatalos :)

2009. márc. 2. 19:12
 18/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a lehető legjobb 5let mert nehezebb az esetleges tolvajoknak magához hívni a kutyát.Az egyik kutyám Thai nyelven kapja a parancsokat és teljesen jól működik
2009. márc. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még magyarul sem jutnak eszembe néha a vezényszavak, nemhogy angolul. :) Szerintem azon a nyelven tanítsd, amelyiken gyorsabban tudsz reagálni. Nekem is van olyan, amit angolul mondok a kutyámnak, pl. a stand nem ugyanaz, mint az álj és a backre sem ugyanazt kell megcsinálnia, mint a hátra vezényszóra.
2009. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%
En Erdelybe elek , en is tudok magyarul , romanul es angolul , de meg veletlenul se jutott volna eszembe , hogy romanul tanitsam meg neki a parancsokat , pedig itt azert eleg sok a roman ,te Magyarorszagon mert akarnad angolul tanitani a kutyad? nem ertem...
2009. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!