Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavar egyeseket hogy...

Miért zavar egyeseket hogy egyre többen kedvelik a mudit?

Figyelt kérdés

Vagy úgy a magyar fajtákat egyben, csak nekem pont erre a fajtára van rálátásom. Mitől rosszabb az aki a mudit szereti, mint aki egy népszerübb fajtát, és azt 'reklámozza', azzal elfogult?

Amikor jön egy kérdés, sokszor leszólják azokat akik a mudit ajánlják. Azokat miért nem szólják le akik minden illő kérdésbe bordert vagy labradort vagy akármit irnak, mikor még ezer fajta van aki illene oda? Nekik miért nem mondják hogy 'jaj már megint a labi|border stb'. Azokról nem is beszélve akik tök nem oda illő fajtát javasolnak. Nem hinném hogy van tökéletes kutya. Mivel rosszabb a mudi mint akármelyik másik fajta vagy keverék?


2010. nov. 22. 15:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem baj, sőt ... Szerintem idehaza csak magyar fajtákat kellene tartani. Nagyon sok kérdésben keresnek olyan kutyát, mint a mudi. Időjárás álló bunda (tehát nem kell télen felöltöztetni és kint is tartható), relatíve keveset eszik (persze mihez képest), nem kell rendszeresen a bundáját kefélni (sőt egyenesen tilos max 2 hetente egyszer),megugatja az idegeneket (ebben a pumival világbajnokok), és a sort lehetne tovább folytatni. Abban viszont aggodalmamat fejezem ki, hogy terelésre nagyon kevés helyen lehet magyar fajtákat oktatni. Szinte mindenhol csak border collie-t hajlandóak fogadni :o (mivel csak ahhoz értenek). A népszerűség egyben az állomány felhígulását is hozhatja,- mint a border colie-nál - mert nem hinném,hogy mindenki szeretne terelni vele. Pedig ő is munkakutya, mint a többi összes magyar fajta.


ÉN a mudikkal vagy :D

2010. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Na ez is érdekes mert akkor ki tartson munkakutyát? Nem sok embernek van 1000 fős nyája és a kutya számára való munkája. Ilyen formán kihalhatna a legtöbb munkakutya... Szerintem aki rendesen neveli a kutyáját és megfelelő helyet biztosit neki annak a kutyája nem lesz idegbeteg. És ehhez nem kötelező dolgoznia a kutyának a szó eredeti értelmében... Persze a nevelés munka, de azért attól mert egy kutya jólnevelt meg tud trükökket még ugyanúgy hobbikutyának nevezzük mégis van mit csinálnia, nem?
2010. nov. 22. 16:07
 13/32 anonim ***** válasza:

15:56 vagyok

Látod, te is megszólsz engem pedig semmi rosszat nem írtam! Megértem őket, ugyanis a mamáméknak egy pumi keverékük van és imádom! Rendszeresen sétálok mudikkal, vizslákkal, pulit is ismerek. Nekem pl border collie nem kellene soha. Ez ilyen. Kinek ez, kinek az. Én nem ítélem el őket, hogy ilyen kutyájuk van! Mindenki a maga személyiségének, életkörülményeinek és lehetőségeinek megfelelő fajtát választ úgyis. Csak akinek másmilyen kutyája van azt sem kellene EGYES -tisztelet a kivételnek- gazdiknak megszólni.

Amúgy én is ugyanúgy kapom a megjegyzéseket, mert kistestű kutyám van. Úh tudom min mennek keresztül. De véleményem szerint aki leszól egy másik kutyást az egy degenerált barom és nem igazi kutyabarát!

Minden kutyafajtát imádok és ez így is lesz!

2010. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Persze, nem kell feltétlenül terelni vinni. De akadályokon ugrabugráltatni, láb között szlalomoztatni, előre küldeni, labdát kerestetni vele, meg mittudomén még miket lehet ilyen hétköznapi kutyásként, de muszáj csinálni vele. A munka nem feltétlenül a szó hagyományos értelmében munka, de feladat. A legtöbb gazdi meg azt várja a kutyájától, hogyha kimennek a parkba, akkor a kutya futtassa meg magát míg ő ül a padon, ha hívja menjen oda hozzá, egyébként a lakásban meg legyen csendben és nyugiban.


A mudi ettől tényleg idegbeteg lesz (mint ahogy a legtöbb kutya amúgy).


Ez olyan dolog, hogy a vizslának meg az agárnak meg a kilóméter kell. Bármennyire imádom őket, sosem szúrnék ki velük úgy, hogy rábeszélek egy városi embert.


Akinek temperamentum nélküli alig kutya kell, az igenis vegyen uszkárt, meg labradord, mert azok annyira alkalmazkodóképesek, hogy még az ilyen idióta gazdáknál is tudnak viszonylag normálisak lenni.

