Van 2 westim. Az egyik fajtiszta, a másik is csak annyi szépséghibája van, hogy nagyobb egy picit a füle meg a hátán van egy barna csík. Szeretnék nekik majd kölyköket. Az apára hasonlítanak inkább vagy az anyára? Mire számíthatok?
Egy helyesbítés: mindkét kutyád fajtiszta, lévén, hogy kutyák...
Faj: kutya.
FajTAtiszta, mert westie.
Igen, utolsónak jó a felvetése. Nagyon sok rejtett idegrendszeri és testi hiba kockázatát vállalod ezzel, nem beszélve arról, hogy kutyákat nem szaporítunk önnön kedvtelésünkre. Ahhoz túl sokan vannak a menhelyeken az ilyen hibás szaporulatokból.
Ha szereted az állatokat, ezt érteni fogod...
hát...
erre lennék kíváncsi,ha hibás kölykök születnének nem fedeztetném vele.
ezt kell elsőnek megtudnom!
szeretem...
de ezek nem KORCSOK lennének,már ne is haragudj
És kérem KÍMÉLJENEK : a hozzá nem értő emberek,akik csak azért írnak,mert már eleve bajuk van attól,hogy valaki kiskutyákat akar egy kutyának,,merthogy van elég a menhelyen"ez nem teljesen egy és ugyanaz a dolog.
KÖSZÖNÖM
Nem azt mondtuk, hogy korcsok lennének, hanem azt, hogy a tenyésztés és a szaporítás kettő. A menhely sem a te bántásodból jön ide, hanem azért, mert a nem hozzáértő szaporításokból született ideg-és testileg gyenge kutyák többnyire itt kötnek ki.
Szóval arra simán számíthastz, hogy ez itt szóba kerül, mert akik ilyet csinálnak azok felelőtlenek, és ellenükben minden normális természetbarát ember szót emel, ahol csak tud.
De hogy jót is mondjak: tenyésztővel (jóval, becsületessel) vedd fel a kapcsolatot, ő el fog igazítani konkrétan abban, és meg is mutatja kutyákon, mire figyelj, amikor kiválasztod a kutyád párját.
Így magad is sokat tehetsz azért, hogy még véletlenül se legyen hibás a kiskutya felhozatal- ha már mindenképp szaporítani akarsz.
Idézek:
"....a kölykök nem rendelkeznek származási igazolással, bizonytalan eredetűek, vagyis lényegében keveréknek számítanak, akkor is, ha látszólag felismerhető fajtajellegeket mutatnak. „Rendelkeznek” azonban (már ha a birtokviszony e sajátos formáját rendelkezésnek lehet nevezni) az adott fajtát terhelő genetikailag meghatározott betegségekkel, károsodásokkal, hiszen a lelkiismeretlen és ellenőrizhetetlen szaporítók nem végeztetik el tenyészállataikon a szükséges állategészségügyi teszteket. Joggal beszélhetünk tehát a vevő tudatos megtévesztéséről, amelynek eredményeképpen az olcsó kiskutya nemritkán drágábbnak bizonyul, mint az a társa, amelyért a vevő a minőségnek megfelelő árat fizeti."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!