Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítsek a 15 éves már...

Hogyan segítsek a 15 éves már amúgy is beteg kutyánkon? Tűzzel a szuka a háznál,de már nem akar adni semmit sem,és az öreg kan nagyon szenved. Merevedése van,de hiába próbálkozik a nőstény állandóan elhajtja. Minket meg ki ideggel a kan.

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 19:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%
Miért eddig szaporítottál?
tegnapelőtt 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

7-s.


Sosem szoktam hazudni,pláne nem ilyen dolgokban.


Nem üzletről van szó hogy ott létszükséglet a kamuzás.


De ha nem hiszed,gyere el és nézd meg személyesen a te általad kamunak hitt valamidet.

tegnapelőtt 21:59
 13/25 A kérdező kommentje:

11-s.


Közöd van hozzá,szerintem nincs és másnak sincs.


Ennyit erről.

tegnapelőtt 22:17
 14/25 anonim ***** válasza:
70%

Tanácsot adok, nem bántalak:

Az a baj a szaporítással, hogy nem tudod, hogy mit fog örökölni a kölyök. Minden élőlény génállománya tele van recesszíven öröklődő tulajdonságokkal, amik gyakran hátrányosak és nagyon leegyszerűsítem a genetikát, mert nem csak domináns-recesszív viszonyról van szó, hanem különféle allélkölcsönhatásokról és génkölcsönhatásokról. Mivel fogalmad sincs mit örököl a kölyök, így esély van a genetikai betegségek felbukkanására és mégis csak egy érző élőlényről beszélünk. Ráadásul ezeknek a kölyköknek gyakran nem lesz jó sorsuk, gyakran aki csak olcsón akar kutyához jutni, annak később is annyit ér az élete. Nem mintha nem lennének jó kutyatartók, de sajnos sok a rossz is, aki már kezdettől fogva nem akar költeni.

A tenyésztés és a szaporítás között a tudás a különbség. Egy tenyésztő genetikai ismeretekkel rendelkezik, a faj tartásának szakértője, ráadásul a kutyáknak megvárja a tenyészérettségét az első pároztatás előtt és viszonylag fiatalon kivonja őket, hogy mind a szülők, mind a kölykök a lehető legegészségesebbek legyenek. Ráadásul nem véletlenül van az, hogy a tenyésztő csak másik tenyésztőtől vesz tenyészállatot. A származási lapok alapján vissza lehet követni sok generációra a kutyákat, a rokonait, stb., így a kutyán és a rokonokon megjelenő tulajdonságok és a jellegek öröklődésének ismeretében kitűnően meg lehet határozni, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik, ezt hívják genetikai családfakutatásnak, amit egyébként alap szinten már gimnáziumban is tanítanak. Ezen kívül ugye állatorvosi szűrésekre viszi az állatokat, stb.

tegnapelőtt 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14-s.


Én ezt nagyon jól tudom,.


De ha ellenzem az ivartalanítást és így kölykök lesznek,és nem szokásom elásni őket,mert az nem gyengén brutalitás ezért tovább mennek valakihez.


És hogy ki viszi-e orvosi vizsgálatra őket és ki nem az mindenkinek a saját dolga.


De ha már itt tartunk,mi is sokszor beltenyészetesek vagyunk emberek.


Szinte mindenki hál összevissza mindenkivel.

tegnap 04:19
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy kiidegel benneteket a kan? Mibol latszik, hogy szenvedne?
tegnap 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

#15 Most az orvosi vizsgálatot genetikai vizsgálatra érted, vagy úgy általában? Mert Magyarországon van egy törvény, ami kimondja, hogy köteles vagy orvosi ellátást biztosítani az állatodnak (fajtól, nemtől, kortól függetlenül) és a kutyáknál amúgy is kötelező az évi egy oltás.

De mit értesz az alatt, hogy szenved? Egy kicsit pontosítanád a kérdést?

tegnap 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Mekkora idióták vagytok. 1. Miért ivarosak? 2. Hogy lehettek akkora barmok, hogy összeengeditek őket????????
tegnap 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

17-s.


Mivel már 15 éves és minden baja van mit általában egy 80 évesnek megfelelő embernek is,tehát nyilván szenved.


Főleg azért is mert most még tűzzel is a nőstény neki meg áll a bréje.


Én sem megyek eutánziára tehát a kutyát sem fogom ilyenben részesíteni.


Épp elég volt 1-t évekkel ezelőtt,és soha többé.


És nem érdekelnek az állítólagos törvényeid,én sem tartom be mienket emberként.

tegnap 11:59
 20/25 anonim ***** válasza:
Tűzzel nem jó játszani veszélyes. A szuka tüzel. Egészen más dolog a kettő. Merevedése akkor is lehetne, ha senki és semmi nincs a közelben. Az időskori nyavalyák nem a szuka miatt vannak.
tegnap 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!