Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shi-cu keverék kutyámat...

Shi-cu keverék kutyámat fedeztethetem egy 3. szintén kistestű fajtával?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 17:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
25%

kóborkutyákra egy megoldás:

összes kutyára kötelező csipp.ha ez nem található egy kutyán,akkor aludj szépen kiskutyám.

:(

2009. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
46%

Hadd szóljak én is hozzá:

Fedeztesd, ha tudsz nekik gazdát találni, amúgy sincs senkinek köze hozzá!

A kóbor kutyákról annyit, hogy szerintem is a legtöbbet el kellene altatni, és ezt nem azért mondom, mert nem szeretem a kutyákat. Imádom őket, de lássuk be, nem élet az nekik, ami egy menhelyen folyik. Én adnék minden bekerülő kutyának 2-3 hónapot, aztán ha ezalatt nem találnának nekik gazdit elaltatnám. Szerintem ez a vegetálásnál, szarban járásnál, és éhezésnél (mert hát a menhelyen is ez megy nem csak az utcán!) humánusabb lenne! De hát ez csak az én véleményem, lehet lehurrogni.

2009. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 A kérdező kommentje:

Ismerősöm kutyája lenne az apuci és imádja egymást a két kutya:)

És a miénk is chippelve van;)

2009. febr. 7. 19:19
 24/70 anonim ***** válasza:
89%

"De amikor az a lehetőség hogy vagy szül vagy kipakolják a kutyádat mert álterhes sokszor akkor te se vágatnád fel első körben,ha ez megoldhatja a problémát"


Kedves kérdező! De igen!! Én akkor ivartalaníttattam a fiatal szukámat, mikor 10 hónaposan negyed évre másodszor is betüzelt. Ha az én keverék kutyám lenne álvemhes tüzelés után, akkor még véletlenül sem úgy akarnám megoldani a dolgot, hogy befedeztetem.

2009. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!

Ha mindenképp fedeztetni akarod a kutyádat, akkor minek tetted fel itt ezt a kérdést?!

2009. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
68%

mert itt bárki "bármit" kérdezhet.

és gondolom egyszerű igenek, vagy nemeket várt, nem okoskodásokat

2009. febr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a válaszom: NEM!
2009. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy tudom tévhit, hogy szüléstől elmúlik az álvemhesség...
2009. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy a menhelyeken mocsokban,éhezve élnek a kutyák,baromság,és olyan állíthat ilyet,akinek derogál elmenni,ne adja Isten segíteni egy ilyen helyen.Volt egy-két hírhedt,zóta felszámolt hely(Dunakeszi,Baja,Újlengyel),ami igazából nem menhely volt,hanem mentálisan beteg emberek kutyabegyűjtő helye.

Elárulom a kedves kérdezőnek,hogy a kis termetű,fajtatiszta divatkutyáékból is van menhelyen,sintértelepen,ezért nem érdemes a keveréket pároztatni.Az meg egy barom,aki azt mondja,egy kutyának legalább egyszer ellenie kell.Ezt a dolgot már réges-rég megcáfolták tudományosan.

Nekem klasszis küllemű(adott fajtából küllembírói vizsgám van,meg tudom állapítani) fajtatiszta 10 hónapos kutyám van.Szuka.Volt.

Semmi baja nincs az ivartalanítás miatt.

2009. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Mindenkinek szíve joga azt tenni a kutyájával, amit akar, de: ha itt valaki feltesz 1 kérdést, amire aztán válasz gyanánt kap "hideget-meleget", ne sértődjön meg. Persze, nem kell személyeskedni, de azt hiszem, itt elég sokan kultúrált módon próbáltak rávilágítani: keveréket szaporítani felelőtlenség.


Rengetegszer hallani, hogy az ismerősök előre jelentkeztek, lesz biztos helyük a piciknek, biztosan nem jutnak az utcára, menhelyre, stb. Valóban, biztosan? Gondolt arra, hogy a kölyköket regisztráltatni kell (chip), aminek költése lesz, oltatni és a gazdikkal tartani a kapcsolatot a kutya élethosszán kereszetül, segíteni, tanácsokat adni etetés, egészség, nevelés és ki tudja, milyen területeken? Ezekre is képes lesz?

Arról nem beszélve, hogy ismeretlen eredetű (keverék) kutyáknál nem tudhatja, nem kerül-e össze rokonnal a fedezéskor. Nem hozza-e ki a fajta hibáit (típusos betegségekre gondolok; nem ismerem a Shi-tzut, de gyanítom, érzékeny fajta)esetleges öröklődő bajokat? Mert a tenyésztés erről szól, és nem arról, hogy "nem vágatja fel a kutyát" mert az álvemhes. Csak pár utolsó megjegyzés: az én fajtatiszta kutyám 1 éves koráig 4x tüzelt, ebből 2x volt álvemhes. Számomra nem volt kérdés - két állatorvossal történt konzultálás után - az ivartalanítás. Fél éve esett át rajta, és remekül van, nincs semmi szövődménye a műtétnek, és nem kell attól tartanom, hogy méhgyulladása, daganata lesz.


Remélem, helyes döntés hoz.

2009. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!