Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shi-cu keverék kutyámat...

Shi-cu keverék kutyámat fedeztethetem egy 3. szintén kistestű fajtával?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 17:52
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
90%

Ez a két kutya hogy hasonlít neked??

Brüsszeli griffon

[link]


Shi-tzu (próbáltam olyat keresni amelyik meg van nyírva, h ne legyen megtévesztő a hosszú szőr - és talán még az anatómiai felépítés is látszik)

[link]


Csak mert mindkettőnek nyomott a feje és van rajta szőr??...

2009. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%
Figyu,nem az a gáz, hogy laikus vagy a dologban, hanem, hogy leosztod azokat akik esetleg picit jobban kompetensek nálad:( Volt egy ismim,ő a basseteket és a tacskókat látta tök egyformának, de nem akarta rá erőltetni senkire a nézeteit.Ésszel belátta, hogy a kettő más, de annyira járatlan volt kutyás ügyekben,hogy Ő nem látta a különbségeket.Nem szégyen a tudatlanság, csak ha vehemenciával párosul...
2009. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
56%

most jó volt beszólni ,ugye?

olvasd már el mit írtam kérlek:

"mindegy én hasonlónak látom őket, ez is úgy látszik izlések és pofonok"

oda is írtam, hogy SZERINTEM, meg hogy ÍZLÉSEK ÉS POFONOK(ez a szólás egyébként ugyanazt jelenti, mint a kinek a pap, kinek a papné) vagyis mindenkinek lehet saját ízlése/véleménye.

ez erőltetés???

2009. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
100%
Ahh,először még nem te állítottad,hogy nem láttunk még SHIH-TZU-t?De érzékeny lettél hirtelen,ja meg nem elég,hogy vakok vagyunk még írni sem tudunk:( Relatív,hogy kinek van joga besértődni!Mindenesetre így már jobb,a saját vélemény az szent.Ennek fényében én kérek elnézést, én felvállalom, ha bunkó vagyok:SORRY!Ebben mások is követhetnék itt a példámat-persze ez csak saját váleményem.
2009. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
86%
Kutyavállalásnál 15 évre kell gondolni. Aki nagyon jó gazdijelölt most, nem biztos, hogy 10 év múlva is tartani tudja az állatot. Sajnos pillanatnyilag a nagyon jó gazdik is megváltozott életkörülményeik miatt megválni kényszerülnek kutyáiktól. Én nem tenném ki ennek a még meg nem született ártatlan állatokat. És ez csak egy ok a sok közül, hogy az ember ne fedeztessen.
2009. febr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim válasza:
70%
Na pont ezért van ennyi kóbpr árva kutya, mert ilyen felfogású emberek vannak. Hogy jut eszedbe egy keverék kutyát még tovább keveríteni. Szerinted nincs elég ilyen kutyus a menhelyen aki gazdára vár? Már a fajtiszta kutyáknak is túlzásba visdzik a "szaporítását", miért kellene ezt egy keverék kutyával tenni. Ivartalanítás!!! Ez lenne a megoldás. Nyugaton már eljutottak idáig. Nálunk még fontosabb a "jaj de cuki kicsikutya, lehet vele játszani" Aztán meg hogy mi lesz vele és mikor dobják ki az utcára az már nem a Te felelősséged , ugye???
2009. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim válasza:
87%
jah és szó sincs arról hogy a keverék kutyák buták csúnyák rosszak. De minek neki alom? Azért mert kedvenc? Ezt nem értem akkor kényeztetsd és foglalkozz vele. De ezzel nem teszel az állatvédelemért hidd el. a 20 ismerősöd ha annyira kell nekik kutyus, hát fognak eleget találni akár tenyésztőnél akár menhelyen. Gondold meg!!
2009. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
100%

Csak tudnám hogy ez a sok agyatlan ember miért nem hisz azoknak, akik értenek is a kutyákhoz!


szó sincs arról hogy a keverék kevesebbet ér, vagy ilyesmi... csak a kutyavásárlók 90 százalékának fajtatiszta kutya kell!

mert milyen szép hosszú a szőre...mert milyen cuki feje van...mert milyen okos... mert jó házörző...mert milyen alacsony...mert milyen szép a színe...mert milyen elegáns...

és tudják hogy milyen lesz felnőtt korába! Egy keverék felnőttkori tulajdonságait ki tudja megmondani? SENKI!

lehet hogy buta és önfejű lesz amire senki nem számít!

lehet hogy kiskutyát vesznek és óriásra nő!

lehet hogy házörzőt vesznek és ugatni se bír!

lehet hogy kisgyerek mellé veszik és megtámadja majd őket!


