Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavar egyeseket hogy...

Miért zavar egyeseket hogy egyre többen kedvelik a mudit?

Figyelt kérdés

Vagy úgy a magyar fajtákat egyben, csak nekem pont erre a fajtára van rálátásom. Mitől rosszabb az aki a mudit szereti, mint aki egy népszerübb fajtát, és azt 'reklámozza', azzal elfogult?

Amikor jön egy kérdés, sokszor leszólják azokat akik a mudit ajánlják. Azokat miért nem szólják le akik minden illő kérdésbe bordert vagy labradort vagy akármit irnak, mikor még ezer fajta van aki illene oda? Nekik miért nem mondják hogy 'jaj már megint a labi|border stb'. Azokról nem is beszélve akik tök nem oda illő fajtát javasolnak. Nem hinném hogy van tökéletes kutya. Mivel rosszabb a mudi mint akármelyik másik fajta vagy keverék?


2010. nov. 22. 15:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Lásd divatkutyák. Nem biztos, hogy egy fajta reklámozása jó ötlet, és vonatkozik ez minden fajtára. Az ember tudja mit akar, ne egy mások által ajánlott fajtát válasszon, amiről semmit nem tud.
2010. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet h más oldalt olvasunk, de én ilyet - pláne mostanában - egyáltalán nem láttam. Paranoiás vagy. :o)

Az utóbbira a válasz, meg azért, mert nem ismernek mást. Ők se különbek mint az átlag, azt hallja h pl a borderről intelligens és már nyomatja is. De nem lát tovább az orránál és nem ismer semmi mást mert tv-n szocializálódott és "tanult" emberekről beszélünk. :o))

2010. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Na persze de itt nem a kérdezőről van sz (nem is azt akarnám hogy az oldal alapján válasszon valaki kutyát) hanem a válaszolókról akik tökre fel tudnak idegesedni a mudi vagy egyéb ilyen fajták hallatán.
2010. nov. 22. 15:55
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

nekem pulim volt, és akármelyik reklámkutyánál jobb

szívósabb, okosabb, és szerethetőbb


ne törődj másokkal, azért reklámozzák a labradort, mert azzal van tele a tévé meg az internet,

azok az emberek nem a kutyákat szeretik, hanem másokat majmolnak

2010. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem itt az a baj, hogy ezen az oldalon a mudis gazdik elfogultak. A fórumozók meg nem a kutyafajtát utálják, hanem inkább azokat a gazdikat akik nem értik meg, hogy létezik más fajta is.

Sajnos egyszer belém is belémkötött egy mudis gazdi, pedig semmi rosszat nem írtam a kutyáról, sőt ajánlottam!!! Erre leszólt mert nem írtam le pontosan az egész standard-jét a kutyának.

Persze vannak rendes gazdik is és am sztem egy nagyon is hasznos kutyáról van szó. Nekem csak azért nem kellene mert sajnos nem tanyán élek ahol terelhetne, így nem akarnám kínozni.

20/L

2010. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem a mudit (meg a többi magyar fajtát) de szerencsére még nem nagyon találkoztam azzal amit írsz. Legfeljebb itt ezen az oldalon....

Ami viszont engem zavar hogy sokan a magyar fajta szeretetet összekapcsolják valami álmagyarsággal, és egyből azt hiszik hogy ha én kiállok a hazai fajtáink mellett már valami szélsőséges csoport elveit is vallom.

Pedig egyszerűen csak úgy érzem hogy ezek a kutyák tökéletesek számomra, megfelelnek az elvárásaimnak és azt sem tagadom hogy igenis büszke vagyok rájuk.

A kutyafajták szeretete (értsd: preferálása) nagyrészt egyéni izlés, meggyőződés dolga, nem lenne szabad-e miatt leszólni egymást, mintahogy amiatt sem hogy valaki kicsi vagy nagytestű kutyákat kedvel, tenyésztőtől vagy menhelyről választ társat....

2010. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
34%

Én még soha nem tapasztaltam ezt a jelenséget amiről te beszélsz.. szerintem neked nemcsak mudid hanem kissebségi komplexusod is van.

Amúgy én pl semmilyen juhász és terelőkutyát nem szoktam ajánlani hobbikutyának vagy "házörzőnek",mivel nem 1 órás sétákra lettek kitlaálva,vagy arra h 30 négyzetméteren a panelban döglődjenek amig haza nem ér a gazdájuk. Én úgy vettem észre (itt felénk van vagy 10 puli,meg border is 2) ,hogy iszonyatosan "idegebetegek" ,agresszivak lesznek a bezártságtól és a mozgáshiánytól.Ezt sokan annak könyvelik el,hogy "rossz " a kutya,aztán kirakják vagy elaltatják.

Szóval egyáltalán nem rosszabb,de ne tartson terelőkutyát senki lakásban,de kertesben is csak akkor ha dolgozik vele és futtatja RENGETEG.

2010. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,az egyik hozzászóló emlitette a magyarkodást..Mert olyat már olvastam itt,hogy valaki teszem azt németjuhászról kérdezett,azt szeretne tartani erre valaki leosztotta,hogy milyen felháboritó,hogy magyar ember nem magyar kutyát vesz. De itt sem a magyar kutyák,vagy a mudi az utálatos,hanem az ember aki ilyet ir . Üzenem neki ha esetleg olvass ,hogy remélem ő lovon jár és magyar virslit eszik..
2010. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
15:56 na pont erről beszélek! Talán a többi gazdiban valami ellenanyag van elfogultság ellen? Mert én nem úgy vettem észre. De akkor nekik szabad, egyes fajták gazdáinak meg nem? Arról már nem is beszélve hogy kissé megérthetnéd őket. A magyar fajtásokat sokszor a szokásosnál is több sértés eri (beszólások az utcán stb) a fajták ismeretlensége révén és ezért kicsit durcásabbak lesznek mint azok akik kutyájától mindenki elolvad, mert Rex vagy a világ legokosabb kutyája...
2010. nov. 22. 16:03
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem az előző meg is fogalmazta miért. Nézz körül, nézd meg, hoyg egy átlag ember milyen körülményeket biztosít a kutyájának (nap 2x félóra séta, stb) meg mennyit foglalkozik vele, mennyire neveli és tanítja, és gondolkodj el azon, hogy hogyan érezné magát egy átlag háztartásban egy mudi.


Nagyon jó kutya, az egészen biztos. De nem az az életforma való neki, amit egy átlag hazai kutyás tud/akar/hajlandó biztosítani.


Persze, erre meg az a jogos válasz, hogy akkor inkább ne is legyen kutyája, de aki kutyát akar, azt lebeszélni nem nagyon tudod, viszont akkor már inkább ajánlasz neki valami kevésbé mozgás és munkaigényes társasági kutyát inkább.


A jack russelről is mindenkit lebeszélnek, meg a borderről is, pontosan ezek miatt.

2010. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!