Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shi-cu keverék kutyámat...

Shi-cu keverék kutyámat fedeztethetem egy 3. szintén kistestű fajtával?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 17:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra vonatkozott,hogy 3.fajtát gond nélkül bevonhatunk e vagy nem,mert akkor shi cu lesz az apa.

Hideget meg azért nem tűröm,mert nem az volt a kérdés fedeztessem e hanem az,hogy 3.fajtával lehet e.

Köszönöm a válaszokat,ennek függvényében döntünk.

2009. febr. 7. 21:11
 32/70 anonim ***** válasza:
100%

figyelj...

az hogy 3. fajta, teljesen lényegtelen, mert az utcán kóborló kutyák sem "beszélik meg" milyen fajta vagy, pározzunk-e...

de bárcsak így lenne...


de különben, miért szeretnéd pároztatni? attól még mert 20-an jelentkeznek a kutyáért, nem biztos hogy majd ha felnő, akkor is jó lesz majd nekik! Inkább hoznának ők is ki menhelyről, hogy segítsenek!


aszt hiszed ettől majd hűű de jó lesz mert szült a kutyád? és ha belehal? ebbe ugye nem is gondol bele kedves gazdi! Akár mi előfordulhat! ha meghal akkor is így oda lesz azért hogy szüljön??

komolyan, megérdemelnéd hogy belehaljon a kutyád, hogy egy kicsit elgondolkozz miért is kellett ez neked! mert az előző ép eszű válaszolókra nem halgattát!

csak a kutyust nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sajnálnám, és nem neki kívánom a halált...

2009. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, ha a kérdés kifejezetten a 3. fajta bevonására vonatkozik, akkor is hasonló a válaszom: Nem, nem helyes bevonni. Keveréket lehozni, kifejezetten szándékosan, nem helyes. Indokaimat az előzőekben részletesen leírtam.


Az álvemhesség problémáját másként is meg lehet oldani, akár az ivartalanítással, akár homeopátiás szerekkel, tüzelés utáni nagyobb odafigyeléssel (kevesebb étel, víz, kevesebb játék és simogatás; egy jó állatorvos ezt el tudja magyarázni).


Az előző válaszoló - bár ízléstelenül, de - felhívta arra is a figyelmet, hogy bizony az ellés egy kutya életében komoly veszéllyel is járhat. Ezen érdemes lenne elgondolkozni, állatorvossal megbeszélni.

2009. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
18%
és a fajtiszta kutyáknál megéri a kockázat?persze, hisz 100.ezreket kaszál az ember.
2009. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:

Akkor több hozzászóló szerint,ne is legyen annak a kutyánal kölyke aki keverékkénk született?Emberekkel is csinálhatnánk ezt,hisz ott is lehet selejt...

Ennyire fajtatiszta embereket még nem is láttam...HIHI...

2009. febr. 7. 22:06
 36/70 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi buta, együgyű ember nem sok oldalon van...grat;)

Kedves Kérdező!

Azért ne hasonlítsuk már össze a kutyákat meg az embereket. Az ember tud dönteni a sorsáról (pl. bevállal-e egy gyereket, vagy sem..) a kutya NEM! Tudod, hogy az utóbbi időkben hány ilyen kis szőrpamacs került menhelyre borzasztó körülmények között? Nos igen, ők is nnyira lehetnek aranyosak mint a te kutyád (sőt, van köztük fajtatiszta is). És mégis ez lett a sorsuk.. Pedig ők s voltak gazdánál. Arra akarunk rávilágítani, hogy felesleges egy újabb keverék alom. Mivel nem vagy jártas az állatvédelemben, nem tudhatod, mennyi kutya csücsül menhelyen... ők miért nem kellenek senkinek? Pedig van köztük kölyök, felnőtt, idős, néhány nagyon mutatós darab is... Az mind szép és jó, hogy 20 jelentkező van, de nem gondoltár arra, hogy hányan mondják majd vissza? Mert mégsem kell nekik egy állandóan éhes, pisi-és kakigyár, vagy mert elutaznak, nem olyan az anyagi helyzetük, hogy még egy kutyát is eltartsanak... számtalan dolog előfordulhat. És miből gondolod, hogy az új gazdáik 10-15 éven keresztül gondoskodni fognak róla? Gondolj csak bele.. 1,5 millió gazdátlan kutya. Ők is úgy jöttek világra, hogy "nekik biztosan lesz gazijuk..." és vajon miért nem? Honnan tudod, hogy pont a tieidnek lesz jó gazdijuk, akik életük végéig gondoskodni fognak róluk? Apropó, csak nézz szét akár a környéketeken... hány kutya tengi életét láncon, rossz körülmények között? Ki garantálja, hogy a te kölykeiddel nem fog ez megtörténni. Mi nem téged akarunk rehurrogni, csak felhívni a figyelmedet arra, hogy amit csinálsz, az nem jó... (www.olcsokutya.uw.hu)-> sötétebbeknek ide írkálás előtt ajánlom az oldal alapos áttanulmányozását;)