és még sorolhatnám!

ha valaki kutyát vásárol akkor az első kérdés: Milyen fajta legyen?

mostmár szinte senki nem akar keverék kutyát, mert lehet hogy családba veszik, gyerekek mellé, és egy idegen keverék kutyát - úgy hogy még kb.re se tudják a vérmérsékletét - hogy hozzanak?

vagy lakásba veszik, és nem tudják mekkorára nő!


stb.


ebbe bezzeg nem gondoltok bele, csak rögtön lehurrogtok mindenkit hogyha rászólnak a keverékgyártókra!


és igen, 30-40 ezerér nem igen kapunk minőségi kutyát!

amit a tenyésztőnek meg kell fizetnie


-felnevelni a szukát

-oltások, féregtelenítések

-bemutatni tenyésszemlén, kiállításokon

-elvégezni az egészségügyi szűréseket

-kifizetni a fedeztetési díjat

-megnézetni az állatorvossal, míg tart a vemhesség

- venni, készíteni egy biztonságos alomládát

-szülés után szintén

-a kölyköket etetni kell mínőségi táppal

-oltások féregtelenítések a kölyköknek

-törzskönyvezés, chippelés

-sok takarítószer, a kölykök utáni takarításnak

-hirdetés feladás az újságokban

-több óra telefonálgatás az új gazdijelöltekkel

-esetenként a tenyésztő megvásárolja a nyakörvet, pórázt, tálakat stb.

-és végül de nem utolsó sorban, IDŐ,TÜRELEM,FÁRADTSÁG a tenyésztő részéről!


és ez ér nektek 30 ezer forintot ???????????????


ha már most nem tudtok kifizetni 70-80 ezer forintot a kutyáért, mi lesz ha megvesztek egy 10 ezer ft-s kutyát, és ki tudja mi a nyavalyát kapott el, és futkoshattok vele állatorvoshoz, és a számla már a felhőket súrolja!!!

ebbe bele se gondoltok???

2009. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de itt sok minden felmerült, amihez muszáj hozzászólnom.

Tenyésztő vagyok, a Világon rengeteg helyen él nálam született kutya (Japán, Anglia, Spanyolo, Belgium, Olaszo, USA, Svédo, Norvégia, Horváto, Ausztria, Románia, Ciprus...), mert eredményesek (Angliába is hordom őket kiállításra), egészségesek (minden szűréssel rendelkeznek), kifogástalan temperamentumúak (kölyök koruktól kutyaoviba járnak).

Ezeket csak azért írom, hogy tudd, nem a szomszéd kislány vagyok, aki itt okoskodni próbál.


A kiskutyák tervezésénél eszedbe jutott, hogy maga a fedezés milyen fájdalommal jár a szukának? Az állatvilágban a nőstényeket megerőszakolják, csak a fajfenntartási ösztön miatt hagyják magukat, nem azért mert élvezik. (nálunk mesterséges termékenyítés történik, ezzel sok nemi betegség elkerülhető és nem fájdalmas)

Arra gondoltál, hogy a szülés a legtöbb esetben nem megy zökkenőmentesen? Azaz bőven benne van a pakliban, hogy meg kell császároztatni. Akkor máris nem úsztad meg a műtétet amit el akarsz kerülni.


Én elhiszem, hogy sok jelentkező van a cuki szőrgombócokra, és tőled nem kerülnek utcára. DE ha ez a sok felelősségteljes szuper gazda a menhelyről mentene ki kiskutyát, annyival kevesebbet ölnének meg. A Te kutyáid jó helyre kerülnek, de ezzel nem lehet tiszta a lelkiismereted. Elveszik a helyet a már megszületett, nyomorúságosan szenvedő kutyáktól. Kérlek gondold át, remélem segítettem a helyes döntést megozni.


Üdv.

2009. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Szerintem ne strapáld magad azzal, hogy megpróbálsz villágosságot gyújtani a kérdező buksijában.Idáig nagyon sokan próbáltuk már, de valószínűleg már a felénél abba hagyta a kommentek olvasását, mert ő már eldöntötte, hogy a kutyája a szomszéd bichon-misivel lesz fedeztetve:O Csak azt nem értem, akkor meg minek bolygattja a vércukor szintünket, ha már úgyis döntött?Ehh, nem értem én ezt,biztos bennem van a hiba:((megyek inkább beveszem a vérnyomás csökkentőmet..)
2009. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!