2010. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Én nem szóltalak meg. Azt egyáltalán értetted amit irtam? Mert kb igy szólt: te azt irod az a baj hogy egyes mudis gazdák elfogultak. Ez oké. De a többi fajta gazdája is ugyanúgy elfogult, az mégsem zavar annyira másokat hogy megszólják. Ez mire jó?

Amúgy ha butaságot irsz akkor ne sértődj meg hogy megszólnak: attól mert a mudi nem a tanyán él, birkákkal még nem fog szenvedni. Ezt mégis honnan vetted? Szerinted hány mudisnak van tanyája meg birkája a mudi számára? Mégis jól megvannak. Na persze nem is a 10. emeleten de azért mégis.

2010. nov. 22. 16:27
 16/32 anonim ***** válasza:
67%

Kösz,hogy lepontoztál amirét leirta,hogy ne tartson munkakutyát akinek nincs ideje/energiája/kedve dolgozni vele..és a munka alatt nem csak nyájterelést lehet érteni,de valamivel le kell kötni az ilyen kutyák energiáját. És az nem fedezi,hogy este leviszed egy fél órára sétálni....

Akkor már vegyen valaki egy bernáthegyit,tacskót,vagy 50000 másik fajta van a pulin a mudin és a broderen kivül ...Én pl ezért nem tartanék ilyen nagy mozgásigényű kutyát. Ha tartanék,akkor sem pulit mert nem tetszik a külseje. Ebben mi ekkora bűn? Ha már fizetek egy kutyáért,akkor olyat akarok ami minden szempontból megfelel ,és igen ebbe beletartozik az is,hogy szép legyen SZÁMOMRA. (egyébként menhelyről van keverék kutyám)

Amúgy téged miért zavar,ha valaki mondjuk nem mudit akar?

Nem teljesen mindegy mások milyen kutyára költik a pénzüket?Foglalkozz sokat a sajátoddal aztán ennyi.Megkimélhetnéd magad egy infarktustól..

2010. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem azért mondom de szerintem a mudi az egy nagyon alkalmazkodóképes kutya ha amúgy megkapja azt amire szüksége van. Pont ezért népszerü sok munkakutya nem? Mert hasznos tulajdonságaik más felé is tudják forditani, és tanya helyett városban élni vagy birka helyett akadályt ugrani. Ez azért nem mondható el minden fajtáról. Mert ennek az a titka hogy nekik szinte mindegy csak a gazdával lehessenek.
2010. nov. 22. 16:32
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

16:04 vagyok.


Persze, de ne felejtsük el, hogy a TENYÉSZTŐK azon dolgoznak, hogy az adott kutyafajta tulajdonságai megmaradjanak (elvileg). Ez a végén balul sülhet el (ezt néhány élő példa jól illusztrálja), mert senki nem dolgoztatja eredeti munkakörében, csak kedvencként kell neki. A terelőösztön is csak akkor marad fenn, ha generációkon át a szülők és utódaik szintén munkával töltik az idejüket. A tenyésztőknek is csak a töredéke viszi el legalább egy TKV-ra a tenyészkutyáikat.

Emellett az emberek munka és egyéb körülményei, igényei az elmúlt 30-40 év alatt megváltoztak drasztikusan.

Mondhatni több házi kedvencre van szüksége az embereknek, mint munkakutyára. Vajon ha valaki tudja előre, hogy ő soha nem akar a kutyával dolgoztatni -nem érdekli, nincs rá lehetősége - ,akkor miért akar border collie-t, kelpie-t, vagy más pörgős kutyát vásárolni csak azért mert neki ő tetszik vagy csak vele tud versenyeket nyerni? Nem a részvétel a fontos ezek szerint?

2010. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Jézusom ne forgasd már ki a szavaim 16:31! Engem nem érdekel ki milyen kutyát akar, az zavar hogy ha valaki esetleg meri a mudit ajánlani akkor lehurrogják. Azért mert te nem találkoztál ezzel még létezhet. Miért is találkoztál volna vele? Nincs mudid, nem velük kapcsolatos irásokkal foglalkozol gondolom.

Azt is leforditom amit neked irtam hátha úgy érted: te azt mondtad az a zavaró hogy sok mudis gazda elfogult. Ez oké és igaz. De minden másfajtás gazda is ugyanilyen elfogult, az miért nem baj? Nekik szabad? Tehát csak válaszolni próbáltam az érveidre, nem leszólni. Pontozgatáson sirni meg gyerekes, én nem pontozok, egy lepontozás nem is elég ahhoz igy lemenjen a szám, de mindegy...

2010. nov. 22. 16:45
 20/32 A kérdező kommentje:
Ja bocs összekevertelek, ettől függetlenül igaz amit irtam, csak nem egyesszámban.
2010. nov. 22. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!