Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13-14 éves a szuka kis testű...

13-14 éves a szuka kis testű kutyánk. És mindig ivarzik,nem értjük hogy ebben a korban ez még hogy lehetséges. Ivartalanítani ebben korban már kockázatos. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
okt. 19. 00:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

Szóval, akkor te most azért jöttél ide, hogy kioszd azokat, akik ivartalaníttatnak? Hát, ne haragudj, de ahhoz senki vagy, hogy meg tudj győzni.

Minden kutyám ivartalan évek óta. Akkor győzött meg az ivartalanítás, amikor anyámékhoz beszökött egy utcai vegyes, és felcsinálta a fajtatiszta, törzskönyves szukájukat, pedig bombabiztos 180 cm-es kerítésük volt, csak éppen a kóborka úgy mászott kerítést, mint valami patkány. Ezzel majdnem egy időben a mi 5éves szuka kutyánknak pedig először álvemhessége, majd gennyes méhgyulladása lett, amit nem két forint volt kikezeltetni, és örülhettünk, hogy túlélte, majd 13 éves koráig teljesen egészségesen élt, ami egy boxernél jónak számít. Azonnal ivartalaníttattuk, és azóta is mindegyiket.


A mostani egyik kutyánk menhelyes. Amikor elmentünk találkozni vele, szó szerint sírva fakadtam (pedig nem vagyok egy picsogós) a rengeteg kutya, köztük durván sok kölyök miatt, akik lehet, hogy a rácsok mögött élik le az életüket. Köszi, én ehhez nem asszisztálok, én biztos, hogy ivartalanítás párti maradok, és nem érdekel, ha néhánny agyhalott csonkításnak nevezi.

okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

11-s.


Eszem ágában sem volt kiosztani senkit sem,.


Mindenkinek saját joga hogy mit és hogyan csinál.


Az a gond hogy feltettem egy tök egyszerű kérdést,és engem akarnak kiosztani egyes ivartalanítási pártiak.


Nem csoda hogy felbosszantanak,és kifakadok.

okt. 19. 07:03
 13/21 A kérdező kommentje:

9-s.


A környékünkön csak 70 feletti orovosok vannak,na most ők a múltbéli dolgokat tanulták.


De itt egy másik példa.


3/4 éve voltunk egy modern állatkórházban vidéken a kutyával mert babózisos lett,és vérátömlesztést kellet végrehajtani rajta.


Nos ott csak javasolták hogy ha akarjuk majd ivartalanítsuk.


Pedig 1 tapasztalt 60 éves orvos kivételével a többi orvos majdnem mind a gyerekem lehetne.


Tehát mindegy hogy helyben vagy vidéken nyilván 50-50 %-ban értenek egyet az orvosok is ezzel az ivartalanítási dologgal.


Ott is

okt. 19. 07:17
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Ó bakker, és akkor jönnek a nincs ivartalanítasra pénze érvek.

Mondjuk én támogatnám, hogy egy-egy rászoruló esetben az önkormányzat támogassa anyagilag az ivartalanítást, de hát meddig lehet arra alapozni, hogy valaki más finanszírozza az életedet, helyetted?

okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

12 Nézd, ahogy a szavaidból kivettem, teljességel ivartalanítás ellenes vagy, tehát felesleges is volt írnod, hogy 13 éves kutyánál már kockázatos lépés lenne. Akkor vagy extrán vigyáztok a kutyára, hogy ne történhessen több "baleset", (így is rossz belegondolni hányszor lehetette vemhes ez a kutya, mert 13 évig nem aggasztott ez a kérdés), vagy az egyéb fogamzásgátló módszereket választjátok (tabletta, injekció).


Kutyáknak kifejlesztett erényövről nincsen tudomásom, de erősen foglalkoztat a gondolat, hogy erre húzok fel sikeres családi vállalkozást, mert az ivartalanítást még most is sokan ördögtől valónak tartják. Szerintem most meggazdagszom.

okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehet tenni: árgus szemmel figyelni, ha ivarzik, nem engedni kan közelébe, ha egyedül van, akkor se férjen hozzá kan, emellett javasolt tüzelés alatt és után az immunerősítés és emelt fokú higiénia (a kutyánál), főleg, mivel kistestűként könnyen koszolódik ill. lesz nedves az alteste; tüzelés befejezése után pár héttel állatorvosi kontroll, hasi ultrahanggal, hogy a gennyes méhgyulladás kialakulását időben észrevegyék, amennyiben kialakul.
okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mi inkább elajándékoztuk a csöppségeket,de ennek a 13-évesnek oly életképtelen kölykei szoktak lenni,hogy pár hát múlva elpusztulnak,igaz ez azért van mert már nincs teje az anyukának évek óta."

Szóval jobb nézni hogy csoportosan hullanak el a kutyababák, mint elvinni kipakoltatni. Minden világos.


Az a 20-30 ezer forint, amit EGYSZER kell kifizetni egy 12-14 éves kutya élete során, az akinek sok, az NE. TARTSON. KUTYÁT. Ennyi.

okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát valóban szaporító vagy. Egy putris, mocskos szaporító. Ezért kellett a kutya, mi?

És még annyi eszed sincs, hogy az olyan alapvető dolgoknak utána nézz (Amit mellesleg tanítanak általános iskolás biológia órán, ha jártál volna olyanra), hogy a kutya élete végéig tüzel! Nem menstruál, nincs menopauza! De neked még ennyire sincs intelligenciád és felelősség tudatod, hogy a legalapvetőbb dolgokat tudd. Ajándékozd el a kutyádat egy értelmes, felelős gazdának! Te meg ne tarts állatot, mert nem vagy rá alkalmas! Remélem gyereked sem lesz, nem kell több hozzád hasonló ember a földre.

okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%

"de ennek a 13-évesnek oly életképtelen kölykei szoktak lenni,hogy pár hát múlva elpusztulnak,igaz ez azért van mert már nincs teje az anyukának évek óta."


Szóval nálad is, egy óra hosszára egy vödör vízbe teszik a szerencsétlen kiskutyákat, aztán, ha már nem mozognak, akkor elásod őket a kert végében.

Szégyelld magad, te egy közönséges állatkínzó vagy!!!

okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#18: "Egy putris, mocskos szaporító."


Nem is lehetne pontosabban mondani.

okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!