Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavar egyeseket hogy...

Miért zavar egyeseket hogy egyre többen kedvelik a mudit?

Figyelt kérdés

Vagy úgy a magyar fajtákat egyben, csak nekem pont erre a fajtára van rálátásom. Mitől rosszabb az aki a mudit szereti, mint aki egy népszerübb fajtát, és azt 'reklámozza', azzal elfogult?

Amikor jön egy kérdés, sokszor leszólják azokat akik a mudit ajánlják. Azokat miért nem szólják le akik minden illő kérdésbe bordert vagy labradort vagy akármit irnak, mikor még ezer fajta van aki illene oda? Nekik miért nem mondják hogy 'jaj már megint a labi|border stb'. Azokról nem is beszélve akik tök nem oda illő fajtát javasolnak. Nem hinném hogy van tökéletes kutya. Mivel rosszabb a mudi mint akármelyik másik fajta vagy keverék?


2010. nov. 22. 15:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Na itt te vagy aki félreértetted amit írtam. Én személy szerint nem tartanék mudit, mert csak kínoznám a lakásban. Nem azt írtam, hogy azok is kínozzák akik itt tartanak a lakásban mudit. Biztos megadják a kellő mozgást neki és a törődést is. Félreértetted!

Amúgy pedig én nem vagyok elfogult a saját fajtámmal. Tisztában vagyok vele, hogy melyik kutyának mik az erősségei. Persze vannak akik mindenkit az ő fajtájukra akarnak rábeszélni, mert az a legjobb fajta... Én nem csinálom ezt! Elmondom a véleményem és ennyi, de nem beszélek rá senkit a shih-tzu-ra.

2010. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szerintem meg te fújod fel a dolgot.

Miért érdekel ennyire, hogy sokan nem ajánlják a mudit? Az még nem jelenti azt, hogy nem tartják jó kutyának, egyszerűen csak nem való panellakásba, napi fél órás séta mellett. És nem sok embernek van ideje naponta órákat sétálni és lefárasztani a "hiperaktív" kutyáját. Ezzel a lebeszéléssel pont, hogy a kutya érdekeit nézik.

Persze van aki nem rajong a magyar fajtákért, ezzel sincs semmi baj. Mindenkinek más tetszik.

Amúgy a bordert szintén sokan nem ajánlják, hasonló okok miatt.

A labrador pedig alkalmazkodóképes, nyugodtabb fajta, nála kisebb az esély, hogy megzakkan a bezártságtól.

2010. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 xnorkax ***** válasza:
Most nem bunkóságból, de ennyire ráértek ilyenen veszekedni? Aki mudit szeretne, az mudit tart. :D Nehogy már arctalan kommentelők véleményére hallgass. Ha ki tudod elégíteni az igényeit tartsál. Nem mondhatja senki sem, hogy nem vehetsz. Szerintem a mudi nagyszerű kutya, halkan megjegyzem felénk vannak olyan "kutyások", akik még csak nem is hallottak volna, vagy ha igen akkor keverik a pumival vagy a pulival. Már csak a neve miatt :"D Tehát sokan nem is ismerik. Én tartanék mudit, minden vágyam lenne, de a snaci-terrier keverékem mellé maximum egy nyugisabb kutyát választanék. Egy mudi meg teljes embert kíván.
2010. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Csak megjegyezném hogy a kérdésemben kitétel volt hogy a kutya (jelen esetben mudi) illik a kérdésbe tehát eleve nem arról beszéltek amiről én, mert itt nem arról van szó hogy lebeszéljük aki panelben akarja tartani. Hanem arról hogy akár mudija is lehetne, de ha valaki meg meri emliteni akkor rögtön jönnek a 'na már megint a mudis, már megint a mudik'. Miért lenne kevésbé jó mint más kutyák amiket ott felsorolnak akik ugyanolyan hiperaktivak meg minden csak épp népszerüek is? És nem csak itt, hanem a való életben is. Mintha egyeseket fárasztana hogy valaki szereti a mudikat én meg olyan ember vagyok aki szereti érteni a dolgokat. Sokszor olyanokkal is találkozom akiknek magyar kutyája van mégis ferde szemmel néz a mudikra. És komolyan nem értem miben mások mint a többi kutya...

Amúgy meg shih-tzus, persze te tökéletes vagy, szemernyi elfogultság sincs benned. Hát bennem van és nem szégyenlem, és a legtöbb kutyásban szintén, az mégsem zavar annyira másokat. Én is tudom hogy mások számára mi nem tökéletes a kedvenc fajtámban de ettől még vagyok róla győződve hogy nekem tökéletes és a legjobb kutya csak ők nem tudnak alkalmazkodni és az nem a fajta hibája. Miért lenne gyengéje az ha egy kutya sokat mozog? Vagy keveset? Vagy hosszú szőrü, vagy rövid? Ez egyik sem rossz dolog csupán az adott ember vagy meg tud felelni neki vagy nem. Egyik normális kutyának sincsenek negativ tulajdonságai. Negativ az lenne ha pl harapós lenne egy fajta, a másik meg rágós, de ilyen nincs ez szinte csak nevelés kérdése. Itt az ember az aki vagy illik hozzá vagy nem. Amúgy meg én sem reklámozomk a kedvenc fajtáim, de ha valahova illik akkor igenis odairom. És igenis jókat fogok róla mondani és sokat beszélni róla. Miért ne tenném? De olyanoknak nem ajánlgatom akiken nyilvánvaló hogy nem nekik való.

