Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavar egyeseket hogy...

Miért zavar egyeseket hogy egyre többen kedvelik a mudit?

Figyelt kérdés

Vagy úgy a magyar fajtákat egyben, csak nekem pont erre a fajtára van rálátásom. Mitől rosszabb az aki a mudit szereti, mint aki egy népszerübb fajtát, és azt 'reklámozza', azzal elfogult?

Amikor jön egy kérdés, sokszor leszólják azokat akik a mudit ajánlják. Azokat miért nem szólják le akik minden illő kérdésbe bordert vagy labradort vagy akármit irnak, mikor még ezer fajta van aki illene oda? Nekik miért nem mondják hogy 'jaj már megint a labi|border stb'. Azokról nem is beszélve akik tök nem oda illő fajtát javasolnak. Nem hinném hogy van tökéletes kutya. Mivel rosszabb a mudi mint akármelyik másik fajta vagy keverék?


2010. nov. 22. 15:46
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként tessék itt van, hogy miért nem ajánlott akárkinek: [link]


Ismerem szilyt, nem egy ididóta, jár is vele kirándulni, mégsem tudta megnevelni, nem tudja megadni neki amire szüksége van.


Egy átlag ember nem tudja kielégiíteni egy mudi igényeit, ezt lássuk be. Sőt ritka, és nagyon elszánt ember az aki úgy tud együtt élni egy mudival, hogy az a mindkettőjük számára kielégítő legyen.


És ez nem a kutyát minősíti, hanem a mai társadalmat. Ma egyszerűen másra kell a kutya, mint 50 vagy több évvel ezelőtt. Ma nincs neki feladat azon kívül, hogy cuki lelki társa legyen az elidegenett városi embernek, hogy hozzon egy kis természetet az otthonunkba. Ettől még a mudi egy szuper belevaló temperamentus munkakutya, de nem alkalmas arra, amire a legtöbb embernek ma kutya kell.


Szerintem ennyi.

2010. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Ismerem ezt az irást és ez az ember egy hatalmas nagy b*rom- bocs ha ismered- én meg a mudit ismerem, és tudom hogy igy elrontani csak azt tudja aki nagyon rosszul neveli, vagy ha idegileg igy született. Egyik sem a fajta hibája... Egy mudiból oltári nagy butaság végső következtetéseket levonni az egész fajtára. Nem a kirándulástól lesz a kutya jól nevelhető...

Egy normális gazda mellett a mudi kiemelkedően alkalmazkodó. És a többi pásztor és munkakutya is.

De még mindig nem erről van szó. Komolyan nem tudtok olvasni? Olyanokról van szó akikhez illene a kutya. Hányszor mondjam még el????

2010. nov. 24. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!