Apropó, az álvemhesség nem betegség, és egy elléstől nem fog elmúlni... vagy évi 2 alom keverékkel akarod elárasztani a menhelyeket? Mert a lehetséges gazdák száma is véges... Én továbbra is az ivartalanítást javaslom, de a te kutyád, csak ha véletlenül mégsem találnak gazdit, vagy életük során bármikor szorult helyzetbe kerülnek, vállald be őket is, gondoskodj róluk sajátodnént, ahogy azt az IGAZI tenyésztők teszik.

2009. febr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
18%

Én vagyok a 3. válaszoló:

Én fajta tisztát ugyanolyan fajtával pároztattam. Csak azért szóltak le, mert nincs törzskönyvük.

Látom téged se kímélnek. Megkaptad a választ, hogy lehet, szóval ha írnak is ne olvasd el, ne szólj vissza, mert most már csak ilyen válaszok lesznek. Igen fedeztetheted, de szerintem is csak akkor merd, ha lesz nekik gazdija.

DE mivel, azt mondtad, hogy lesz, ezért nyugodtan csináld.

De többet ha lehet tényleg ne. És gondolj bele, hogy ezeket is kell etetned, féregtelenítened, oltanod hiába keverék. Ha ez neked megoldható, hogy akár 50 ezret is rá költhetsz, de inkább többet, akkor sok szerencsét.

2009. febr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt nekiállsz szaporítani a kutyádat, javasolnám, hogy nézd meg az "Earthlings" nevű videót- a google-be beírva megtalálod.Ott egy rejtett kamerával mutatják be, hogy mit is csinálnak sintértelepeken összegyűjtött, senkinek nem kellő KEVERÉK kutyákkal;beleértve a kis kölyköket is.Hogy sokszor drágának tartják az altató injekciót és akkor gázkamrába csukják a felesleges ebeket,akik hihetetlen kínok közt múlnak ki, majd görcsberándult testüket vasvillával dobálják ki egy halomba.De van hogy élve rakják a kukás autóba, ami szeméttel van zsúfolva.Vagy,hogy mit élnek át a kutyák mikor a sintér befogja őket, nem éppen úrias módszerekkel.És ezek nagyon nagy részt keverékek,akiknek nincs becsületük:( Ha megnézted ezt a "kellemes kis videót- igen, nálunk is ez van, mielőtt azt mondanád, hogy ez sci-fi-utána mondd, hogy kiskutyákat akarsz a keverék szukádnak, akinek eddig szerencséje volt veled.
2009. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
11%

fajtiszta kutyát akit pénzért vásárólnak is megvan az esélye hogy utcára kerül, rossz sora lesz, láncon...

szerintem akkor soha többet egy kutya se szülessen!

2009. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
96%
Kedves előttem szóló! VEdd a fáradtságot, nézdd meg egy menhely honlapját.Nos, mhány keveréket és hány fajta tisztát látsz? Ahh, szóval a keverékek vannak túlnyomó többségben!?Nem a kommentezőket kell gyűlölni, hanem az emberek 85%-át, akik inkább a fajtatiszta mellett döntenek.Képzeld, nekem van egy basset keverék kislányom, meg egy meztelen kutya fiúcskám.És a 2jük közül a pedigree-s nagyon igéretes fiú lett ivartalanítva!pedig milyen fantasztikus almot lehetett volna lehozni tőlük;)A kicsi lány-5éves- mai napig ivaros,de soha nem ellett még és nem is fog az már fix!
2009. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!