Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítsek a 15 éves már...

Hogyan segítsek a 15 éves már amúgy is beteg kutyánkon? Tűzzel a szuka a háznál,de már nem akar adni semmit sem,és az öreg kan nagyon szenved. Merevedése van,de hiába próbálkozik a nőstény állandóan elhajtja. Minket meg ki ideggel a kan.

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 19:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Ne engedd a szukához! Mi van, szaporítósdit játszotok? Büdös a munka és ebből kell a pénz? Miért nincs ivartalanítva a kan? Vagy még inkább, ha ennyire buta és felelőtlen vagy, minek tartasz kutyát?
tegnapelőtt 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Engem te idegelsz ki.

Istenem,milyen emberek vannak.

tegnapelőtt 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Engedd te magadhoz, ha már a szuka elhajtja.
tegnapelőtt 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
megint egy ilyen kérdés... véletlenül se ivartalaníts...
tegnapelőtt 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Tűzzel és ideggel?

15 éves és merevedése van? És még szenved is hozzá...

tegnapelőtt 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
A kérdező is ember. Bár nem ismered és nem tudsz róla semmit, érzései biztosan vannak. Ezért a válaszod hangnemét úgy válaszd meg, hogy mást emberi méltóságában ne sérts meg!
tegnapelőtt 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Adok tanácsot: fejezd be a hergelést a kamukérdéseiddel! Két napja írtál ki egy ugyanilyet.
tegnapelőtt 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

"Miért nincs ivartalanítva a kan?"

2009-2010 környékén még nem haraptak érte ennyire az emberek, ez az elmúlt néhány évben kezdődött az ember meg ilyenkor már (ha nem is mindig indokolt) félti a kutyáját, hogy ilyen idősen altassák, műtsék, meg sokszor az orvos is úgy gondolja, hogy ne kísértsük a sorsot, ha nem muszáj műteni egy idős kutyát.

Nekem is 2009-ben született a kutyám, én akkor 6 éves voltam, ekkora gyerekben fel sem merül még az ivartalanítás, a szüleim meg az akkori helyzethez híven szintén nem gondoltak rá, még nem volt szokás. Ellenben soha nem merült fel sem a szüleimben, sem bennünk, hogy valaha is kölyke szülessen, le tudott élni úgy egy életet, hogy soha nem találkozott ivaros kannal, nem született utódja és sosem volt sem megkötve sem kennelbe zárva. Kinti-benti kutya volt kertes háznál, napi sétáltatással és rendszeres foglalkozással. 13 évesen volt egy műtétje, én akkor voltam végzős gimnazista, felmerült hogy egyúttal ivartalanítsuk, de az állatkórházban azt mondták, hogy így is megterhelő lesz a műtét, inkább ne kísértsük a sorsot. Szegény tavaly ment el, agyvérzés vitte el.

És bár mostmár nem vállalok úgy kutyát hogy nem lesz ivartalanítva, azért nem lesz mindenki mocskos szaporító, akinek nem ivartalan a kutyája.


Viszont kérdező a tied pont az az eset, ami nem csak az, hogy ivaros a kutya, de még ivaros nőstényhez is engeded. A kutyának nem létszükséglet a párzás, a kan nem is részesül az "apai örömökben", amire hivatkozni szoktak. Így is tele vannak a menhelyek, sokan pakolják ki a kölyköket az utcára, nem kell több kutya, ne engedd oda a tüzelő nőstényhez.

tegnapelőtt 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha félted az öreget, a tüzelés időtartamára valamelyiket vidd el valakihez.

A szukát pedig nagyon ajánlatos a tüzelés után ivartalanítani, mert fél év múlva ismét gondod lesz az öreg kutyáddal.

tegnapelőtt 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

8-s.


Mint írtam a nőstény nem engedi magához,tehát ilyen gondom nincs vele hogy lesz belőle valami,csak az öreg kant sajnálom,mert látom hogy szenved hogy már nem kufircolhat többet.

tegnapelőtt 21:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!