2010. nov. 22. 19:06
 25/32 anonim ***** válasza:

Hopp, hopp!

Leírtad a lényeget! NEKED, SZÁMODRA a legtökéletesebb kutya. Akkor miért érdekel, hogy mások ferde szemmel néznek rád? Inkább örülj neki, hogy nem egy yorkival rohangálsz az utcán. Itt az a lényeg, hogy neked ő a mindened és ennyi, a többi meg nem számít.

Jah, és én sem vagyok tökéletes ahogy senki más! Nincs bennem elfogultság, ugyanúgy tartanék én is mudit is ha tehetném mint egy boxert vagy amstaffot. Elég sok fajta tetszik, csak nem adhatom meg nekik azokat a feltételeket amik kellenek nekik. Jelenleg még nem.

Sok boldogságot a kutyusodhoz!

Shih-tzu-s

2010. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Ti micsoda egy hisztis pina vagy.. senki nem utálja a mudidat megnyugodhatsz,sok boldogságot nektek ... sőt a legszebb ,legokosabb,legintelligensebb állat a világon,nyugodtan ajánlom 70-90 éves korosztálynak a 20 négyzetméteres albérletbe is..

Egyébként meg semmi extra nincsen a mudiddal ki kell ábránditsalak,ugyanolyna mint az összes többi fajta.. tud ugatni,ülni,kajálni..majd ha gyököt is von akkor oszd itt az észt

2010. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"jönnek a 'na már megint a mudis, már megint a mudik"


Bocs, de én még ilyet nem olvastam. Akinek nem való a mudi, annak más pörgős kutya sem való. Az ilyeneket tényleg le kell beszélni róla. Sajnos elég sok mudit adnak le menhelyeken, mert utólag jönnek rá, hogy egyszerűen képtelenek lefárasztani és hogy valami veszett idegesítő hangon tud ugatni, és ezt akár egész nap egyhuzamban is bírja. Olyat is hallottam már, ahol kertesházban tartották és a fél utca aláírsást gyűjtött a kutya eltávolításáért! Szóval lehet a mudit ajánlgatni, mert nagyon jó kutya (nekem is tetszik), de nem fűnek-fának, hanem csak olyannak, akinek tényleg való! És ehhez hozzá tartozik, hogy tájékoztatni kell a leendő gazdit a kutya minden tulajdonságáról, nehogy kellemetlen meglepetés érje. Én biztosan nem tartanék soha munkakutyát, mert nekem nem való. Sőt, kifejezetten örülök, hogy a kedvenc fajtám nem népszerű, és hiába olvasok itt olyan kérdéseket, amire nyugodtan ajánlhatnám, nem teszem. Akinek az kell, az magától is megtalálja. Persze, ha konkrétan arra a fajtára vonatkozó kérdést tesz fel valaki, akkor megpróbálok válaszolni. De szarintem addig jó, amíg nem népszerű egy fajta és tényleg csak azok tartják, akik ismerik és szeretik.

2010. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Ti komolyan nem tudtok olvasni? Hányszor kell még elismételni hogy i t t n e m a r r ó l van szó akihez nem illik a kutya. Mert én olyannak nem ajánlom, a panelba meg nem tudom hova... Itt arról van szó hogy leszólnak mert leirom oda ahova illik de bezzeg ugyanoda a border,a némer juhász, vagy akármelyik más kutya, még az is ami nem illik oda, nem zavar senkit.

És miért baj ha én kiváncsi vagyok más véleményére főleg ha értelmetlennek tartom? Nem mindenki úgy él hogy 'lesz*rom az egész világot'.

Nem akarok hogy sok mudi legyen vagy népszerá legyen csak azt akarom megérteni miért van baja vele sok embernek ok nélkül. Aki nem tud olvasni és aki nem tapasztalt ilyet at ne irjon mert értelemszerüen nem azoknak szól a kérdés.

2010. nov. 23. 11:38
 29/32 anonim ***** válasza:

Egyet értek azzal hogyha valaki nem tudja biztosítani (akármilyen) kutya számára a neki elegendő mozgást (stb) akkor válasszon más fajtát.

Viszont SAJNOS szerintem ez az utolsó ami (a legtöbb) kutya vásárló eszébe megfordul. Első az, hogy melyik a legnagyobb melyik a legszebb, melyik a legtöbbet látott az újságba, milyen van bekemnének... (TISZTELET A KIVÉTELNEK!!) Viszont ha valaki szerelmes egy fajtába akkor nem magyarázod meg neki sose hogy a másik jobb. és ez így van jól.

Nekem a második kedvencem NJ, a Magyar vizsla után. De mióta meg van a vizsim azt hiszem sose lesz más fajta a kutyám. Csak ez a kettő. De a vizsla az biztos!

Ennek ellenére az összes MAGYAR fajtára büszke vagyok mert mind kiváló kutya!

Az meg, hogy sok embernek "ciki" ha valaki magyar fajtát tart vagy ha büszke vagy akármire ami magyar az elég szomorú.

Erre minden magyar embernek büszkének kéne lenni akármilyen kutyát tart akármilyen virslit eszik, akármilyen pálinkát iszik.


Erről ennyit.

2010. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott közben,hogy szerintem te az a lány vagy,aki szerint a mudi mindenben jó,a legtökéletesebb kutya,és a legszebb is mert úgy néz ki mint egy FARKAS :DDD
2010. nov. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!